Tip redakcie

5 tipov, ako začať deň pozitívne

5 tipov, ako začať deň pozitívne Počet fotiek v galérii: 1

Bláznivé aprílové počasie si z nás robí dobrý deň a zobudiť sa zo zimného spánku nie je vôbec jednoduché. Na dobitie bateriek, ktoré vás budú napĺňať energiou počas celého dňa však stačí trocha kreativity. 

Čo robiť, aby ste zvládli celý deň v dobrej nálade a naplno si užili dlhšie jarné večery?

Pohár vody s citrónom

Pol hodinu pred jedlom je dobré vypiť pohár vody s citrónovou šťavou. Limonáda detoxikuje telo, pomáha schudnúť, ale predovšetkým, stimuluje metabolizmus. Vitamín C si treba dopĺňať pravidelne a citrón ho má neúrekom. Keď do limonády pridáte aj nakrájaný čerstvý zázvor, bude ešte chutnejšia a zdravšia.

Jarné raňajky

Teplé mesiace nabádajú k jedálničku bohatému na sezónnu zeleninu a ovocie. Tí, ktorí preferujú menej sladké jedlá si pochutia na reďkovke, špenáte, póre alebo rajčinách. Milovníci sladkých raňajok, si môžu do kaše pridať jablká alebo hrušky. Jedlá založené na sezónnom ovocí a zelenine nebudú iba výborne chutiť, ale dodajú nám to, čo ráno potrebujeme najviac: vitamíny a minerály.

Energetická sprcha

Mnohí z nás musia svoju rannú rutinu skrátiť na minimum, no rýchla sprcha sa stíha za každých okolností. Vlažná voda garantuje 100 % stimuláciu tela. Po rannej rutine si predĺžte pocit sviežosti dezodorantom CD s vôňou granátového jablka, ktorá naplní váš deň príjemnými pocitmi. Vegánske dezodoranty od CD kozmetiky majú jemné zloženie, preto sú v hodné aj pre dámy s citlivou pleťou.

Playlist

Či už počúvate hudbu cez slúchadlá alebo reproduktory, nalaďte sa pozitívnymi a energickými melódiami už od rána. V spoločnosti dobrej hudby sa nielenže ľahšie vstáva, pripravujú raňajky, ale aj vyberá ten správny outfit.  

Šport

Ranné vtáčatá majú veľkú výhodu. Stíhajú si dopriať fyzickú aktivitu ešte pred príchodom do práce. Ak sa vám nechce, ale aj tak by ste radi skúsili ranný beh, motivujte sa imidžovým, no pohodlným športovým úborom. Ak nestíhate posilňovňu, zaskáčte si na švihadle, alebo zadrepujte. Ranná aktivita vás zaručene nakopne.

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...