Lifestyle / Cestovanie

TOP miesta pre tvoju romantickú svadbu

TOP miesta pre tvoju romantickú svadbu Počet fotiek v galérii: 1

Uvažujete o nádhernej svadbe v lone matky prírody? Inšpirovať sa môžete čarovnými miestami na Slovensku, ktoré ponúkajú svadbu s nádychom vidieka, avšak so servisom, aký dostanete aj v luxusných hoteloch. 

Prajete si k tomu aj spev živého vtáctva, spoločnosť zvedavých veveričiek či vôňu polí a lesov? Žiadny problém. Toto všetko sa tu dostáva bez príplatku!

Hotel Zochova Chata, Modra.

Chata, ktorá prvýkrát privítala svojich hostí v roku 1933, v 90tych rokoch upadla do zabudnutia, aby sa o dvadsať rokov neskôr mohla zaskvieť v celej svojej kráse a znova otvoriť brány pre nové generácie návštevníkov. Výnimočná premena hotela i areálu sa stala stredobodom pozornosti mnohých svadobných agentúr a fotografov. Na okraji bukového lesa tu v teplých mesiacoch svieti svadobčanom nielen hviezdne nebo, ale i stovky drobných romantických svetielok, ktoré sú súčasťou moderného otvorového priestoru.

Foto: krasolina.sk

Chateau Rúbaň, Rúbaň.

Len čo mladé vinárstvo prvýkrát otvorilo verejnosti svoje brány, už prišla prvá prosba s realizáciou svadby vo vinárskom štýle. Miestni vinári nelenili a pre podobné akcie si zadovážili obrovský prírodný, ručne šitý a celovyhrievaný stan. Ten osadili na okraji svojho lesoparku a zdá sa, že tu už zostane natrvalo. Po ovenčení stanu romantickými svetielkami sa stal múzou domácich i zahraničných svadobných fotografov a vinárstvo má teraz okrem produkcie strekovského vína i plné ruky práce s organizovaním romantických svadieb pod holým nebom.

Foto: Chateau Rúbaň

 

Stodola Jelka, Jelka.

Na takúto svadbu musíte mať jednoducho odvahu. No garantujeme vám, že na ňu vaši hostia tak skoro nezabudnú. Drevená stodola Jelka s očarujúcim vidieckym rázom sa nachádza v rovnomennej dedinke, v okrese mesta Galanta. Jej „spojazdnenie“ nesie nádherný príbeh šikovnej kvetinárky. Areál starých hospodárskych budov i s novosadeným párty stanom pretvorila na miesto pre dojímavé svadby odrážajúce krásy jednoduchosti a skromnosti.

Foto: svadbavstodole.sk

Wiegerova vila, Svätý Jur.

Iba 6 kilometrov od Bratislavy, na kopci nad slnečnými vinohradmi a pod lesom Malých Karpát sa nachádza Wiegerova vila. V letných mesiacoch sa tu odohrávajú svadby priamo pod starými stromami. 100 metrová svetelná reťaz pohupujúca sa medzi vetvami stromov, pripomínajúca roj svätojánskych mušiek, sa stala neodmysliteľným prvkom tamojších osláv. Aj fotografi vedia prečo. Nielen oslavám, ale i spomienkovým fotografiám dodáva rozprávkový nádych.

Foto: Peter Cagala

 

Podobné články

Lifestyle / Cestovanie

Objavte poklady Slovenska!

Objavte poklady Slovenska!

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj de...