Tip redakcie

10 pravidiel, aby ste boli fit

10 pravidiel, aby ste boli fit Počet fotiek v galérii: 1

Každý chce byť zdravý a spokojný. Ako ale dosiahnuť to, aby boli telo aj myseľ v dobrej kondícii? Vážte si svojho zdravia, okamihov šťastia a všetkých dobrých vecí vo vašom živote. Dopracujte sa správnym tréningom k pozitívnemu mysleniu a zdravému životnému štýlu, aby ste si mohli užívať každú minútu života. Prinášame vám 10 jednoduchých tipov, ako to dosiahnuť.

 

1. Spíšte si argumenty

Ak budete mať čierne na bielom zapísané všetky dôvody, prečo by ste mali byť vo vynikajúcej kondícii, bude vás to neustále motivovať k lepšiemu životnému štýlu. Aj keď váš cieľ sám o sebe dáva zmysel a zdá sa, že nepotrebujete žiadne opodstatnenie, čím viac argumentov pre seba budete mať, tým lepšie sa udržíte disciplinovaní.

2. Majte plán

Cieľ bez plánu je len sen. Prevziať kontrolu nad svojim zdravím vyžaduje znalosť aktuálneho stavu aj dlhodobú víziu a smer. Môže vám v tom pomôcť nový online nástroj – Index zdravia. Na základe výsledkov dotazníku týkajúceho sa vášho súčasného životného štýlu vám pomôže odhadnúť vašu štartovaciu kondíciu. Na mieru vám vytvorí mesačný plán aktivít, rád a tipov, ako sa dostať do formy a budovať zdravší životný štýl.

3. Vychutnajte si pozitívny efekt

Máte nejaké zlé návyky, ktorých sa nemôžete zbaviť, aj keď sa naozaj snažíte? Problém spočíva v tom, že držanie sa zlozvyku vám bráni poznať, ako dobre sa vaše telo môže cítiť bez neho. Takže nad tým nepremýšľajte a jednoducho s tým skoncujte. Akonáhle pocítite pozitívny efekt, budete motivovaní neustále pokračovať.

4. Pite veľa vody

Bez ohľadu na to, aký je váš zdravotný stav, voda je vždy dobrou voľbou pre každého. Naše telo je tvorené zo 70 % vodou, takže hydratácia organizmu je životne dôležitá. Vypite veľký pohár vody hneď ráno a pravidelne ju potom popíjajte aj cez deň.

5. Ovocie a zelenina sú základ

Ovocie a zelenina obsahujú veľké množstvo vody a sú plné vitamínov, minerálov a ďalších živín. Doprajte si čerstvý džús každé ráno a misku šalátu alebo čerstvo nakrájanú zeleninu ku každému jedlu.

6. Neprejedajte sa

Naše telo potrebuje oveľa menej potravy, ako sme mu zvyknutí poskytovať. Jedzte pomalšie, užite si každé sústo, a keď sa cítite plní, môžete si dať niečo malé neskôr. Je to rozhodne lepšie ako sa prejedať.

7. Jedzte pomalšie

Keď budete jesť pomalšie, budete sa cítiť plnší a zjete toho menej. Neponáhľať sa s jedlom takisto pomáha lepšiemu tráveniu a vstrebávaniu živín zo stravy.

8. Denná dávka pohybu

Telo, ktoré sa nehýbe, nemôže byť zdravé. Cvičenie prevedie vašu energiu do pohybu, rozprúdi krv a pomôže vám odreagovať sa od každodenného stresu. Venovať denne 30 minút pohybu je absolútne minimum, ktoré by ste mali svojmu telu dopriať. Túto polhodinu môžete rozdeliť na 2 až 3 etapy, ale uistite sa, že sa skutočne hýbete aspoň 30 minút denne.

9. Kvalitný odpočinok

Bez spánku nie je naše telo schopné správne fungovať. Snažte sa chodiť spať pravidelne v rovnakú dobu, aby sa vaše telo mohlo nastaviť na váš denný rytmus. Spite minimálne 7 hodín každý deň.

10. Píšte si denník

Sledujte svoje zvyky a pokroky. Vytvorte si osobný profil na interaktívnom online portáli a sledujte, ako sa vám darí. Index zdravia vám deň po dni pripomenie, na čo nezabúdať a čím svoj program spestriť, aby ste sa cítili dobre a boli v takej kondícii, v akej byť chcete. Myslite na seba a svoje zdravie, začnite na ňom pracovať hneď teraz.
Každý malý krok sa počíta!

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...