Lifestyle

Za oceánom sa zrodila Carmen Paradise

Za oceánom sa zrodila Carmen Paradise Počet fotiek v galérii: 1

Carmel Buckingham štartuje sólovú kariéru s neprehliadnuteľným debutom TURN ME ON!

Od pop-rocku cez punk až po minimal

Má len 18 rokov a už má na konte žánrovo poriadne pestrú hudobnú minulosť. V roku 2013 zaujala v pop-rockovom duete Gone so sestrou Celeste Buckingham.

 

Následne sa o rok neskôr našla v punkovom projekte The House United, ktorý vzbudil najväčšiu pozornosť singlom Emergency.

Dnes vstupuje Carmel Paradise Buckingham na scénu so svojím novým sólovým debutom Turn Me On.

Singel je alternatívnym elektro-minimal dielom, ktoré vzišlo hudobne i textovo z pera samotnej speváčky. Producentsky sa pod skladbu podpísal Ken Coomer (www.kencoomermusic.com), ktorý má v portfóliu spolupráce s mnohými americkými, kanadskými či britskými umelcami. Ako speváčka prezrádza, singel vznikal v Coomerovom nahrávacom štúdiu v Nashville, Tennessee, ktoré je aktuálne jej domovom i umeleckou základňou. „Ken bol skvelý! Viac-menej všetko urobila Carmel. Ponechal jej úplnú umeleckú slobodu. Je nadšený jej hudobným štýlom,“ dodáva manažment speváčky.

Tri osobnosti v jednej zachytené kamerou renomovaného filmára

„Turn Me On je o prvom skutočnom dospelom vzťahu. O takom, vďaka ktorému človek cíti veci, aké necítil nikdy pred tým. Skladba hovorí všetky myšlienky, ktoré sa človek hanbí povedať nahlas, no víria mu stále dookola v hlave a robia mu búrku v srdci,“ rozpráva Carmel o svojom singlovom debute. Vzhľadom na intímnu ideu piesne sa speváčka rozhodla ujať i scenára videoklipu, ktorý sa nakrúcal v Nashville. Príbeh i scénosled teda vytvorila sama a réžiu zverila Brianovi Harstinovi (www.imdb.com/name/nm3460773/), mladému filmárovi, ktorý má na konte viacero krátkych filmov (v roku 2011 zaujal na prestížnom filmovom festivale Sundance snímkou Jess + Moss). „Cieľom pri nakrúcaní klipu bolo, zobraziť tri separátne stránky speváčky a vykresliť ako môžu extrémne črty osobnosti vyústiť do okamihov, kedy človek celkom stratí kontrolu. Akoby bol troma rozdielnymi osobnosťami v jednej chvíli. Účelom zobrazenia týchto rôznych osobností bolo demonštrovať ako niekedy vo vzťahu prezentujeme sami seba tak, aby sme sa čo najviac zapáčili...“ vysvetľuje režisér metaforický námet videoklipu.
Výrazným prvkom vizuálu skladby sú choreografie hosťujúcich tanečníkov (Sophie Scott, Lillie Fergus a McCall Donoho). „Tanečníci i hlavný mužský protagonista klipu Jake Kirkham sú všetci Carmelini dobrí priatelia. Keď im predstavila námet, dokonale sa s ním stotožnili. Carmel vypracovala choreografie spolu s nimi, aby svojím tancom verne zobrazili jednotlivé fragmenty jej osobnosti, ktoré som chcel vykresliť,“ dodáva Brian Harstine.


Celeste Buckingham: „Ako sestra, som neskutočne hrdá. Ako kolegyňa môžem len závidieť :)"
Na nedávnom nakrúcaní videoklipu v USA sa zúčastnila aj Carmelina sestra Celeste, tentokrát však nie ako hosť v skladbe, ale ako podpora v zákulisí. Ako hodnotí Celeste singlový debut svojej mladšej sestry? „Carmelkina nová pesnička mi príde vynikajúca. Bola som pri natáčaní klipu a musím povedať, že Carmel bola šéfom celého vizuálu,“ prezrádza Celeste. „Myslím si, že s pesničkou Turn Me On si Carmel posunula svoje hranice a neskutočne sa v ňom prejavila. Ako jej sestra, som neskutočne hrdá. Ako kolegyňa môžem len závidieť,“ ;) dodáva Carmelina sestra a kolegyňa v jednej osobe.

Keď pseudonym nie je len pseudonymom...

Hoci znie Carmeline nové umelecké meno ako 100 %-ný, čistokrvný pseudonym, prekvapivo opak je pravdou. Vie to len málokto, no ide o speváčkino skutočné meno. Celým menom sa totiž volá Carmel Paradise Buckingham, a práve svoje druhé meno sa rozhodla snúbiť so svojou sólovou hudobnou kariérou. Už onedlho poteší fanúšikov svojím prvým sólovým EP (Short album), ďalšími singlami a debutovým sólo albumom. „Za posledné tri roky sme prešli dlhú cestu. Som vďačná a šťastná, že som mala príležitosť spolupracovať s toľkými úžasnými ľuďmi! Som nadšená a veľmi sa teším na všetko, čo prichádza...“ dodáva Carmel Paradise na záver.

 

Carmel Paradise / BIO

Carmel Paradise je 18-ročná speváčka a skladateľka, ktorá žije a tvorí v americkom Nashville, Tennessee. Po detstve, strávenom vo východnej Európe, sa s rodinou presťahovala do Nashville, kde odštartovala svoju hudobnú kariéru. Experimentovala s rôznymi žánrami. Ako pätnásťročná hosťovala v skladbe svojej sestry, európskej pop hviezdy Celeste Buckingham. V 16-ich rokoch sa stala líderkou nashvillskej punk-rockovej kapely The House United. V súčasnosti pracuje na debutovom sólo albume. Jej aktuálny zvuk je charakteristický hudobným experimentovaním na pomedzí elektroniky, alternatívy a pop music.
Typickou črtou jej tvorby sú texty evokujúce emócie, pripomínajúce klasický rock. Ide o nový fresh sound s hip-hopovými prvkami a beatmi, chytľavými popovými melódiami a veľkou silou ukrytou vo výrazných vokáloch.


Viac info: www.facebook.com/CarmelParadiseband

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...