Tip redakcie

Ondřej Vetchý vyzýva verejnosť k hlasovaniu v rámci Fondu Magnesia GO

Ondřej Vetchý vyzýva verejnosť k hlasovaniu v rámci Fondu Magnesia GO Počet fotiek v galérii: 1

Hlasovanie do Fondu Magnesia GO bolo odštartované! Fond Magnesia GO už tretí rok organizujú Karlovarské minerální vody v spolupráci s ambasádorom projektu Ondrejom Vetchým. V minulých ročníkoch boli finalistami napríklad Ján Micka alebo Jiří Prskavec, ktorí si vďaka finančnej podpore od Fondu mohli dovoliť trénovať na naozaj vrcholovej úrovni a dosiahnuť svoj olympijský sen v Riu de Janeiro. Medzi šiestich finalistov tohto ročníka, ktorí boli vybraní z 376 prihlásených, fond rozdelí 1 milión českých korún, čo predstavuje približne 37 008 eur. Teraz je na verejnosti, aby v internetovom hlasovaní určila poradie finalistov, a teda ich výherný príspevok. Každý môže hlasovať pre svojho favorita na oficiálnej webovej stránke www.magnesiago.sk jedenkrát do týždňa až do 20. 11. 2016. Pokiaľ k vášmu hlasovaniu uvediete odpoveď na otázku: ,,Koľko kilogramov vážia dohromady finalisti Fondu Magnesia GO 2016," môžete vyhrať športový pitný režim Magnesia GO na celý rok.

Poslaním Fondu Magnesia GO je podpora nádejných športovcov na ceste za ich športovými snami. Prostriedky, ktoré vďaka Fondu Magnesia GO získajú, im pomôžu nielen v príprave a v športovom rozvoji, ale prinášajú im aj výrazný náskok v náročnej svetovej konkurencii. Princípom projektu je vybrať šesť mladých, nadaných cieľavedomých športovcov a na základe ich umiestnenia môžu vyhrať finančnú odmenu, o ktorej rozhoduje verejnosť prostredníctvom on-line hlasovania. Tohtoročná výherná suma je rovnaká ako minulý rok, 1 milión českých korún. 

Projekt zastrešuje herec a športovec Ondřej Vetchý od jeho vzniku v roku 2014. Za kľúčové faktory úspechu v športe považuje nielen talent, zdravie a potrebné šťastie, ale i vôľu, vytrvalosť a odhodlanie.

,,Práve v tejto tvrdohlavosti, v dobrom slova zmysle, vidím presah do každodenného života a tak isto aj prínos do budúcnosti. Teraz však títo mladí športovci potrebujú podporu verejnosti. Vyberte si na stránke Fondu Magnesia GO svojho favorita a dajte mu hlas. Podporte, prosím, týchto mladých talentovaných športovcov, aby si mohli splniť športové sny a hrdo reprezentovať svoju krajinu, " Ondřej Vetchý vyzýva širokú verejnosť.


Na webovej stránke www.magnesiago.sk sú k dispozícii informácie a videá predstavujúce jednotlivých športovcov, ktorí sa vo finále Fondu Magnesia GO 2016 stretnú o priazeň a hlasy verejnosti. Kto sa teda tento rok prebojoval do finále?

Moderný päťbojár Marek Grycz je trojnásobným juniorským majstrom Českej republiky. Jeho cieľom pre budúci rok je individuálna medaila z juniorských Majstrovstiev Európy alebo Majstrovstiev sveta a získanie nominácie na preteky dospelých, napríklad na Svetový pohár.

Dráhový cyklista Jiří Janošek je dvojnásobným juniorským majstrom sveta a v tomto roku sa stal vicemajstrom Európy v teamšprinte na 1 km s pevným štartom v kategórii do 23 rokov. V budúcom roku sa plánuje získať tak titul majstra Európy.

Kanoista Matyáš Lhota sa venuje vodnému slalomu už 9 rokov. Jeho najväčším úspechom je zatiaľ titul juniorského vicemajstra sveta z poľského Krakova, ale budúci rok si brúsi zuby na tú najvyššiu priečku.

Ľudmila Maťavková, kapitánka slovenskej reprezentácie do 17 a 19 rokov v ženskom futbale, má za cieľ vyhrať 1. futbalovú ligu, dostať sa do ženskej futbalovej reprezentácie a následne prestúpiť do najkvalitnejších svetových líg.

Michaela Pešková je slovenskou juniorskou a dorasteneckou rekordérkou v behu na 400 m cez prekážky. Jej cieľom pre budúci rok je dostať sa na Majstrovstvá Európy do 23 rokov.

Triatlonistka Simona Šimůnková tento rok skončila druhá na Majstrovstvách sveta v kategórii junioriek. V budúcom roku ju čaká maturita, ale i tak plánuje usilovne zbierať body zo závodov a umiestniť sa v rebríčku do 20. miesta Európskeho pohára do 23 rokov.

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...