Tip redakcie

Posielate tento rok vianočné darčeky poštou? Nenechávajte nič na náhodu!

Posielate tento rok vianočné darčeky poštou? Nenechávajte nič na náhodu! Počet fotiek v galérii: 1

Hoci môže byť zasielanie darčekov poštou niekým považované za neosobné, stále sa nájdu takí, ktorí na tento prejav náklonnosti nedajú dopustiť. 

Spolu s rozmachom online nákupov majú však prepravné spoločnosti v tomto hektickom období čo robiť, a tak neradno nechávať všetko na poslednú chvíľu.

Zásielku pošlite včas

Hlavnou zásadou ako zabezpečiť, aby balíček dorazil ešte pred Vianocami, je nenechávať jeho odoslanie na poslednú chvíľu. Tento rok vychádza Štedrý deň na sobotu, a tak odporúčame všetko odoslať najneskôr týždeň vopred, tzn. v piatok 16. decembra. S tým je spojený aj skorý nákup darčekov, s ktorým môžete začať pokojne už hneď. Aspoň sa vyhnete tradičnej tlačenici v obchode.

Vyberte kvalitného prepravcu

V súčasnej dobe je už pestrý výber prepravných spoločností na slovenskom trhu, a tak môžete byť trochu vyberaví. Zaujímajte sa najmä o rýchlosť dodania a aké ponuky poistenia balíka daný prepravca ponúka. Ak totiž posielate niečo drahšie, poistiť si zásielku nie je od veci. Napovedať vám môžu online recenzie, ktorými zákazníci väčšinou nešetria.

Zabudnite na nekvalitný obal

Balíček môžete síce obaliť štvrtkou a izolepom alebo ho dať do krabice od banánov, riskujete však to, že k obdarovanému nedorazí vcelku. Na menšie zásielky môžete väčšinou priamo na pobočke prepravnej spoločnosti zakúpiť najrôznejšie bublinkové obálky, na väčšie balíčky ale už využite pevné a kvalitné krabice. Tie možno objednať napríklad u výrobcu obalových materiálov Paketo.sk spolu s množstvom fixačného materiálu a všetkých možných druhov výplne. Jedine tak budete mať istotu, že až zásielka príde, bude vyzerať rovnako ako na začiatku. Vyberať tiež môžete aj z rôznych dizajnových krabíc, ktoré sú už predtlačené, alebo je možné nechať si nejaké vyrobiť podľa svojho návrhu, fantázii sa medze nekladú.

Zásielky do zahraničia

Ak posielate darček do zahraničia, a to najmä do krajín, kde sa platí clo, zaslanie balíčka má svoje zásady. Tou hlavnou je rozpísať naozaj všetko, čo balík obsahuje, na čo je určený a aká je jeho hodnota. Rôzne krajiny majú rôzne pravidlá, a tak sa môže stať, že aj cez vašu snahu zostane balíček na colnici v cieľovej destinácii a bude treba ešte doplatiť ďalšie poplatky. Adresát by o tomto kroku ale mal byť informovaný. Celý proces to však môže nepríjemne predĺžiť, preto tu pravidlo včasného doručenia platí dvojnásobne.

Podobné články

Tip redakcie

Vyberáte si novú podlahu? Tu sú hlavné výhody laminátovej podlahy

Zdroj foto: Shutterstock

Maličkosti, ktoré sú dôležité. Aj tak by sa dala opísať podlaha. Hoci tvorí podstatnú časť každej mi...

Tip redakcie

Dovolenka v Karibiku? Postačí správny samoopaľovák a pár dobrých rád

Zdroj foto: Shutterstock

Drinky na pláži, soľ vo vlasoch a slnkom pobozkaná pokožka. Aj keď je dovolenka ešte v nedohľadne, p...