Tip redakcie

Mravce v kuchyni: Ako sa zbaviť drobných škodcov?

Mravce v kuchyni: Ako sa zbaviť drobných škodcov? Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: pexels.com

Mravce v kuchyni často spôsobujú nepríjemnosti a nemusí trvať dlho, kým sa stanú neodbytnými škodcami. Aj keď eliminácia týchto malých živočíchov môže byť na prvý pohľad náročná, so správnou kombináciou účinných prostriedkov ich zo svojho domova nadobro vyženiete.

Mravce v kuchyni: Zistite, o aký druh ide

Prvý krok a teda identifikovanie mravcov je pre riešenie problému zásadné. Na Slovensku existuje viacero druhov mravcov a každý z nich má charakteristické znaky, stavbu a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam. Posledný uvedený bod môže ovplyvniť postup, potrebný na ich odstránenie.

Pár minút sledovania týchto drobných stvorení vás tiež zavedenie na miesto, odkiaľ sa dostávajú do vnútra kuchyne. Väčšinou je to okolie dvier, okien, či prasklín v podlahe. Po tom, čo lokalizujete akýsi „hlavný vchod“ mravcov, prípadne ich vybudované hniezdisko v interiéri, je na čase chopiť sa čistiaceho prostriedku.

Odstráňte feromónovú stopu

Je zrejmé, že feromónovú stopu neodstránite len obyčajným pozametaním mravcov. Vytvorte si účinný prípravok, vďaka ktorému sa pôvodná feromónová stopa vymaže, nové mravce sa nedostanú dovnútra a vaše svedomie ostane čisté, pretože ich v skutočnosti nezabijete. Ide o jednoduché zmiešanie octu a vody do rozprašovača, v pomere jedna ku jednej, ktorú nastriekate po všetkých potrebných kuchynských povrchoch.

Nepodceňujte čistotu kuchyne

Problém s mravcami v kuchyni nenastane vôbec, pokiaľ ju budete udržiavať čistú. Kuchynské zariadenie z ekologického materiálu so sebou prináša výhodu ľahšieho udržiavania. Môžete sa inšpirovať na stránke kuchyneprezivot.sk, ktorá je okrem iného zameraná aj na udržateľnosť v domácnosti.

Ako postupovať pri prevencií pred mravcami v kuchyni?

  • Z drezu odstraňujte zvyšky jedla
  • Často zmývajte a zametajte podlahu, aby na nej neostali kúsky potravín
  • Pravidelne vynášajte odpadky – zmes odpadu je skvelým lákadlom pre mravce
  • Odpad môžete posypať jedlou sódou, ktorá škodcov odpudzuje

Prevencia pred mravcami: Ďalšie tipy

Problém s mravcami v kuchyni sa nemusí hneď riešiť chemickými prípravkami. Na odpudzovanie postačia aj prírodné zložky, ktoré nájdete vo svojej domácnosti. Mravcom sa mnohé vône a látky nepáčia. Ak na strategické miesta rozmiestnite nenápadné, ale pritom dostatočné množstvo detského púdru, uhorkových šupiek, či ryže, vytvoríte účinnú metódu na odstránenie drobných živočíchov. Medzi ďalšie naturálne predmety patrí aj kukuričná múka, kávové usadeniny, koreniny, či krieda.

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...