Tip redakcie

Nová Tullamorka vonia po jablkách

Nová Tullamorka vonia po jablkách Počet fotiek v galérii: 1

Svetoznáma značka írskej whiskey Tullamore D.E.W. začala na Slovensko distribuovať novinku, a to svoju whiskey, ktorá dozrievala v sudoch po jablčnom cideri? Jej vôňa je aj preto krásne jablková a ocenia ju milovníci whisky práve v predvianočnom a vianočnom období. V čase, keď si doprajeme vychutnávať príjemné veci. Predstavujeme vám novú Tullamore D.E.W. Cider Cask Finish.

Už samotný názov napovedá, že ide o írsku whiskey, ktorej dozrievanie posledné 3-4 mesiace finišovalo v dubových sudoch po jablčnom cideri. Ide o prvú írsku whiskey, ktorá do svojho rôznorodého portfólia zaradila takúto prémiovú a novátorskú lahôdku.

Vzhľadom na sezónnosť zberu jabĺk má tento druh Tullamore D.E.W. časovo limitovanú produkciu, nevyrába sa teda po celý rok. Ide o blended, teda miešanú whiskey, ktorá pozostáva z troch typov whiskey: pot still Irish whiskey (zmes jačmenného sladu a nesladového jačmeňa), sladová whisky (100 % sladový jačmeň) a grain whiskey (sladový jačmeň, pšenica a kukurica). Všetky tieto whiskey boli trikrát destilované a dozrievali minimálne tri roky v dubových sudoch. Na záver boli blend masterom zmiešané a 3-4 mesiace finišovali v sudoch, v ktorých predtým dozrieval cider.

Samozrejme, táto whiskey musí voňať po jablkách. Vôňa je svieža, cítiť v nej zelené jablká a sladký slad. Chuť je jemná, ale výrazná. Charakterizuje ju krásna rovnováha dubu, krémového sladu a tónov čerstvých jabĺk. Má ľahké telo s ovocným charakterom.

Podobné články

Tip redakcie

Svetlo z displejov smartfónov ohrozuje naše zdravie

Zdroj: Honor

Koľko hodín trávite pozeraním na displej smartfónu? Napovieme vám: v priemere ide o 40% bdelého času...

Tip redakcie

Workshopy s koňmi pre deti ako prevencia

Zdroj: Pepco

Čoraz častejšie sa hovorí o tom, ako nám kone môžu napomáhať vo viacerých sférach. So zvieratami si ...