Lifestyle / Móda

Ponožky v lodičkách: Módny zločin či rozumný trend?

Ponožky v lodičkách: Módny zločin či rozumný trend? Počet fotiek v galérii: 10

Po náročnom mesiaci plnom slovenskej módy, je tu opäť čas, aby sme sa pozreli aj na svetové trendy, ktoré si vzali na krátku dobu prestávku, no po malom odpočinku sú znova späť. Jeden neočakávaný trend, ktorý bezpochyby vyniká medzi ostatnými, sú ponožky v nežnej dámskej obuvi. Mohol by sa tento často polarizujúci trend nosenia obuvi stať súčasťou módy natrvalo?

Foto: Deichmann

Ponožky v obuvi na podpätkoch sa objavili i v tohtoročných kolekciách mnohých obľúbených dizajnérov a svetových značiek, vrátane Isabel Marant, Off-White, Rochas, Dries Van Noten. Okrem toho s ponožkami v obuvi začali pracovať v rámci svojich nových kolekcií aj mnohé (na Slovensku etablované) módne značky a obchodné reťazce. Špekuluje sa preto o tom, či si budeme ponožky do lodičiek a sandálikov obúvať najbližšie roky pravidelnejšie alebo pôjde znova iba o pokus vzkriesiť niečo, čo ľud už raz z módnej arény vypískal.


Foto: Happy Socks, Calzedonia, Deichmann

ODVAHA A LODIČKY

Ponožky v obuvi majú svoje nespochybniteľné výhody – tie kvalitné absorbujú pot, jemné zabraňujú odieraniu a páleniu chodidiel. Má to však jeden háčik! Najnápadnejšie pôsobia ponožky práve v lodičkách, preto treba v tomto prípade voliť farby a dizajn oboch kúskov s citom.

Foto: VEMZU.sk

ČO NA SRDCI TO NA ...

Vykúkajúcimi ponožkami z obuvi môžete zanechať okoliu milý alebo vtipný odkaz. Pamätajte, vysoké ponožky sa nehodia len k nízkym čižmám na podpätku. Príjemne odľahčia i váš outfit na pánsky štýl.

Foto: Calzedonia

LAKOVKY A METALICKÉ PONOŽKY

Upútať ponožkami za každú cenu nemusíte. Môžete si zvoliť viac nápadnú, napríklad lakovanú alebo nádhernú semišovú obuv a prítomnosť ponožiek len naznačiť. Práve takáto kombinácia je horúcim trendom pre zimu 2017/2018.


Foto: VEMZU.sk

SANDÁLIKY AŽ DO 15 ºC

Nie je to náhoda, že najviac uletených a najodvážnejších kombinácií ponožiek v sandálikoch zbiera módna polícia v Londýne. Mesto, kde sa dokáže zmeniť počasie z hodiny na hodinu musí rozmýšľať ako nosiť pekné kúsky a pritom nepremrznúť. Ponožky v sandálikoch vaše chodidlá zahrejú až do prvej väčšej zimy, len musíte dať pozor na to, aby ste ich výberom neskĺzli do dojmov infantilnosti.

Podobné články

Lifestyle / Móda

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Jesenný trend inšpirovaný krevetami

Na januárovom London fashion weeku, kde sa predstavili trendy pre tohtoročnú jeseň a zimu, po prvý r...