Lifestyle

Veľký hudobný objav Jakub Ondra sa prespieval z metra až na pódiá!

Veľký hudobný objav Jakub Ondra sa prespieval z metra až na pódiá! Počet fotiek v galérii: 1

Mladý spevák predstavuje svoj titulný singel ON THE MENU k pripravovanému albumu. 
Debutový singel žne úspech v najpočúvanejšom nemeckom rádiu!

 EXKLUZÍVNE: ČESI MAJÚ NOVÉHO „EDA SHEERANA”!

 Jakub Ondra je 21-ročný talentovaný český pesničkár, ktorého doslova objavila ulica a v priebehu pár mesiacov svojím hlasom a debutovým singlom stihol zaujať celé Nemecko! Už ako 7-ročný začal spievať v Pražskom zbore - Bambini Di Praga, no až keď začal cestovať po svete, získal inšpiráciu k písaniu vlastných skladieb. Jeho debutový singel ON THE MENU  bude zároveň titulnou skladbou Jakubovho pripravovaného prvého albumu, ktorý vyjde už čoskoro. Chytľavým debutom mladý nadaný umelec zabodoval dokonca i vo veľkom zahraničnom vydavateľstve!

Bezkonkurenčný Objav roka

Česká hudobná scéna sa v týchto dňoch pýši veľkým speváckym objavom! Je ním Jakub Ondra, sympatický pesničkár, ktorému sa podaril naozaj husársky kúsok – svojím debutovým singlom dokázal zaujať nielen svoj domáci český hudobný svet, ale zároveň i vzbudiť pozornosť na susednej nemeckej scéne. Charizmatický hudobník si piesne tvorí výlučne sám a po prvom roku na scéne sa už môže hrdiť exkluzívnou zmluvou s veľkým zahraničným vydavateľstvom. Na ceste je dokonca už i jeho prvý album.

Kuriózny zrod hitu

„Pieseň ON THE MENU vznikla na policajnej stanici vo Viedni,” spomína Jakub s úsmevom na jeden zo svojich typických výletov, počas ktorého sa zrodil jeho singlový debut. „Napísal som ju na pokutový lístok. Keďže som hral na zakázanom mieste, tak ma jednoducho a bez varovania vzali na záchytku zaplatiť štyridsať eurovú pokutu. Aby som si skrátil čas, využil som „nakopnutú múzu” a vznikol tento song.” Skladba sa stala takmer okamžite hitom, podarilo sa jej presadiť v českých rádiách a na prekvapenie jej autora sa zapáčila i v Nemecku. Zdá sa, že mladý český objav si žije skutočný hudobný sen.

Ed Sheeran má konkurenciu?

Dnes Jakuba mnohé zahraničné média prirovnávajú k megaúspešnému anglickému spevákovi Edovi Sheeranovi,/http://m.welt.de/regionales/hessen/article145174813/The-next-Karel-Gott.html http://www.fritz.de/musik/bands-und-musiker/j/jakub_ondra14160.html,http://www.klatsch-tratsch.de/2015/07/03/jakub-ondra-klingt-nach-sommerhit-fuer-die-grillfeste-der-saison/246168.
Podobná nie je totiž len tvorba oboch umelcov, ale tiež ich hudobná cesta. „Je pravda, že Ed Sheeran je môj vzor, ale nesnažím sa ho kopírovať. Idem si svojou cestou a robím to, čo ma robí šťastným. Spievať kdekoľvek a kedykoľvek chcem! To je základ života pre každého, nielen pre umelca – robiť to, čo nás robí šťastným! Svoj prvý zárobok, dvesto českých korún, som si zarobil v pražskom metre a minul som ho hneď v kine, ale neľutujem lebo som si spravil radosť a nielen sebe, ale hlavne svojej priateľke”, hovorí talentovaný spevák a skladateľ v jednej osobe.

Nový talent v stajni SONY Music Nemecko!

So svojou gitarou precestoval Jakub už veľa krajín, no až Hamburg sa stal pre jeho hudobnú kariéru osudovým. Podobne ako v Prahe, kde ho oslovil na „staromáku” hľadač talentov z vydavateľstva SinglTon, mu na námestí v Hamburgu ponúkol spoluprácu nemecký talent-skaut. Vtedy len „nástročný” spevák prikývol na nahrávanie a release „pokutovej pesničky” ON THE MENU. Skladba okamžite zaujala najpočúvanejšie nemecké rádio FRITZ „Bolo to ako splnený sen! Keď som sa dozvedel, že jedno z najpočúvanejších rádií chce nasadiť moju pesničku, bol to neuveriteľný pocit,” opisuje prvé emócie z úspechu. Vtedy sa zdvihla vlna záujmu o neznámeho speváka a nemecké nahrávacie spoločnosti ho začali bombardovať s ponukami a zmluvami. „Mal som veľkú radosť, že ON THE MENU má taký úspech. Najprv som bol úplne zmätený v ponukách, ale bol som nesmierne šťastný, že moja pesnička vyvolala taký záujem. Nakoniec som uzavrel spoluprácu s nahrávacou spoločnosťou Sony Music a začali sme ihneď nahrávať album v Berlíne”, opisuje svoj rozprávkový hudobný príbeh.

Zaujal aj Lenny

Vďaka netradičnému, zahranične znejúcemu speváckemu prejavu si jakuba vybrala na svoje turné ako predskokana speváčka s unikátnym „chrapľákom”. Lenny, dcéra českej speváckej legendy Lenky Filipovej a držiteľka ceny ANDĚL v kategórii Objav roka, žne úspechy nielen v Čechách, ale aj v zahraničí. „S Lenny máme veľa spoločného. Obaja sme pesničkári a obaja sa doprevádzame nástrojom. Ja nedám dopustiť na svoju gitaru a Lenny zasa na svoj klavír. Veľmi sa teším, že si zaspievam na pódiu, aj keď metro mi bude chýbať, hovorí s úsmevom Jakub. Spoločné turné s Lenny odštartuje už v septembri. Na koncertoch predstaví Jakub nové skladby z pripravovaného debutového albumu. „V štúdiu, v Berlíne sme práve donáhravali songy na album, už len drobné úpravy a na jeseň uzrie svetlo sveta. Ešte som sa presne nerozhodol, no možno ho rovno pokrstím na turné s Lenny. Môj prvý album! Neviem sa už dočkať, kedy ho všetkým predstavím”, dodáva Jakub. Zatiaľ posiela slovenským fanúšikom videopozdrav priamo z Berlína: 

Viac info: https://www.facebook.com/Jakub-Ondra

TURNÉ LENNY A JAKUB ONDRA_HEARTS TOUR 2016
• 30. 9. LIBEREC/VRATISLAVICE - KULTURNÍ CENTRUM
• 1. 10. OSTRAVA - ROCK AND ROLL GARAGE
• 4. 10. BRNO – METRO MUSIC BAR
• 5. 10. OLOMOUC – U-KLUB
• 8. 10. PLZEŇ – BUENA VISTA
• 15. 10. PARDUBICE - ŽLUTÝ PES
• 28. 10. ČESKÉ BUDĚJOVICE – CAFÉ KLUB SLAVIE
• 30. 10. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

Zdroj fotografie: SONY MUSIC DE

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...