Tip redakcie

Originálnym balením povýšite darček na vyššiu úroveň. Stačí pritom málo

Originálnym balením povýšite darček na vyššiu úroveň. Stačí pritom málo Počet fotiek v galérii: 1

Mnohí ľudia sa príliš sústredia na nákup darčeka a balenie väčšinou podceňujú ako nedôležitú súčasť rituálu. Pekný obal je pritom minimálne rovnako dôležitý ako darček, najmä ak ste si s jeho výberom dali záležať a nechcete pokaziť výsledný dojem. Balenie darčekov nie je žiadne umenie a nie je potreba kvôli tomu absolvovať žiadny špeciálny kurz. Stačí prvotný nápad a trochu času a venovaný darček je hneď osobnejší a originálnejší. Ako na to?

Najväčšia sezóna balenia darčekov prichádza v predvianočnom období, kedy je počet obdarovávaných ľudí aj darčekov najväčší z celého roka. Baleniu sa však nevyhneme ani v priebehu roka pri rôznych príležitostiach, ako sú narodeniny, sviatky, výročie, svadby a slávnostné životné okamihy. Nemusí ísť ani o vrcholné kúsky zručnosti, mnohokrát stačí malý detail, ktorý darček súvisle pokrytý baliacim papierom oživí a dodá mu šmrnc. Dôležité je okrem baliaceho materiálu mať aj šikovných pomocníkov, s ktorými pôjde balenie ako po masle. Takí pomocníci, ktorí vám ušetria čas i nervy, sú hlavne obojstranná lepiaca páska alebo tavná pištoľ, s ktorej pomocou počas okamihu pripevníte požadovanú dekoráciu k papieru. Obyčajné lepidlo nevyzerá až tak esteticky a papier by sa jeho vplyvom mohol skrútiť.

Detail robí majstra

Originálne balenie darčekov nie je len o drahom, lesklom papieri s ozdobnými motívmi, naopak. Niekedy stačí len obyčajný kvalitný papier z prírodnej hnedej farby a malý detail, a zabalený darček razom získa šmrnc. Kto hovorí, že pri rozbaľovaní darčekov musí byť počuť len šušťanie papiera? Čo napríklad rolničky, trepotanie motýlích krídel alebo svišťanie ihličia? Vetvičky, rolničky a iné drobné dekorácie hravo pripevníte pomocou obojstrannej lepiacej pásky alebo tavnej pištole. Nakresliť alebo vytlačiť motýľa a vystrihnúť ho dokáže tiež každý. Neobyčajne luxusne a elegantne vyzerá pre zmenu kúsok čipky, ktorú môžete pripevniť k prírodnému hnedému papieru. Čipka rovnako ako napríklad prírodné povrázky dokáže vdýchnuť balíčku nádych retra a zahrať na nostalgickú strunu.

Pohrať sa tiež môžete s tvarom

Nemusíte baliacim papierom kopírovať všetky hrany darčeka. Z papiera je možné zvinutím vytvoriť jednoduchý kornútok, do ktorého nasypete alebo vložíte, čo potrebujete. Kvalitný, nekrčivý baliaci papier je v tomto prípade nutnosťou. Fantázii sa medze nekladú – pamätajte, že jednotné riešenie na balenie darčekov nie je, rovnako ako záväzný postup, ako baliť jednotliví typy predmetov.

Keď nemáte čas, a napriek tomu chcete prekvapiť

Čas je naším najväčším nepriateľom a býva neúprosný. Ak zahnal do kúta aj vás a časová tieseň vám vzala posledné zvyšky invencie, obráťte sa o pomoc tam, kde môžete zaobstarať hotové originálne darčekové obaly, pripravené rovno na použitie. Popredný český výrobca obalových materiálov Paketo.sk ponúka štýlové darčekové krabice z kvalitných materiálov, s ktorými je originalita zaručená. Najnovšie majú v ponuke aj krásne darčekové krabice s potlačeným vekom. Elegantný dekor na veku je vhodný pre každú príležitosť. Vyberať môžete z ponuky 5 rozmerov v 8 farebných variáciách, ktoré sa hodia ako pre mužov, tak pre ženy.

Podobné články

Tip redakcie

Vyberáte si novú podlahu? Tu sú hlavné výhody laminátovej podlahy

Zdroj foto: Shutterstock

Maličkosti, ktoré sú dôležité. Aj tak by sa dala opísať podlaha. Hoci tvorí podstatnú časť každej mi...

Tip redakcie

Dovolenka v Karibiku? Postačí správny samoopaľovák a pár dobrých rád

Zdroj foto: Shutterstock

Drinky na pláži, soľ vo vlasoch a slnkom pobozkaná pokožka. Aj keď je dovolenka ešte v nedohľadne, p...