Tip redakcie

Najlepšie detské encyklopédie

Najlepšie detské encyklopédie Počet fotiek v galérii: 1
Časopédiá - Zdroj - Slovart

Len pred pár týždňami sa začal nový školský rok a Vydavateľstvo SLOVART ho oslávilo hneď troma skvelými encyklopédiami pre mladých zvedavcov. Prvou je Časopédia, encyklopédia venovaná histórii, druhou je Explanatórium prírody a treťou ilustrovaná encyklopédia Tu žijeme od autorov kníh Mapy a Pod zemou / Pod vodou. Všetky knihy sú výnimočné svojím spracovaním a spôsobom rozprávania.

Časopédia rozpráva históriu sveta prostredníctvom časových osí – od dejín vesmíru, cez vznik života na Zemi, éru dinosaurov a objavenie sa predkov ľudí, až po vesmírne lety a nástup robotiky. Kniha je doslova nabitá faktami a úžasnými detailmi. Dozviete sa, ako sa vyvíjalo písmo, kto boli autori najdôležitejších objavov, ako vznikali a zanikali rôzne ríše, ale aj kto bol najobávanejším pirátom všetkých čias a ktorý zločin sa ako prvý podarilo vyriešiť vďaka analýze odtlačkov prstov. Prehľadné diagramy s úžasnými ilustráciami a stručnými textami vás vezmú na fascinujúcu cestu časom od Veľkého tresku po bezprostrednú súčasnosť.

A čím je výnimočné Explanatórium prírody? Určite vyniká nádhernými fotografiami, prierezmi a röntgenovými snímkami, vďaka ktorým deti uvidia prírodu tak, ako nikdy predtým. A čo je najdôležitejšie pochopia ju v súvislostiach. Encyklopédia pokrýva všetky ríše života a predstavuje najvýznamnejšie druhy organizmov – od tých najjednoduchších buniek cez huby, plazy, vtáky až po cicavce. Deti sa dozvedia čo skrýva slimačia ulita, čím lákajú svoju korisť mäsožravé rastliny, ako žijú žraloky či koľko nôh má mnohonôžka.

Encyklopédiu Tu žijeme (vychádza 15.10.) napísali a nakreslili Daniel MizielinskiAleksandra Mizielinska, ktorí sú tiež autormi ilustrovaných encyklopédií MapyPod zemou / Pod vodou. V ich najnovšej publikácii sa dozviete o našej Zemi, galaxii i celom vesmíre, v ktorom sa nachádzame. Spoznáte vesmírne cesty, vízie a experimenty; rakety, sondy a teleskopy; aké posolstvá vyslali ľudia do vesmíru; ako sa cestuje na Mars a kto hľadá život na iných planétach, ako aj mnoho ďalších nápadov, ako objavovať tajomstvá nášho obrovského vesmíru, v ktorom je planéta Zem iba malou bodkou. Pozrite sa na tú bodku zblízka.

 

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...