Lifestyle / Cestovanie

Kanadou bez turistickej príručky

Kanadou bez turistickej príručky Počet fotiek v galérii: 1

Ak už potíšku snívate o budúcoročnej dovolenke, ale tentokrát máte na mysli niečo iné, dobrodružnejšie, niečo veľkolepejšie...zamierte do Severnej Ameriky.

Nedotknutá príroda, divá zver a javorový sirup - to je Kanada ako ju pravdepodobne poznáte. Avšak táto krajina ponúka omnoho viac. Tu je 6 dôvodov prečo sa oplatí stráviť v Kanade minimálne mesiac a čo všetko môžte zažiť.

1. VYCHUTNAŤ SI FRANCÚZSKU ATMOSFÉRU

Východné pobrežie sa pýši dvoma európskymi klenotmi, mestami Montréal a Quebéc City. Obe metropoly sú bilingválne a vo veľkej miere tu prevláda francúzsky vplyv nad severoamerickým. Čiže ak oprašujete svoju angličtinu, nezabudnite si pribaliť aj francúzsky slovník.
Rovnako ako aj vo Francúzsku aj tu si môžete kúpiť čerstvo pečené bagety na rohu ulice, popíjať kávu na námestí Vieux-Port de Montréal, čo je mini verzia Champs-Élysées alebo si dať namaľovať portrét pouličnými maliarmi v Quebéc City. Môžete sa potulovať cez romatické uličky, výchutnávať si víno, obdivovať históriu, architektúru všade naokolo..a to je len začiatok kanadského-francúzskeho zážitku.

2. POZOROVAŤ POLÁRNU ŽIARU

Auróra, ako sa inak polárna žiara nazýva, je bezpochyby prírodný fenomén a zážitok na celý život. Či už sa rozhodnete pre východné alebo západné pobrežie, nezabudnite sa vyhnuť veľkomestám a hľadať miesta, kde nedosahujú mestské svetlá. Ťažko predpovedať vhodný čas, avšak pomôžu vám v tom stránky ako http://auroraforecast.com/, kde nájdete predpokladanú intezitu následujúcej auróry.

3. ZACÍTIŤ MARIHUANU NA KAŽDOM KROKU

Táto voňavá rastlina je totiž legálna z medicínského hľadiska a zakúpiť sa dá na lekársky predpis v špecializovaných obchodoch, ktorých je okolo Kanady neúrekom. Dokoca fajčenie „trávy“ na verejnosti nie je pokutované a pre miestnych úplne normálne.

4. CHODIŤ NA TÚRU OD SVITU DO MRKU

Kanadská príroda je bezpochyby dychberúca a výlet do okolitých hôr by mal mať na programe každý. V Kanade sa nachádza obrovský počet turistických chodníkov a stovky národných parkov. Jeden z najnáročnejších je 75 kilometrov dlhý West Coast Trail na Vancouver Island. Na sedemdňovú túru sa treba vopred zaregistrovať, zaplatiť poplatok a vydať sa na dobrodružstvo okolo vodopádov, nádherných pláži, lesov a pravdepodobne aj divokej zvery.
Menej náročná, ale plná skrytých tajomstiev, je túra k troske lietadla z 2. svetovej vojny blízko mesta Tofino alebo k vykoľajenému vlaku pri meste Whistler. Tofino a jeho susedné mesto Ucluelet ponúka okrem túry aj nadherné pláže, hodiny surfovania a je domovom ženského surferského šampionátu Queen of the Peak.

5. POZOROVAŤ VEĽRYBY 

Orky, teda kosatky môžete vidieť počas mesiacov máj - október na západnom pobreží Kanady, predtým než sa poberú do teplých havajských vôd. Počas tejto sezóny môžete nájsť kvantum spoločností ponúkajúcich výlety za veľrybami z rôznych pobrežných miest. A šanca, že uvidíte 10 - 15 člennú svorku kosatiek je úplne bežná, kedže celá rodina cestuje spolu a vracia sa do teplých vôd.
Ak túžite po viac špecializovanom výlete, vašou voľbou je Orca Dreams. Spoločnosť ponúka štvordňové kempovanie na pláži v safari stanoch a môžete vidieť veľryby minimálne dvakrát denne, prípadne môžete absolvovať výlety na kajakoch alebo loviť krabov a lososov.

6. VYRAZIŤ KARAVNOM OKOLO SKALNATÝCH HÔR ZA DIVOKOU ZVEROU A EŠTE DIVOKEJŠOU PRÍRODOU

Ak vám teraz prebehne hlavou fotka medveďa kráčajúceho cez diaľnicu, verte či nie, to je v Skalnatých horách realitou. Medvede, jelene, elky, horské kozy a pri šťastí aj sob sú domáci obyvatelia týchto rozsiahlych a nádherných hôr. Avšak zabudnite na organizované výlety. Prenajmite si karavan a vydajte sa na lov po tyrkysových jazerách, kryštálovo čistej vody, ľadovcoch a cestu vám určite spríjemnia Kanaďania ktorý sú jeden z najmilších a najštedrejších národov na svete.

Autorka tipov je Zuzana (rozhovor TU), ktorá so svojím priateľom Brendonom rok šetrila, dala v práci ýpoveď a momentálne cestuje po Amerike a spoznáva túto krajinu. Sledujte viac na ich blogu Travelmindedpeople.com

Podobné články

Lifestyle / Cestovanie

Objavte poklady Slovenska!

Objavte poklady Slovenska!

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj de...