Tip redakcie

Pútavé príbehy z histórie jazzu

Pútavé príbehy z histórie jazzu Počet fotiek v galérii: 1

Na trh prichádza unikátne jazzové CD! Prináša krásnu hudbu, ale aj príbehy zo zákulisia jazzu!

Pre fanúšikov jazzu máme skvelú správu! Na trh prichádza nové CD s názvom „Príbehy jazzu“ od saxofonistu Martina Uhereka, ktorý sa prostredníctvom hudby aj hovoreného slova snaží na albume fanúšikom priblížiť krásy tohto krásneho hudobného žánru. Na hudobnej novinke si môžete vypočuť pútavé príbehy z histórie jazzu, zo života "Jazzmanov", ako aj ďalšie zaujímavosti za doprovodu kvalitného hraného jazzu.

"Príbehy jazzu vznikli v roku 2013 ako moja túžba priblížiť tento štýl širokej verejnosti. Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť - práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to nielen prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o muzikantoch, o histórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne,“ priblížil tento unikátny projekt jeho autor Martin Uherek.

A doplnil: „Na to, aby si poslucháči toto CD užili, nemusia o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať - stačí im otvorená myseľ a ochota dať jazzu šancu.“
Martin Uherek na albume sprevádza poslucháčov hovoreným slovom aj hrou na nástroji a spolu s ním tu prezentuje jazz rôznych období slovenská jazzová špička - Klaudius Kováč na klavíri, Róbert Ragan Jr. na kontrabase a Peter Solárik na bicích.

Tento album je prvým zo série Príbehov jazzu a prináša stručný prierez celou históriou tohto štýlu, a to od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. Poslucháčom predstavuje živelnosť swingovej hudby, bohaté improvizácie bebopu, rytmus moderného jazzu, ako aj prínos jedinečného klaviristu a skladateľa Theloniousa Monka.

CD vychádza vďaka podpore Fondu na podporu umenia, o odborný dohľad nad zvukovým záznamom a designom diela sa postaral Peter Dobrík z PJ SOUND STUDIO, ktoré je zároveň aj vydavateľom albumu.


Viac info www.nahravaciestudio.sk.

Zdroj: tlačová správa
Foto/design: Tomáš DobríkPopis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Podobné články

Tip redakcie

Nočný život v Dubrovníku: Top miesta, ktoré treba navštíviť

Zdroj: unsplash.com

Dubrovník, preslávený svojimi starobylými budovami, úzkymi uličkami, dláždenými cestami, bohatou his...

Tip redakcie

Užite si Silvester podľa seba

Zdroj: italka.sk

Odrátavame posledné dni v roku 2022 a s nimi prichádza i čas na zrekapitulovanie a ohliadnutie sa za...