Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožka, poradia si s ňou špeciálne valčeky! Alebo inak povedané, maderoterapiu. O čo ide som sa opýtala priamo odborníčky - Sarah Sarkozy. 

Všade samé valčeky, ukludňujúca vôňa oleja.....čo je to maderoterapia?

Maderoterapia je príjemná masážna terapia vykonávaná špeciálne tvarovanými drevenými valčekmi. Jej hlavným cieľom je posunúť lymfu v lymfatických cievach, čím sa naštartuje vyplavovanie toxínov a zadržanej vody z tela. Súčasne sa prekrvuje podkožie, rozbíja zhluky tuku v podkoží a obnovuje sa elasticita kože. 

Čiže môžeme povedať, že maderoterapia nemá len esteticke účinky, ale je prospešná aj pre naše zdravie?

Áno, maderoterapia je veľmi obľúbená práve vďaka tomu, že má blahodárne účinky pre naše telo po zdravotnej a zároveň po estetickej stránke. V prvom rade, našim klientkám vysvetľujeme jej zdravotné benefity. My ženy mávame časté problémy s opuchmi nôh, zavodňovaním, tráviacimi ťažkosťami, pocitom ťažkých nôh. A práve maderoterapia nám ich pomáha vyriešiť. Samozrejme maderoterapia veľmi pekne pracuje s pokožkou, ktorá je potom pevnejšia a pružnejšia, zmierňuje celulitídu, pekne dvíha zadok a celkovo formuje postavu. Jej benefity, ktoré podporujú estetickú stránku sú často aj motiváciou väčšiny žien, čo je úplne prirodzené. A my sa vďaka tomu tešíme, že prídu aj na zdravotné benefity tejto terapie.

Ako by si opísala, ako prebieha návšteva u vás a ako prebieha maderotetapia?

Prvá návšteva u nás začína vždy dotazníkom, kde si prejdeme hlavne kontraindiácie k tejto terapii a zdravotný stav klientky. Následne si ľahne na masérsky stôl a už si len vychutnáva celý proces. Čistenie/otváranie lymfatických uzlín robíme vždy! tak ako aj pri iných lymfatických ošetreniach. Tieto pomalé,krúživé pohyby v oblasti kľúčnych kostí,krku, hlavy a slabín sú veľmi dôležité. Predstavte si, že chcete vyliať vodu s fľaše a urobíte malú dierku vo vrchnáku. Bude trvať väčšnosť, než voda vytečie. Ak ale fľašku otvoríme voda vytečie hneď. A tak je to aj s uzlinami, ktoré rýchlejšie prefiltrujú lymfu, ktorú do nich posúvame počas masáže. Toxíny a zadržaná voda, ktoré sa lymfou plavia sa vlejú do krvného obehu. Obličky potom slúžia ako filter, ktorý ich dostane z tela von. Ľudovo povedané ich “vycikáte”. Keď sa zrýchli váš lymfatický systém, môžete spozorovať aj časté močenie, ale takisto je v deň ošetrenia potrebné prijať dostatočné množstvo tekutín, určite odporúčame aspoň 1,5l - 2l.

Následne prejdeme na ručnú masáž bruška a pokračujeme valčekmi. Všetky pohyby smerujeme v smere lymfatického systému k močovému mechúru. Počas masáže používame oleje so spevňujúcim účinkom pre kožu a prekrvenie podkožia s príjemnou vôňou. Ošetrujeme bruško, predné, zadné stehná, vnútorné a vonkajšie stehná, zadok, lýtka a boky. Ak žena zadržiava vodu aj na rukách, robíme aj tie. Po celý čas sú neošetrované partie zakryté uterákom a na bruško dávame nahriaty uteráčik. Celé ošetrenie trvá cca 55-60min. Odporúčaná kúra je 8-10 ošetrení, ideálne 2-3x do týždňa, neskôr väčšina klientiek prechádza na udržiavacie ošetrenia 1x za mesiac.

  Je dôležité, v akom postupe sa robí maderoterapia? Čo ak by sa začalo inou častou tela?

Maderoterapia by mala byť vždy celotelová. Začíname bruškom, nakoľko tam je “centrála” a telíčko tým naštartujeme. Veľmi často sa objaví aj škvŕkanie v bruchu po jeho ošetrení. Ak sa stane, že klientku bolí bruško a vadí jej mierny tlak valčekmi, tak robíme dlhšiu, jemnú, ručnú masáž bruška. Pokračujeme na stehnách, kedy leží klientka na chrbte a po otočení na bruško pokračujeme na zadných stehnách, lýtkach a zadku. Terapia je ukončená v sede, kde klientka sedí chrbtom k masérovi a ošetrujeme boky. Postup tohto ošetrenia je daný, aby zo zdravotného hľadiska telo vyčistilo čo najviac a ak je táto kombinácia zdravia a estetiky dodržaná, vtedy sú výsledky lepšie a udržateľnejšie.

 Keďže používaš drevené valčeky, kedy maderoterapia boli?

Maderoterapia nesmie bolieť. Nesmú vznikať modriny a podliatiny, aby sme neporušili lymfatický systém. Je to naopak veľmi príjemná terapia. Pri 3. stupni celulitídy, kedy je tkanivo zatvrdnuté a je aj citlivejšie volíme nižší tlak ale táto citlivosť po pár ošetreniach pominie. No v žiadnom prípade to nie je bolesť.

Maderka a šport - môžem ísť po maderke na tréning alebo radšej pred? Ovplyvňuje to?

Zapojiť šport popri tom, ako chodíte na maderoterapiu je vhodné. V deň maderoterapie nie je vôbec problém s tým, že budete vykonávať nejakú športovú aktivitu, ak sa klientka po ošetrení cíti dobre. Po lymfatickej másáži sa môže stať, že príde bolesť hlavy alebo únava, no stretávam sa s tým veľmi málo.

Odkedy sa venuješ maderke? 

Maderoterapii sa venujem cca 3,5 roka. Zaujala ma technika, prevedenie tohto druhu lymfatickej masáže a kombinácia benefitov pre zdravie a krásu. Navyše, veľmi rada pracujem s ľuďmi, poznávam každý deň úžasné ženy a ak im viem mojou prácou pomôcť s ich problémom, tak to je to,čo ma skutočne napĺňa.

Môžu všetky ženy absolvovať túto masáž? Komu sa neodporúča tento typ terapie?

Medzi kontraindikácie patria vystúpené kŕčové žily po celých nohách, vysoký tlak, zlá neliečená zrážanlivosť krvi, tehotenstvo, vírusové ochorenie, infekčné ochorenie a poranenia kože.

Madera znamená po španielsky drevo, takže ide o liečenie či terapiu drevom – konkrétne drevenými valčekmi rôznych tvarov a povrchov. 

viktoriamassage

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Lukáš Adamec zverejnil lyrics video k vianočnej skladbe Domov

archív Lukáš Adamec

K interpretom, ktorí si do svojho repertoáru pridali vianočnú pesničku, sa v týchto dňoch zaradil i ...