O tebe

Dracula Gym z Bystrice

Dracula Gym z Bystrice Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Dracula Gym
Dracula Gym je športový klub thajského boxu v novovybudovanom modernom športovom centre Šport Zóna na banskobystrickom sídlisku Sásová. Ponúka aj tréningy karate, boxu, miešaných bojových umení, džiu-džicu či grapplingu, čo je spôsob zápasenia, pri ktorom sa aktéri snažia súpera dostať do situácie, v ktorej ho svojím tlakom donútia súboj vzdať. Hlavným trénerom športového klubu je Vladimír „Dracula“ Moravčík, jedenásťnásobný svetový a európsky šampión v thajskom boxe rôznych asociácií. Klub je otvorený aj pre verejnosť, pre všetky vekové kategórie. Prijíma členov už od štyroch rokov.
Vladimír Moravčík vyskúšal viacero športov. Najdlhšie hrával futbal, no skončil pri thajskom boxe. Podmanil si ho v rámci povinného výcviku počas základnej vojenskej služby v Žiline. Bola to jedna z jeho disciplín. Po návrate zo Žiliny do Banskej Bystrice mu ostal verný a dnes je – okrem iného – aj prezidentom Slovenskej Muay Thai asociácie, ktorá sa venuje thajskému boxu. Ako stále aktívny športovec chcel mať aj Moravčík vlastnú školu, aby mohol posúvať skúsenosti mladším generáciám. Nové športové centrum Šport Zóna vybudoval v Banskej Bystrici s trénerom karate Jozefom Poliakom a bývalým karatistom Martinom Laukom. Funguje od roku 2017.

Sídli v ňom aj jeho klub Dracula Gym. Keďže pri deťoch treba začať s mladšími generáciami, nadviazalo centrum spoluprácu s tamojšou Strednou športovou školou (bývalé športové gymnázium). 

„Vytvorili sme unikátny projekt športovej triedy úpolových (bojových) športov, a to predovšetkým thajského boxu, MMA, boxu a karate. Vnímam to ako veľký míľnik,“ konštatuje 39-ročný Moravčík. Je to klasická športová trieda, no presadiť thajský box medzi ostatné tradičné športy na škole považujem za veľký míľnik v kariére,“ uviedol.

V Dracula Gym sa venujú aj mladším generáciám

Dôsledky pandémie

Počas pandemickej situácie bola rovnako ako iné športoviská aj Šport Zóna zatvorená. „Pre každého, nielen pre športovca, to bola nepríjemná situácia. Športovej obci sa síce pomoc nedostala, no zabojovali sme. Podarilo sa nám situáciu zvládnuť. Mrzí ma najmä to, že mládež nemala možnosť organizovane športovať a ďalej na sebe pracovať. Tento relatívne dlhý výpadok bude určite cítiť vo výkonnosti každého športovca, nielen v našom klube,“ doplnil Dracula Moravčík. Online forma tréningov v tomto type bojových športov nie je podľa neho efektívna. Aj preto počas pandemickej situácie nevytvárali novú ponuku tréningov.


Klub Dracula Gym a jeho členovia

Aj úspešní si nechajú poradiť 

Klub Dracula Gym zaujala otvorená výzva Slovak Business Agency, a to na službu krátkodobého poradenstva v oblasti marketingu. Ako členovia klubu tvrdia, o možnosti konzultácií sa dozvedeli náhodou. Aj preto nevedeli, aké výsledky môžu očakávať. Forma aj obsah ich však milo prekvapili. Niektoré rady a odporúčania ihneď zapracovali do chodu firmy a využívajú dodnes ako formu propagácie.

Dnes už vieme, že formy pomoci sú v Slovak Business Agency rôznorodé. Radi by sme sa tento rok zapojili aj do programu dlhodobého poradenstva. Služby a formy pomoci Slovak Business Agency zvykneme odporúčať aj našim kolegom a známym, keďže si myslíme, že by bola škoda nevyužiť skúsenosti odporúčaných expertov,“ doplnil náš šampión.

Klub nezaháľa. Má množstvo nápadov, ktoré aktívne rozbieha. Nedávno sa zameral na nový projekt pod skratkou DFN (Dracula Fight Night). Jeho cieľom je organizácia profesionálnych galavečerov bojových šou, kde chcú dať príležitosť najmä mladým a úspešným športovcom zo Slovenska a z okolitých štátov. „Popri všetkých nových projektoch pracujeme na vybudovaní nového športového centra s oveľa širším spektrom športov, keďže v našej Šport Zóne je nám už pritesno, hoci malá nie je."

Článok bol uverejnený v časopise pre podnikateľov aj nepodnikateľov InBiznis. 

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...