Lifestyle / Cestovanie

Objavte krásy Slovenska

Objavte krásy Slovenska Počet fotiek v galérii: 1

Hoci je Slovensko oproti iným krajinám v Európe malou krajinou, návštevníkom aj domácim ponúka veľký priestor na oddych, poznávanie či zábavu. Ponúkame vám zopár tipov na miesta, kde môžete stráviť voľný čas.

1. Spišský hrad

Spišský hrad je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Ide o jeden z najväčších hradných komplexov v celej Európe. Vypína sa nad malým mestečkom Spišské Podhradie a každý rok ho navštívia turisti z rôznych kútov sveta. Už ôsmeho mája sa na hrade uskutoční slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny, spojené so svätou omšou a bohatým kultúrnym programom.

2. Slovenský raj

Národný park Slovenský raj nedostal pomenovanie „raj“ náhodou. Slovenský raj je jednou z najkrajších oblastí regiónu Spiš a taktiež Slovenska. Ukrýva v sebe krasové planiny, rokliny a tiesňavy s krásnymi vodopádmi či bohatú faunu a flóru. Medzi najnavštevovanejšie lokality Slovenského raja patrí skalnaté bralo terasovitého tvaru, známe ako Tomašovský výhľad či Kláštorisko, kde si návštevníci môžu pozrieť rozsiahlu zrúcaninu kartuziánskeho kláštora z 13. storočia.

3. Bratislava

Naše hlavné mesto Bratislava v sebe ukrýva mnoho kultúrnych a historických pamiatok. Návštevník by určite nemal vynechať návštevu Bratislavského hradu, Starej radnice, Dómu sv. Martina či Primaciálneho paláca. Veľa možnosti na kultúrne vyžitie a oddych v meste ponúkajú tiež múzeá, galérie, parky či zoologická záhrada.

4. Vlkolínec

Ďalšou pamiatkou, ktorá je zapísaná v Zozname svetové dedičstva UNESCO je pamiatková rezervácia tradičnej ľudovej architektúry, ktorú nájdete vo Vlkolínci pri Ružomberku. Táto osada je jedinou obcou na Slovensku, ktorá nie je narušená novou výstavbou. V minulosti bol Vlkolínec osadou, v ktorej bývali predovšetkým pastieri a poľnohospodári, v súčasnosti predstavuje unikátny urbanistický celok pôvodných ľudových stavieb. V strede osady si návštevníci môžu pozrieť pôvodnú dvojpodlažnú zvonicu a zrubovú studňu.

zdroj: FB/todoliptov

Zdroj foto #thisisslovakia

Michaela Adamčíková

Podobné články

Lifestyle / Cestovanie

Objavte poklady Slovenska!

Objavte poklady Slovenska!

Slovensko je malá krajina s veľkým množstvom unikátov. Sú to poklady, ktoré vytvorila príroda, aj de...