Tip redakcie

Spálňa v zimnej verzii: vytvorte si vaše kráľovstvo útulnosti

Spálňa v zimnej verzii: vytvorte si vaše kráľovstvo útulnosti Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Westwing

Vianočná výzdoba nemusí byť obmedzená len na obývaciu izbu, jedáleň a predsieň. Interiéroví štylisti odporúčajú priniesť sviatočnú atmosféru aj do vašej spálne. Vytvoríte si tak útulné útočisko, kde sa môžete schovať pri šálke horúcej čokolády alebo čaju. Čo v takejto vianočne naladej spálni nesmie chýbať? Poradíme vám osvedčené triky.

Vianočné obliečky pre vaše sladké decembrové sny

Vianočné obliečky nie sú určené len pre deti. Krásne motívy s vianočnými stromčekmi, snehovými vločkami či borovicovými konárikmi okamžite prinesú do spálne želanú sviatočnú náladu a útulnosť. Okrem obliečok s vianočnou tématikou, môžete zvoliť aj nadčasový a vždy trendy károvaný motív v červenej alebo zelenej farbe. Pokiaľ ste skôr zástancom hladkých posteľných obliečok, siahnite po jednoduchej posteľnej bielizni v béžovej farbe. Prírodné odtiene patria medzi obľúbené a trendy farby Vianoc 2021. Pre odvážnejších budú skvelou voľbou obliečky v tmavo slivkovej alebo bordovej farbe, ktoré budú náramne elegantne pôsobiť v kombinácií s vyšívanými dekoračnými vankúšmi. V zimnou období je vhodné zvoliť flanelové obliečky, ktoré sú príjemné na dotyk a hrejivé zároveň.

Zdroj: Westwing

Útulné textílie sú nevyhnutnou súčasťou zimnej spálne

Dôležitú úlohu v spálni zohráva textil, ktorý je osvedčeným trikom interiérových štylistov na rýchlu premenu každej miestnosti. Rýchlu metamorfózu dosiahnete pomocou dekoračných vankúšov s vianočnými motívmi a teplej tkanej deky, či vlneného prehozu na posteľ. Nezabudnite ani na kožušinové koberčeky, ktoré prinášajú pocit útulnosti a tepla. Nie je nič príjemnejšie ako sa ráno postaviť bosou nohou na mäkkučkú a hrejivú kožušinu.

Zdroj: Westwing

Vianoce v spálni: 5 užitočných tipov

Pýtate sa ako vykúzliť atmosféru Vianoc aj vo vašej spálni? Prinášame vám inšpirácie na vianočnú výzdobu, ktorá dodá spálni tú správnu atmosféru, pocit pohody a tepla. Nebojte sa priniesť tieto prvky i do vašej spálne, efekt útulnosti je zaručený!

  1. Vianočný veniec nad posteľ – aj do spálne môžete zvoliť veniec podobný tomu, ktorý sa vešia na vchodové dvere. Jednoducho ho zaveste na stenu za čelom vašej postele. Efekt bude ešte štýlovejší ak budete farby venca kombinovať s vašimi obliečkami. Veniec môže byť aj rozmernejší, aby nad posteľov krásne vynikol.
  2. Vianočné dekorácie uchytené na osvetlení – jedným z trendov Vianoc 2021 je zdobenie lustrov a lámp pomocou vencov, vetvičiek alebo visiacich vianočných ozdôb. Nebojte sa tento trend priniesť i do vašej spálne. Je to jednoduchá a zároveň veľmi originálna vianočná dekorácia.
  3. Vianočná girlanda nad posteľ – girlandu môžete použiť okrem zdobenia vášho krbu alebo schodiska aj v spálni. Jednoducho ňou ozdobte čelo vašej postele. Ak zvolíte verziu so živými vetvičkami, dodáte spálni aj krásnu vôňu lesa.
  4. Slávnostne ozdobený kozmetický stolík či komoda – nezabudnite ani na výzdobu nábytku v spálni. Sviečky a svietniky rôznych rozmerov a štýlov, lampáše v tvare malebných domčekov, či vianočné hviezdy z rôznych materiálov sa stanú štýlovým prvkom vašej zimnej spálne. Vianočné dekorácie a ozdoby môžete položiť aj na dekoračný podnos, ktorý je momentálne veľmi módnym prvkom v interiéri.
  5. Textílie, textílie a znova textílie – ako sme už spomínali, textílie s vianočnou či zimnou tématikou sú jednoznačnou súčasťou sviatočnej spálne. Preto nezabudnite na vianočné obliečky, rôznorodé vankúšiky s krásnymi vzormi, teplé deky či huňaté kožušiny. Už len šálku čaju a vaše sviatočné obdobie relaxu a oddychu sa môže začať!

Zdroj: Westwing

Na záver vám ponúkame zopár tipov na premenu vianočnej výzdoby na zimnú, ktorá vám spríjemní obdobie januára a februára. Obliečky so zimnými motívmi zostávaju veľmi aktuálne, rovnako ako aj mäkké a teplé textílie. Odložte vianočné ozdoby, stromčeky či vence a nahraďte ich zimnými prvkami v podobe šišiek, lampášov a sviečok. Voľte skôr neutrálne alebo hrejivé farby, akými sú terakota, okrová či obľúbená kaki farba. Pamätajte však, že spálňa by mala byť vašim útočiskom plným tepla a pohody nielen na Vianoce, ale počas celého roka!

Zdroj: Westwing

Podobné články

Tip redakcie

Česi a Slováci vymysleli nový, jemný a ovocný Jägermeister ORANGE

Zdroj: jagermeister

Novinka roka je tu! Jägermeister ORANGE vás prekvapí výnimočne jemnou chuťou, pričom základnou ingre...

Tip redakcie

Party time, comma!

Zdroj: COMMA

Čas spoločenských udalostí, osláv a rodinných stretnutí prichádza... Čo na to váš šatník? Je v ňom d...