Tip redakcie

Do školy štýlovo – ako vystrojiť školáka?

Do školy štýlovo – ako vystrojiť školáka? Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj obrázka: Pavel Kobysh / Shutterstock.com
Každý, kto má doma školáka, vie, koľko rôznych potrieb, oblečenia a topánok deti počas školského roka potrebujú. Malé ratolesti rýchlo rastú, avšak to neznamená, že by ste na ich školskej výbave mali šetriť. Práve naopak, kvalita sa na deťoch vráti dvojnásobne, pretože sú vo vývine a mali by ste im dopriať to najlepšie.

Chrbát bez bolesti

Nové školské tašky sú pre vašich malých školákov určite veľkou vecou, pretože v nej nosia všetko potrebné na celý deň a často sa môže stať, že je ich batoh naozaj ťažký. Preto by ste mali brať ohľad na to, aby ste vybrali ergonomický model, ktorý sa prispôsobí tvaru chrbta vášho dieťaťa a nebude ho nikde tlačiť.

 

Zároveň pri výbere školských tašiek nezabúdajte na bezpečnostné reflexné prvky, ktoré by už mali byť priamo zakomponované v modeli. Ak tam nie sú, tak zvoľte bežnú cestnú pásku a pripevnite ju dieťaťu na tašku. Bezpečnosť je vždy prvoradá a nepodceňujte ju.

Ak už máte dieťa väčšie a nejakú školskú tašku už v minulosti malo, tak určite viete, čo na taške preferuje a podľa toho mu vyberte aj nový batoh. Spýtajte sa, aké priehradky by potrebovalo a nezabúdajte si všímať ani vonkajšie miesto na fľašu, aby malo dieťa vodu mimo dosahu kníh, zošitov a iných školských pomôcok.

Nohy v pohodlí

Kvalitná barefoot obuv je skvelá na tvarovanie klenby a celkovú masáž chodidiel, pričom noha nie je zospodu nijak limitovaná a využíva sa jej plná mobilita. Barefootová obuv nie je len pre deti, ale môžu ju vyskúšať aj dospelí.Dajte jej šancu a uvidíte, ako sa vám zmení postoj celého tela a ako vaše chodidlo začne fungovať úplne inak.

Deti si v barefoot topánkach zamilujú chôdzu a vďaka tenkej protišmykovej podrážke sa nemusíte báť ani nečakaných pádov pri rýchlych naháňačkách. Tieto topánky im pokojne môžete zadovážiť aj na hodiny telesnej výchovy, kde potrebujú mať športovú obuv.

Zdroj obrázka: Pavel Kobysh / Shutterstock.com

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...