Tip redakcie

Jeseň chutne, zdravo a hravo

Jeseň chutne, zdravo a hravo Počet fotiek v galérii: 1

Jesenné ovocie a zelenina tvoria obľúbenú súčasť sezónneho jedálnička. Vychutnávať si ich môžete čerstvé aj tepelne upravené. Ideálnym spôsobom je úprava v pare, pri ktorej sa v pokrmoch zachováva nielen chuť, ale aj všetky vitamíny a živiny. 

Varenie v pare má množstvo výhod. Potraviny si vďaka nemu zachovávajú svoju chuť a šťavnatosť, nenarúša sa ich štruktúra a straty vitamínov a minerálov sú minimálne. Tento spôsob tepelnej úpravy pokrmov je vhodný tak pre ľudí, ktorí sa radi zdravo a chutne stravujú, ako aj pre malé deti.

Voľne stojaca parná rúra Miele DG 6010 sa stane neoceniteľným pomocníkom všetkých, ktorí chcú variť zdravo, chutne a s minimom času. Jej vnútorný objem 24 litrov je dostatočne veľký na to, aby ste v ňom naraz pripravili aj trojchodové menu. Pri príprave jedla pritom nedochádza k prenosu vôní a chutí a potraviny zachovávajú svoj vzhľad, chuť a živiny.

Výrobník pary je spolu so zásobníkom na vodu umiestnený mimo ohrevného priestoru. Zásoba vody postačí až na 90 minútovú prípravu. Prístroj má dotykové ovládanie, ktorým je možné regulovať teplotu a dĺžku prípravy. Po uplynutí zvoleného času sa automaticky vypne.

Na rozdiel od klasických parných hrncov je údržba a čistenie parnej rúry jednoduchá. V nerezovom ohrevnom priestore sa nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, steny stačí len poutierať. Ak je potrebné odvápnenie, prístroj vás sám upozorní.
Parné rúry Miele DG 6010 sú zdravou alternatívou mikrovlnných rúr a vďaka kompaktnému prevedeniu sa hodia aj do menších kuchýň. Dodávajú sa spolu s príslušenstvom - dvomi nerezovými perforovanými miskami, záchytnou miskou, kuchárskou knihou a odvápňovacími tabletami.

Vedeli ste že:
  • Brokolica z parnej rúry má o 50 % viac vitamínu C ako varená?
  • Paprika z parnej rúry má rovnaké množstvo minerálnych látok ako surová paprika a naopak varením stráca až 45 % výživných látok?
  • Šetrné varenie v pare uchováva typickú štruktúru a chuť rýb?

 

Podobné články

Tip redakcie

Funkčné zóny každej kuchyne

Zdroj foto: Shutterstock

Vo viacpočetných rodinách možno práve kuchyňu považovať za najvyťaženejšiu miestnosť v domácnosti. P...

Tip redakcie

Pozrite sa, ktoré štýlové (a funkčné) veci by nemali v detskej izbe chýbať

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Navrhnúť praktický, no zároveň štýlový priestor, v ktorom budú vaše deti tráviť čas a rásť, sa môže ...