Lifestyle / Cestovanie

E-bikeom po Liptove

E-bikeom po Liptove Počet fotiek v galérii: 1

Liptáci reagujú na najnovšie trendy v cyklistike. V horskom regióne nájdete najväčšiu požičovňu elektro-bicyklov na Slovensku. 

Tunajšie krásne cyklotrasy si tak dovolenkári môžu užívať na klasickom bicykli alebo využiť techniku, vďaka ktorej prejdú oveľa viac kilometrov a zvládnu aj ťažké stúpania bez väčších problémov.

Čo je to vlastne ten e-bike?

Elektro-bicykel je klasický bicykel, ktorý pomocou systému elektrického pohonu pomáha užívateľovi v jazde. Elektro-pohon je schopný dopĺňať silu, ktorú cyklistka vynakladá pri šliapaní. Vďaka tomu môže ísť v porovnaní s klasickým bicyklom pohodlnejšie, jednoduchšie a bez väčšej námahy.

 

„Liptov je nádherný horský región s viac ako 800 kilometrami značených cyklotrás. Ponúka tak obrovské možnosti pre cyklistov, ale zároveň si terén vyžaduje, aby mali cyklisti istú kondíciu. Na Liptove takmer nenájdete klasické rovné trasy bez stúpaní. Práve v stúpaniach dokáže podporiť elektro-bicykel. Pomôže cyklistovi a ten si šetrí energiu na to, aby prešiel čo najviac kilometrov a užil si cyklistiku u nás v pohode a s úsmevom,“ povedala projekt manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Petra Šuhajdová.

Dôležitý je fakt, že elektro-pohon zďaleka neznamená, že cyklista nešliape do pedálov a nevydáva energiu. Jeho zmysel je najmä v tom, že dokáže cyklistovi pomôcť zvládnuť aj ťažšie fázy cyklovýletu. 

E-bike ako elektro-bicykel nazývajú cyklisti využijú určite návštevníci Liptova aj pri nedeľných cyklovýletoch so sprievodcom, ktoré Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV organizuje úplne bezplatne. Už najbližšiu nedeľu 16. júla na všetkých záujemcov čakajú krásy Kôprovej a Tichej doliny zo sedla bicykla. Dlhšia trasa je vhodná pre zdatnejších cyklistov a má 20 kilometrov bicyklom a ďalších zhruba 10 kilometrov absolvujú záujemcovia pešo. Ľahší variant v dĺžke 8 kilometrov zvládnu aj rekreační cyklisti a rodiny s deťmi. Viac informácií o najbližšom cyklovýlete aj ďalších plánovaných na toto leto je dostupných aj TU. Cyklistov z Liptovského Mikuláša na štart výletu z Podbanského zvezie bezplatný CYKLO BUS. Oblastná organizácia odporúča sledovať aktuálne informácie na ich webovej stránke visitliptov.sk alebo v aplikácii Liptov.

„Minulý týždeň dvadsiatka cyklistov absolvovala cyklovýlet so sprievodcom na Čierny Váh. Máme výborné ohlasy a veríme, že rovnako to bude aj po najbližšom výlete po dolinách Západných Tatier. Odporúčame záujemcom, aby zvážili aj využitie e-biku, keďže sa jedná o náročnejšiu z trás,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Na Liptove nájdu dovolenkári dve požičovne elektro-bicyklov v Liptovskom Mikuláši – e-bike požičovňa v Okoličnom a ebajk rental v Demänovej. V najväčšej liptovskej požičovni elektro-bicyklov v Okoličnom dokonca môžu dovolenkári využiť aj 10 percentnú zľavu cez Liptov Region Card.

Na Liptove môžu cyklisti využívať aj linku CYKLO & AQUA BUS, ktorá premáva v piatok až v nedeľu. Pričom jej sobotná trasa je predĺžená až po Ružomberok, aby si cyklisti mohli vyskúšať atraktívnu CykloKorytničku.

Podobné články

Lifestyle / Cestovanie

Objavte poklady Slovenska!

Objavte poklady Slovenska!

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj de...