O tebe - V biznise

Tea Kerla: Pre mňa sú všetky kamene v pohode

Tea Kerla: Pre mňa sú všetky kamene v pohode Počet fotiek v galérii: 23

Náramky z drahých kameňov, prírodné oleje, numerológia, to je len zlomok toho, čo vystihuje rozlietanú mamu, pre ktorú je stále rodina na prvom mieste. Už ako jedenásťročná vyrábala náramky a túto svoju záľubu pretavila do "biznisu" Ja osobne vlastním nejeden náramok a som si istá, že si ich ešte zopár zakúpim :) Dokonca, ak máte nejaký problém, určite sa na ňu môžete obrátiť a spolu ho zaručene vyriešite, nech sa páči, čítajte a inšpirujte sa - Tea Kerla

Liečivé kamene, je to v podstate "téma sama o sebe" a nie všetci sú jej naklonení, ale my v onavie.sk áno :) No nie je kameň, ako kameň. Ktoré kamene sú najviac v pohode :)) ?

Áno, táto téma určite spadá medzi tie kontroverznejšie :) pre mňa sú všetky kamene v pohode, ale mojmu srdcu najbližšie sú jednoznačne ruženín, krištáľ, záhneda, ametyst.

Poďme pekne od začiatku, ako si sa dostala k liečivým kameňom? Čo ťa nakoplo, že si sa rozhodla vyrábať náramky?

Drahé kamene sa mi páčili odjakživa. Z detstva si pamätám, že sme doma mali rôzne stromčeky šťastia a kamienky. A od detstva náramky aj vyrábam. Už ako 11-ročná som mala svoj obchod s náramkami, kde sme s kamarátkou vyrábali uzlíkové náramky a spolu ich predávali. Pamätám si, že najlacnejšie boli za 3 koruny a najdrahší, aký som predala bol za 50 korún :)))

Podľa čoho by si mali ľudia vyberať kamene? Je to podľa toho, čo sa im páči, resp. podľa problému, ktorý chcú vyriešiť? Snažíš sa svojim zákazníkom poradiť alebo výber nechávaš na nich?

Ľudia by si mali vyberať najmä podľa toho, čo sa im páči. Vtedy ten náramok nosia radi, sú s nim stotožnení a spokojní. Ak majú nejaký problém, snažím sa pre nich zvoliť nielen vhodný kameň, ale aby aj farbou ladil s tým, čo sa im páči. Rada kamene kombinujem a vždy sa z nich dá niečo pekné namixovať.

Už od pradávna bol kameňom a minerálom pripisovaný magický liečivý účinok. Dokonca sa niektoré z nich užívali a užívajú vnútorne rozdrvené vo vode. 


O aké náramky je najväčší záujem?

Najviac sa zakazníkom (väčšinou zákazníčkam) pačia fazetované, jemné náramky, ladené do ružovej a svetlejších farieb.

Pracuješ len na objednávku?

Keď mám tvorivú náladu tak robím aj „len tak“. Niektoré si potom nechám a niektoré odfotím a ponúknem na predaj.

Zvykneš predávať na trhoch, kreatívnych piknikoch, príp. sashe.sk..atď.? Kde ťa môžeme najbližšie vidieť predávať?

Zatiaľ som verná iba Kreatívnemu pikniku v Hrubej Borši. Na žiadne iné trhy nechodím, prerože to časovo vôbec nestíham. A prostredníctvom stránky na facebook-u - Buď v pohode

Keď máš „voľnú ruku“, po akých kameňoch siahaš najradšej?

Vždy to záleží na mojej nálade a či idem robiť pánsky alebo dámsky náramok. Vždy je to rôzne.

Hovorí sa, že kamene majú liečivé účinky, v čom je ich účinnosť?

Už od pradávna bol kameňom a minerálom pripisovaný magický liečivý účinok. Dokonca sa niektoré z nich užívali a užívajú vnútorne rozdrvené vo vode. Môj názor je, že aj ľudské telo bolo kedysi kameňom/minerálom a zase sa do tejto formy raz premení. Tak ako človek má vedomie a je živý tak sú pre mňa minerály živé a majú určitý druh vedomia. Vedia informácie prijímať aj vysielať.
Samozrejme za tým je všetko „len“ chémia a fyzika. A ja fyziku zbožňujem! Sledujem najnovšie objavy a vyskúmy. Možno poznáte úžasného fyzika Nassima Harameina, ktorý vysvetľuje vo svojich prednáškach po celom svete, akú dôležitú úlohu zohrávajú rôzne typy krištálov v evolúcii ľudstva.

Ovplyvňuje účinok kameňov aj ich tvar? Aké kamene používaš na náramky, len brúsené do guľata? Alebo taký počet kameňov, z ktorých je náramok vyrobený?

Ako som už v predchádzajúcej odpovedi spomínala z fyzikálneho hľadiska majú kryštály dôležitú úlohu. Dôležitá je samozrejme veľkosť a kvalita kameňa a aby ich vnútorná štruktúra bola, čo najdokonalejšia a fungovala tak ako má.
Ja najradšej používam guľaté korálky, sem tam fazetované :)

Drahé kamene sa mi páčili odjakživa. Už ako malá si pamätám, že sme mali doma rôzne stromčeky šťastia a kamienky. A od detstva náramky aj vyrábam.

Ako sa starať o náramky z liečivých kameňov? Vyžadujú si špeciálnu starostlivosť?

Áno, treba ich čistiť a tzv. nabíjať podľa potreby, čiže podľa toho ako často ich nosíme, akú máme náladu atď. Najvhodnejšie je ich umyť a nabíjať na priamom a nepriamom slnku (podľa typu kameňa) alebo na mesačnom svite. Dajú sa však čistiť aj položené na krištáli, v miske so soľou alebo v prírode si ich nôžeme mentálne „očistiť“ a nabiť :)

Dá sa povedzme vďaka liečivým kameňom ovplyvniť jarná únava, príp. aktuálnejší bude predvianočný stres?

Vždy je to o vnútornej motivácii človeka. Ak niečo prenechám na niekoho iného alebo na niečo iné, dobrovoľne sa vzdávam zodpovednosti a moci nad touto situáciou. Ja náramky využívam ako niečo, čo mi pripomína, akú zmenu v živote chcem alebo v čom mi má náramok pomôcť. A potom, vždy, keď ho nosím alebo sa na neho iba pozriem, tak urobím aj ja niečo sama pre seba a preto. Napríklad, keď som unavená a idem spať skôr a nemám výčitky, že mám ešte milión roboty :)))

Veľmi ma oslovili náramky podľa numerologickej mriežky, v čom je ich sila?

Sila je v tom, že je to jedinečný, unikátny šperk, vyrobený na mieru pre konkrétneho človeka. Je v tom "kus roboty" :D Podľa dátumu narodenia vypočítam numerologickú mriežku, kde sa ukážu konkrétne charakteristické črty človeka. Niekedy dotyčný človek, ktotému robím rozbor ani o nich nevie. Častokrát až keď mu poviem, čo vyšlo, tak sa mu spoja konkrétne problémy v živote, ktoré prežíva s vlastnosťami, ktoré vyšli na základe rozboru. Následne potom vyberieme kamene a urobím náramok podľa toho. Ale nie je to len o náramku. Dotyčnému vždy poradím aj iné spôsoby, ako na sebe pracovať, aby nahradili tie čísla, ktoré im chýbajú, prípadne keď majú niektorých čísel veľa, ako majú pracovať s touto energiou.

Vieme o tebe, že si milovníčka prírodných olejov. Sama som sa presvedčila, ako „fungujú“. Ako si sa k nim dostala?

Úplne náhodne, na jednej miniprednáške, kde som si ich vyskúšala a ako neveriaci Tomáš som si nechala nakvapkať 1 ml On Guardu (Ochranná zmes olejov). Neskôr som si už odkvapkávala viac a rôzne oleje. Prišlo mi to na začiatku veľa peňazí, tak som len tak postupne skúšala. Potom prišla zima a oleje sa nám doma veľmi dobre osvedčili a to najmä na rýchle prekonanie chorôb - v tom čase starší syn akurát nastúpil do školky. Neskôr som zistila, že chcem, aby o tom vedeli všetky moje kamarátky, ktoré majú malé deti. Zorganizovala som prednášku a teraz mám celkom veľký okruh ľudí, ktorí esenciálne oleje používajú radi a denne.

Komu by si ich odporučila?

Ako som už spomínala, je vhodný pre vedomé mamy, ktoré chcú seba a svoju rodinu liečiť, čo najprirodzenejším spôsobom.

Ako reaguješ na ľudí, ktorí sú voči nim skeptickí?

Úplne ich tolerujem. Akceptujem každého názor a informácie rada podávam ďalej, keď sa niekto zaujíma. Nikdy sa nikoho nesnažím presvedčiť o mojom názore.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie kombinácie?

Určite svieže citrusové na ráno do difuzéra ako peppermint+wild orange, citrus bliss. A mám rada kombináciu Lemon+Lavender+Peppermint.

O tebe

Aké si mala leto? Čo chystáš na jeseň, resp. čo plánuješ na predvianočný trh?

Leto úžasné, oddychové. Boli sme s deckami skoro mesiac pri mori a zvyšok leta na záhrade. Vymýšľala som nové projekty, keďže mám viac oblastí, o ktoré sa zaujímam.

Si matka a tuším aj úspešná podnikateľka v jednej osobe, ako sa dá skĺbiť rodinný a pracovný život?

Nedá :D ale nie. Je to celkom ťažké. No prioritou je moja rodina, a ak nemám čas na svoju prácu, tak to príjmem a nechám voľný priebeh. Nejdem cez mŕtvolu :) ale občas sa stáva, že pracujem po nociach alebo budíček na 5:30 je už môj najlepší kamoš.

Ostáva ti čas na nejaké hobby?

Moja práca je moje hobby :) ale rada sa stretávam aj s ľuďmi, kamarátkami a objavujem nové veci, ale na to mám teraz trochu menej času.

Vysnívaná destinácia, kam by si sa chcela ísť pozrieť?

Do Peru na Machu Picchu, Hawai, Bali ♥ ♥ 

Máš nejaký idol vo svojom živote?

Idol asi nie :) ale inšpirujú ma ľudia z rôznych odvetví

TIP TOP 

♥ Jedlo ♥  Paradajková polievka z paradajok z našej záhrady, lebo ju máme každý deň :D
♥ Kniha ♥  Momentálne mám rozčítanú knihu Vzpoura vědomí od Jiřího Vokáča Čmolíka
 Kaviareň ♥ Všade, kde majú lahodné kapučíno a milú obsluhu.
Kozmetika ♥ dōTERRA v kombinácii s Mary Kay dekoratívou
♥ Film ♥ Filmy veľmi nepozerám ale teším sa na film inšpirovaný práve fyzikom Nassimom Harameinom, volá sa The connected Universe a zahrá si v ňom sám Patrick Stewart zo Star Treku. Ide o film od Malcoma Cartera, ktorého inšpirovala Nassimova teória prepojeného vesmíru.
Vychytávka ♥ Neodporovať životu a nesnažiť sa všetko riadiť a mať pod kontrolou, z toho potom bolí hlava :)
♥ Aplikácia ♥ PhotoCollage :D kde si upravujem fotky na sociálne siete
 

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...