Tip redakcie

Bratislava bude po druhýkrát cestovať časom

Bratislava bude po druhýkrát cestovať časom Počet fotiek v galérii: 1

Bratislavské Staré Mesto aj tento rok pripravilo festival Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Hviezdoslavovo námestie ožije 30. júna a 1. júla historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti.

V piatok 30. júna, Staré Mesto slávnostne otvorí festival scénickou kompozíciou z histórie Bratislavy s názvom Cestovanie časom. Scenár kompozície, v ktorej sa predstavia známe tváre ako Ján Slezák, Zuzana Hasová, Peter Šrámek, či Bibiana Ondrejková pripravil Daniel Hevier. Réžia Karol Rédli, účinkujú herci a študenti bratislavského konzervatória.

Bohatý program na sobotu 

Živý orloj na balkóne historickej budovy Slovenského národného divadla aj tento rok predstaví postavičky z bratislavských dejín a povestí. O 15.00 a o 17.00 hod odtrúbia fanfáry a postupne sa bude objavovať 12 postáv ((Paracelsus, Mestský kat, Rytier Roland, Obor Klingsor, Bosorka či Pani Bratislava). Ďalšia scénka Mária Terézia na návšteve kláštora Notre Dame bude venovaná 300. výročiu narodenia tejto osvietenej panovníčky. V úlohe Márie Terézie sa predstaví Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná, účinkujú študenti cirkevnej školy Matky Alexie. Vo vstupe o Ľudovítovi Štúrovi sa predstaví sám autor Daniel Hevier, s Rytmikou sa návštevníci presunú do keltského obdobia. Umenie nám krídla... dá je názov programu, ktorý pripravila ZUŠ Ľ. Rajtara.

Popoludnia ponúkne svet súčasnej a dobovej módy. Súčasná predstaví kolekciu Jenny Jeshko, dobovými v podaní štúdia Elijana sa návštevníci vrátia do obdobia baroka, rokoka a do obdobia od francúzskej revolúcie až po cisárovnú Sissi.

Program bude poprepájaný koncertmi. Hneď v úvode po animačných programoch pre deti sa predstaví Funny Fellows so svojou old time music a v podvečerných hodinách zaspieva Martin Harich.

Počas celého popoludnia budú pre deti pripravené rôzne aktivity. Od 13.00 do 14.00 hod si môžu detičky zatancovať. Skupina Portella pripravila animačný program s názvom Od minulosti po súčasnosť.

Renesančný tábor ponúkne rytierske súboje, žonglérov, tančiarne pre deti, ale aj výborné dobové jedlá, ktorých prípravu si môžu detičky vyskúšať. Firma Ševt pripravila obrovskú omaľovánku, ktorá možno vytvorí rekord.
Záver programu bude patriť Slovenskému komornému orchestru Bohdana Warchala.

Festival Cestovanie časom bude zároveň otvorením Staromestského kultúrneho leta.

 

Podobné články

Tip redakcie

Láska na pokračovnie? DUS SKY predstavuje ďalšiu chytľavú novinku – S dažďom v mieri

Zdroj: Archív DUS SKY

Spevák DUS SKY, vlastným menom Dušan Vlnka, je výrazným osviežením slovenskej hudobnej scény. Prostr...

Tip redakcie

Štyri hlavné módne trendy jeseň zima 2022

Zdroj foto: Italka

Čo nás čaká na jeseň a v zime, čo sa týka oblečenia a módy? Aké trendy opäť povstali a môžeme sa na ...