Tip redakcie

Dámsky šatník na každú aktivitu

Dámsky šatník na každú aktivitu Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Drazen Zigic / Shutterstock.com

Každá žena sa z času na čas ocitne v situácii, kedy sa postaví pred svoj šatník a povie, že si nemá na seba čo obliecť.

 Druhým extrémom je, že pri kúpe nových vecí zistí, že ich už nemá z hľadiska priestoru kam dať. Keď sa dostanete do jedného z týchto bodov, tak viete, že musíte svoj šatník a veci v ňom vyriešiť efektívnejšie a mať v ňom kúsky na každú aktivitu.

Existuje pár kúskov oblečenia, ktoré je možné charakterizovať ako nikdy nestarnúce a nevychádzajúce z módy. K takým nepochybne patrí jednoduchá biela košeľa, obyčajné čierne nohavice či midi čierne šaty. To sú veci, ktoré zaručene môžete využiť počas pracovných i osobných príležitostí. Avšak, keď príde na voľnočasové aktivity, môžete sa dostať do už spomínanej situácie, keď zistíte, že si na seba naozaj nemáte čo obliecť. V letných mesiacoch je to v poriadku, pretože sa pokojne zaobídete s bežným tričkom a šortkami, no horšie to už môže byť v chladnejšom období od jesene do jari. Čo by vám v šatníku nemalo chýbať, ak sa chystáte na outdoorové aktivity?

Nepodceňujte výber vrchnej vrstvy

Ak patríte k ženám, ktoré ešte nikdy neriešili kvalitnú výbavu do outdooru, potom si možno poviete, že čo také zložité na tom môže byť. Nemôže byť predsa náročné obliecť sa do chladu a vetra, no nie? Opak je však pravdou a ak sa dáte nahovoriť na športovanie v zime, rýchlo prídete na to, že oblečenie je alfa a omega. V prvom rade by vás mali zaujímať dámske funkčné bundy, ktoré slúžia ako ochranná vrchná vrstva pred nepriaznivými podmienkami počasia. Funkčné bundy by vás mali ochrániť nielen od dažďa svojou vodoodolnosťou vďaka vodnému stĺpcu, ale aj od vetra.

 

Zdroj obrázka: Pindyurin Vasily / Shutterstock.com

Medzi dámskymi funkčnými bundami sa môžete okrem outdoorových modelov určených primárne na športové aktivity stretnúť aj s bežnými kúskami na každodenné nosenie. V nich sa budete cítiť teplo, chlad vás už viac neprekvapí a navyše budete skvele vyzerať. To, že je bunda kvalitná nemusí ešte znamenať, že jej to uberá na dizajne.

Bežkyne v top oblečení

Jedným z najobľúbenejších outdoorových športov, ktorý sa dá vykonávať viac-menej celoročne a taktiež takmer za každých podmienok, je beh. Čoraz viac ľudí prepadlo čaru behania a to najmä počas aktuálnej pandemickej situácie, kedy sú fitness centrá zatvorené. Na beh v chladnejšom počasí sa musíte poriadne obliecť, ak len nechcete hneď po prvých kilometroch ľahnúť s chorobou. Kvalitné dámske bežecké oblečenie nemusí byť všedné, vyberte si nápadité modely v krásnych farbách či rôznych vzoroch.

Na bežeckom oblečení si dajte záležať, ak to s behom myslíte vážne. V lete vám stačí funkčné obtiahnuté tielko či tričko s krátkym rukávom z dobrého materiálu, ktorý nespôsobuje nadmerné potenie a kraťasy, čo vám pokryjú časť stehien tak, aby sa pri behu nohy o seba nedotýkali. Vyhnete sa tak nepríjemnému spáleniu kože. Pri šortkách a celkovo pri bežeckých legínach určite oceníte vyvýšený pás. Vďaka nemu nebudete mať neustály pocit, že vám táto časť oblečenia padá a musíte si ju podvedome vyťahovať vyššie.

Ak vybiehate v chladnejšom počasí, určite sa vám bude hodiť teplá mikina alebo termo tričko. S nimi sa nebudete musieť vyhovárať sama pred sebou, že vás obmedzuje počasie a už nebudete mať dôvod ostať doma. Hovorí sa, že neexistuje zlé počasie, ale len zle oblečený bežec. Nemusíte sa snažiť vyvrátiť toto pravidlo, pretože s kvalitnými vrstvami outdoorového bežeckého oblečenia si na vás zlé podmienky nesiahnu.

Slnečné počasie si doslova pýta doplnenie bežeckého outfitu o šiltovky vhodné na šport. Nebude vám tak svietiť slnko do očí, vlasy si zafixujete a jediné, na čo sa budete musieť sústrediť, je rytmus behu.

Podobné články

Tip redakcie

Ako zariadiť izbu, aby bola moderná a pritom praktická?

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Dizajn dnešných interiérových prvkov je zvyčajne založený na zásade „menej je niekedy viac“. Preto j...

Tip redakcie

Žena vie, ako si vychutnávať zdravú vodu

Zdroj foto: Shutterstock

Fenomén zdravého životného štýlu neposúva na perifériu nášho záujmu ani pitnú vodu. V praxi ale ide ...