Tip redakcie

Výber správneho šampónu a balzamu je dôležitejší, než si myslíme

Výber správneho šampónu a balzamu je dôležitejší, než si myslíme Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Shutterstock.com

Existuje veľa ľudí, ktorí si v drogériách prezerajú regály s prípravkami na vlasy alebo ich hľadajú na internete a nevedia, ktoré si majú vybrať. 

Nakoniec si šampón a balzam vyberú podľa pekného obalu alebo podľa recenzie na internete. Musíme však myslieť aj na to, že tak, ako si na mastnú pleť nekúpime nejaký olejček, tak si nemôžeme kúpiť šampón na rovné vlasy, ak ich máme kučeravé. Ako teda pri výbere postupovať a na čo sa zamerať? Dnes vám to prezradíme.

Pri výbere správnej vlasovej kozmetiky sa zamerajte najmä na tieto body:

Farba vlasov

Je veľký rozdiel medzi farbenými, normálnymi a blond vlasmi. Ak chceme farbenému vlasu vrátiť jeho silu, mali by sme siahnuť po prípravkoch, ktoré obsahujú keratín. Blond vlasy môžu časom dosiahnuť nežiaduci žltý nádych, a aby sme sa tomu vyhli, použiť by sme mali tzv. silver alebo fialový šampón. Normálne vlasy by sme mali zase posilňovať a revitalizovať.

Typ vlasov

Máme vlasy suché alebo mastné? Každý typ si vyžaduje vlastnú starostlivosť. Zatiaľ, čo by sme pri suchých vlasoch mali siahnuť po hydratačnom šampóne a balzame, v prípade mastných vlasov je lepšie používať suchý alebo čistiaci prípravok a neumývať vlasy každý deň.

Problémy s vlasmi

Ak máme citlivú pokožku alebo máme lupiny, je dôležité vybrať šampón a balzam, ktoré sú určené priamo na náš problém. Predídeme tak ďalším problémom, ktoré by sa mohli objaviť.

Náš cieľ

O čo nám ide? Chceme mať väčší objem vlasov, urýchliť ich rast alebo zabrániť vypadávaniu? Musíme si premyslieť, čo je naším cieľom, čo chceme dosiahnuť a na základe toho si vybrať. Správny šampón nám pomôže dosiahnuť náš cieľ.

Nerozhodnosť

Mnohé internetové predajne s vlasovou kozmetikou dnes ponúkajú na predaj vzorky. Ak si nie sme istí, či nám daný šampón alebo balzam bude vyhovovať, kúpme si vzorku a rozhodnime sa až po jej vyskúšaní.

Ak po prečítaní týchto bodov viete, aké prípravky sú pre vaše vlasy vhodné, ušetrite si čas prechádzaním sa v drogérii. V dnešnej dobe si môžete vlasovú kozmetiku objednávať online z pohodlia domova.

Zdroj obrázka: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Kam vyraziť tento rok na dovolenku? Skúste Áziu aj Ameriku

Zdroj foto: Shutterstock

Leto klepe na dvere, a vy stále neviete, kam tento rok vyrazíte k moru? Máme pre vás 3 tipy na aktív...

Tip redakcie

Pohodlie a štýl v jednom? Vyberte si Air Jordan

Zdroj obrázka: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Na čo myslíte, keď si obúvate svoje tenisky? Je to komfort pri nášľape, mäkkosť materiálov zvršku a ...