Tip redakcie

Posielate darčeky poštou? Držte sa niekoľkých základných pravidiel

Posielate darčeky poštou? Držte sa niekoľkých základných pravidiel Počet fotiek v galérii: 1

Rozhodli ste sa tento rok poslať darčeky rodine a priateľom žijúcim ďaleko od vás poštou? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám zaručia, že dorazí včas a vcelku.

Pošlite všetky balíčky včas

Hoci normálne trvá odovzdanie balíčka na území Slovenskej republiky maximálne tri pracovné dni, pred Vianocami zažívajú všetky kuriérske služby taký nápor, že sa to môže pretiahnuť pokojne aj na dva týždne. Ak budete posielať darčeky ku koncu tohto týždňa, už môže byť neskoro. 

Vyberte preverenú prepravnú službu

Na Slovensku môžeme vyberať z nejakých piatich hlavných prepravných služieb. Každá z nich má samozrejme svoje výhody aj nevýhody, a tak je najlepšie držať sa svojich osobných predchádzajúcich skúseností. Napovedať vám môže aj fakt, či daná spoločnosť ponúka expresnú prepravu a prípadne za koľko. Za tú sa štandardne pripláca do okolo 3 eur, ale ani tento príplatok negarantuje na sto percent, že bude balíček doručený včas. Vyberať však môžete aj podľa iných kritérií, ako je cena obyčajné doporučené zásielky, referencie ostatných zákazníkov či podľa toho, za koľko je ponúkané poistenie balíka. 

Darček kvalitne zabaľte

Aby darček dorazil včas, môžete urobiť len to, že ho včas pošlete. Zvyšok je ale už na prepravcovi. Naopak, čo sa týka toho, aby darček dorazil celý, môžete urobiť skoro všetko. Ak darček nie je zabalený do pevnej kartónovej škatule, nejakú kúpte. Kartónové krabice z troj až päť vrstvovej vlnitej lepenky najrôznejších tvarov a veľkostí môžete zakúpiť na e-shope Paketo.sk. To obyčajne stačí na darčeky, ako je oblečenie, plyšové hračky a pod. Z ponuky môžete okrem obyčajných kartónových krabíc vyberať aj krabice dizajnové či si ich nechať podľa vášho návrhu potlačiť, a to už od jedného kusu. Ak posielate niečo krehké, je lepšie zaobstarať aj fixačnú výplň. Čo sa týka najrôznejších fixačných výplní, v ponuke eshopu Paketo.sk nájdete pružné chipsy Flo-potom z polystyrénovej peny, drevitú vlnu, fixačné fólie Mini Pak’r, Kartofix či Sizzlepak, ktorý je vyrobený z trojvrstvového papiera a je tak stopercentne recyklovateľný.

Hoci vás toľko proklamovaný predvianočný zhon a ruch na pobočkách prepravných spoločností možno odrádza od toho, aby ste sa do posielania darčekov poštou pustili, určite neváhajte. Jedná sa o výbornú alternatívu, ako aspoň trochu vykompenzovať neprítomnosť u vzdialenejších priateľov a príbuzných. Navyše tak ušetríte čas pre seba, na pojedanie cukroviniek a sledovanie vianočných rozprávok.

 

Podobné články

Tip redakcie

Nočný život v Dubrovníku: Top miesta, ktoré treba navštíviť

Zdroj: unsplash.com

Dubrovník, preslávený svojimi starobylými budovami, úzkymi uličkami, dláždenými cestami, bohatou his...

Tip redakcie

Užite si Silvester podľa seba

Zdroj: italka.sk

Odrátavame posledné dni v roku 2022 a s nimi prichádza i čas na zrekapitulovanie a ohliadnutie sa za...