O tebe

Julka Antožyová: Mávam občas krízu, kedy mám chuť sadnúť na prvé lietadlo a otočiť to domov

Julka Antožyová: Mávam občas krízu, kedy mám chuť sadnúť na prvé lietadlo a otočiť to domov Počet fotiek v galérii: 1

Volá sa Juliana, pochádza z Košíc a momentálne žije na Bali, kde pracuje na svojom projekte GadoGado.cz. Má precestovaný kus sveta a svoje cestovateľské dobrodružstvá zachytáva na svojom blogu www.lifeisbetterinbikinis.net. Ak chceš vedieť viac, hľadaj podľa #zijemindoneziu #gadotravels alebo si prečítaj na minútku s Julkou Antožyovou.

Cestovanie

Momentálne už dlhšie žiješ na Bali, povedz naším čitateľom, čo sem viedlo tvoje kroky? Bola to dovolenka a už si tu ostala?

Na Bali som prišla prvýkrát niekedy v marci 2015 len na pár dní na dovolenku. V tom čase som žila a študovala v Bangkoku v Thajsku, takže som to mala hneď “za rohom”. Bali bolo vždy mojim cestovateľským snom a tak, keď už som bola v regióne využila som hneď prvú príležitosť lacných leteniek a už som sedela v lietadle. Kto na Bali niekedy v živote bol, mi určite dosvedčí to, že Bali je láska. Láska na prvý pohľad, či už čo sa týka prírody, super zlatých ľudí, skvelého jedla, … Takže keď sme koncom júna 2015 po skončení môjho štúdia v Bangkoku s priateľom rozmýšľali kam ďalej, Bali bola destinácia číslo jedna. Ani som sa teda nenazdala a už som balila kufre a hľadala pre nás na Bali nový domov.

Ktoré krajiny si navštívila? Kde sa ti páčilo najviac a naopak najmenej ☺

Zoznam konkrétnych krajín by bol trochu dlhší, pretože k dnešnému dňu je to okolo 27 krajín. Každopádne za moje TOP považujem Floridu, kde som na predmestí Miami v mestečku Fort Lauderdale prežila jedno nezabudnuteľné 4 - mesačné leto. Ďalej do kategórie “najviac” zaraďujem Srí Lanku, Kambodžu a môj už splnený najväčší cestovateľský sen Austráliu. Z európskych sú mojou srdcovkou Španielsko, Kanárske ostrovy a Taliansko. Nemôžem povedať najmenej, pretože každé miesto na svete má niečo do seba, no minimálne sa nie s nadšením vraciam do Singapuru. Pre mňa je to veľmi neosobné miesto bez kultúry, ktoré rada prirovnávam k umelo vybudovanému mestečku v počítačovej hre SIMS s miliónmi pravidiel, príkazov a zákazov.

Ktoré krajiny si naopak nenavštívila, ale chcela by si?

Uff, tak tento zoznam je v mojom prípade snáď nekonečný, a to ho ešte neustále dopĺňam. V skratke, krajiny, ktoré by som chcela navštíviť v Ázii sú Japonsko, Filipíny a Vietnam. V Amerike je to Aljaška, Hawaii, California a v Európe Slovinsko a Portugalsko. Špecialnou kategóriou je Nový Zéland, ktorý by som si chcela prejsť skrz naskrz dodávkou v rámci road tripu.

 

Samozrejme, že mávam občas krízu, kedy mám chuť sadnuť na prvé lietadlo a otočiť to domov. No ide väčšinou o úplné malichernosti, takže hneď po tom čo to predýcham som zas kľudná, usmievavá a ešte silnejšia ako predtým.

 

Ktoré zážitky z ciest si budeš pamätať navždy?

Tak tých je toľko, že by som o tom mohla napísať knihu alebo minimálne článok na blog. Vyberám najmagickejšie momenty, prevažne spojené s prírodou a zvieratkami, ktoré tu bohužiaľ už za pár rokov ani nemusia byť.
Sledovanie vyliahnutia sa malých korytnačiek z vajíčok na pobreží Floridy a ich prvý beh do oceánu v živote. Pozorovanie toho ako sa náhaňali malé raje kdesi uprostred nebíčkovo modrej vody na Bahamách. Kúpanie sa vo vodopádoch v mestečku Kanchanaburi v Thajsku. Jeden z najkrajších západov slnka v mojom živote, ktorí som sledovala spolu s priateľom z vrchola The Lion Rock na Srí Lanke. Ten moment, keď mi k 25. narodeninám spievalo Happy Birthday asi 30 detí zo sirotinca v Kambodži, kde som v tom čase učila angličtinu.

Zažila si niečo také, že by si si povedala, že cestovať už nikdy viac, ale zvedavosť a túžba objavovať bola väčšia a opäť si do toho „spadla“?

Klop klop klop, ale musím povedať, že nie nezažila. Nikdy. Samozrejme, že mávam občas krízu, kedy mám chuť sadnuť na prvé lietadlo a otočiť to domov. No ide väčšinou o úplné malichernosti, takže hneď po tom čo to predýcham som zas kľudná, usmievavá a ešte silnejšia ako predtým.

Trochu podpásová otázka, ale veľa ľudí túži precestovať svet, poraď - Čomu sa venovať, že môžu celoročne cestovať, resp. ako to robíš ty? ☺

Haha! Ak by som vyberala euro za každý krát keď sa ma niekto na to pýta, tak som dnes snáď milionár! :D Určite odporúčam stanoviť si cieľ, čo by vám to cestovanie malo dať a priniesť. Ďalším krokom sú destinácie, kde by ste ten cieľ dokázali naplniť. No a posledným najťažším krokom je skĺbiť financie a váš čas. Nie každý z nás má totiž k dispozícii oboje.
Ja cestujem celý život a vedela som to všetko vždy skĺbiť tak, aby to fungovalo. Vrcholom môjho cestovania sú roky 2015 a 2016, kedy som na začiatku proste vzala všetky našetrené peniaze, popredala všetko čo som v ČR/SR mala a vydala sa na cesty do Ázie. Momentálne pracujem online či už na mojom projekte GadoGado.cz, na blogu Life is better in bikinis alebo na ďalšom projekte, pre ktorý robím kamarátovi social média administrátora. Práve v práci online som sa našla. Dovoľuje mi to žiť slobodne, byť sama sebe pánom a hlavne nebyť viazaná na jedno miesto. Pre mňa je najväčšou výhrou to, že som našla túto rovnováhu v živote.

Máš veľa krajín na svojom konte, viem, že žijeme v elektronickej dobe, ale predsa, nechýba ti osobný kontakt s blízkymi, s rodinou?

Samozrejme, že chýba! Chýba mi moja rodina, kamaráti v Prahe a Košiciach a moja parta naj kámošiek zložená z 5 ženských, s ktorými to ťahám už 20 rokov. No ako sa vraví s kým si, taký si, a práve preto, je väčšina z nich tiež na cestách a chvíle, ktoré trávime spolu sú nám o to vzácnejšie. Ja som sa z domu odsťahovala keď som mala 21 rokov a presne ten moment považujem za chvíľu, kedy som dospela. Nebyť sociálnych médií, bolo by to odlúčenie horšie, ale takto sa to zvládnuť dá a tiež sa snažím byť aspoň 2x do roka na pár dní doma. Moje doma rozumejte Košice a Prahu, čo mi pripomína, že koncom septembra ma tam majú zas. :)

Vieš dať našim čitateľom zopár tipov, ako sa vyhnúť nálepke turista – kdekoľvek, kam cestuješ?

Pred pár dňami som presne na túto tému zameranú na Bali zverejnila článok na mojom blogu, tak ak sa chcete trošku zasmiať mrknite TU. V podstate ide o to, mať základné info o krajine, kam cestujete. Myslím tým, aké náboženstvo tam je, národné jedlo, ako funguje doprava, základné ceny a ak chcete urobiť dokonalý dojem, tak si aj naštudovať základné frázy. Lokálci sa k vám budu správať inak, už len keď ich budete vedieť pekne pozdraviť a nebudete zbytočne vyčnievať z davu.

Keď stretneš na ostrove Slovákov/Čechov, je to pre Teba príjemné, že si blízko domoviny alebo naopak?

To veľmi závisí od situácie. Stalo sa mi napríklad, že som bola na Empire State Building v NYC a fotila jednu fotku za druhou, keď sa mi zrazu po anglicky prihovoril nejaký chlapec, či ho neodfotím. Dali sme sa do reči a po chvíľke som zistila, že je z Košíc a jeho sestra je moja spolužiačka zo základnej školy. To sú chvíle, ktoré potešia a zahrejú aj keď som na míle ďaleko od domova. Na druhej strane najmä v Ázii stretávam veľa českých a slovenských tzv. vyzevlencov. To sú ľudia, ktorí sem prídu nič nerobiť len sa snažiť prežiť prostredníctvom naťahovania sa s lokálcami o tom, či im za ryžu zaplatia namiesto 70 centov len 50, aby mali na pivo. Nesúdim, len by to chcelo niekedy viac pokory a rešpektu, voči miestu kde vy sami nie ste “doma”. :)

V jedle si skôr gurmán, či „hladoš“? Na svojich potulkách zješ čokoľvek, či si vyberáš? Máš nejaký obľúbený recept, ktorý si rada pripravíš i sama?

Uhm oboje?! Hneď na začiatok musím spomenúť dve veci a to že som už 6 rokov vegetarián a tiež to, že ako s každou ženou sa so mnou absolútne nedá rozprávať, keď som hladná. Počas ciest vždy testujem lokálne kuchyne a uprednostňujem stravovať sa s lokálcami v street food miestach pred jedením v reštauráciach pre turistov. Takže ak v tom jedle nie je mäso, tak môžem povedať, že skúsim všetko. A ak píšem všetko, tak myslím aj pečené chrobáky na thajskom trhu alebo duriánovú zmrzlinu v centre Singapuru.
Obľúbený recept určite GadoGado šalát a tiež mám po roku a pol života v Ázii jedlá, bez ktorých si to už v kuchyni neviem predstaviť. Patrí tam tofu, tempeh, tekvica, klíčky a z ovocia mango, passion fruit, mangosteen a mladý kokos. :)

Všetky svoje zážitky opisuješ v svojom blogu www.lifeisbetterinbikinis.net, čo ťa na tom najviac baví?

Blog som začínala písať pred 9 mesiacmi, po tom čo som sa prichytila ako tie isté zážitky opisujem do minimálne piatich rôznych chatoch na social médiach. Kamarátom, mamine, sestre,…a tak som si povedala, že to začnem písať verejne a hotovo. V tom čase som ja sama nebola žiaden social média ninja, na instagrame som fungovala veľmi sporadicky, FB príspevky som dávala raz do mesiaca a fotky som si upravovala v nejakom online programe. Moja prvá verzia blogu, bola preto trochu amatérska a až dnes keď sa pozerám späť vidím tie míľové kroky, ktorými som si prešla.
Na blog mi dnes chodia tisícky ľudí, za čo mojim čitateľom nesmierne ďakujem! Baví ma na tom najviac vymýšľanie konceptu, o čom písať, rôzne súťaže, spolupráce a tiež fotenie. Zaobstarala som si aj profi foťák, na ktorom sa síce stále učím, ale už sa na tie fotky aspoň dá pozerať. Všetkým slečnám a dámam, ktoré o blogovaní len premýšľajú, určite vrelo odporúčam do toho ísť!

Štúdium

 

Nad tým, čo by bolo keby nikdy nerozmýšľam, žijem tu a teraz. Pracujem na mojom druhom vysokoškolskom titule v odbore, ktorý ma nesmierne baví a tiež mám za sebou už nejaké pracovné skúsenosti, dobročinnosti či online projekty, takže myslím, že nech sa bude diať čokoľvek, ja sa v živote nestratím. 

 

Ak sa nemýlim, svoje cestovateľské zážitky si začala písať v Thajsku, čo ťa sem viedlo?

Do Thajska som sa dostala na výmenný pobyt počas môjho štúdia na univerzite MUP v Prahe. Stále študujem, aj keď diaľkovo (a to doslova z druhého konca sveta :D) odbor s názvom Ázijské štúdia. Ak sa podarí tak do roka budem otitulovaná a môžem povedať, že veľa informácií som sa nemusela učiť z kníh, ale priamo z praxe na cestách po Ázii. :)

Ak by si porovnala tunajšie školy so slovenskými, kde vidíš najväčšie rozdiely (príp. medzery :D), áno, uvedomujem si, že porovnávame jablká s hruškami, ale ozaj ma to zaujíma ☺

Bakalára mám dokončeného na Slovensku na štátnej škole, takže mám s čím porovnávať. Myslím si, že školy doma sa viac zameriavajú na akýsi tabuľkový systém a smernice, ktoré sa musia odučiť, dodržať za daný semester a ktoré ktosi dávno pradávno spísal do tabuliek. Učivo teda nasleduje jedno za druhým a profesori sa viac sústredia na teóriu ako na prax. Zatiaľ čo v Thajsku sa učilo viac na základe praxe. Pracovali sme v multi kulti skupinách na reálnych projektoch a prípadových štúdiách s reálnymi firmami. Projekty sme im na konci semestra odovzdávali a vedeli sme tak, že práca, na ktorej sme sa naozaj natrápili mala význam. Škola v Thajsku mala okrem toho cca 80 % predmetov vyučovaných v angličtine a vybavenie školy ako aj kvalita profesorov odpovedali tomu najvyššiemu levelu vzdelávacieho systému.

A čo thajskí študenti a študentský život? Je to tiež taký „partyživot“ ako veľa študentov žije na Slovensku?

Vôbec. Obrovský rozdiel je v tom, že ak dieťa v Thajsku dostane možnosť študovať na vysokej škole a povedzme na jednej z tých prestížnejších ako som navštevovala ja, tak si to nesmierne vážia. Vedia, že rodičia do toho investovali nemalé peniaze, snahu a chcú im to oplatiť najlepšími výsledkami. Na párty sa samozrejme chodilo, ale len cez víkendy a počas týždňa tam všetci poctivo študovali. Nie všade je totiž vzdelanie skoro zadarmo ako u nás.

Ak by si nezablúdila do zahraničia, čo by z teba bolo alebo čo si študovala? ☺

Bola by som brušnou tanečnicou… Ale nie len srandujem! :D
Nad tým, čo by bolo keby nikdy nerozmýšľam, žijem tu a teraz. Pracujem na mojom druhom vysokoškolskom titule v odbore, ktorý ma nesmierne baví a tiež mám za sebou už nejaké pracovné skúsenosti, dobročinnosti či online projekty, takže myslím, že nech sa bude diať čokoľvek, ja sa v živote nestratím. :)

GadoGado

 

Spolu s priateľom ste rozbehli lákavú značku GadoGado (čitateľky mi dajú určite za pravdu). Čo všetko ponúkate svojím zákazníkom?

Ponúkame produkty vyrobené na Bali z materiálov, ktoré sú 100 % animal friendly. Ide o široký sortiment výrobkov od kabeliek, obalov na počítače, kozmetické tašky, cestovné doplnky, peňaženky,… No lepšie raz vidieť ako 100x počuť, takže Vás radšej srdečne pozývam k nám do eshopu. Odkaz nájdete TU.

Názov “GadoGado” znamená na Bali pomenovanie pre národné jedlo, preslávené asi ako naše bryndzové halušky. Je to vegetariánsky šalát so zeleninou, tofu, tempeh, vajíčkom a arašídovou omáčkou, ktorý sme si tu od prvej chvíle zamilovali. Názov GadoGado reprezentuje to, že príroda nám nieje ľahostajná, že pri výrobe našich produktov nemuselo zomrieť žiadne zvieratko a v neposlednom rade aj naše vegetariánstvo.

 

Aký príbeh sa skrýva za značkou GadoGado? Napr. i názov je pre mňa zaujímavý, znamená niečo?

GadoGado vzniklo na jeseň roku 2015 a je to značka inšpirovaná prírodou a životom tu v Ázii. Okolo projektu si všetko od navrhovania dizajnu, až po koordináciu výroby, dopravu do Európy, marketing a administráciu robím sama. Veľa vecí sa aj ja sama ešte len učím a začínam tak niekedy doslova od nuly, takže by to nešlo aj bez občasnej pomoci kamarátov najmä z IT oblasti a tiež bez podpory (najmä psychickej) môjho priateľa. Priestor na jedno obrovské ďakujem! :)
Všetky produkty vyrábame na Bali z animal friendly materiálov v malej rodinnej továrničke a podporujeme tak lokálnu komunitu. Po dokončení výroby posielame produkty do ČR, kde máme sklad a práve odtiaľto rozposielame priamo k zákazníkom po Českej republike a Slovensku. Ambície do blízkej budúcnosti sú prepojiť našu značku s podobne ladenými brandami v ČR/SR, takže v prípade záujmu o spoluprácu ma kľudne kontaktujte na eshop@gadogado.cz .
Názov “GadoGado” znamená na Bali pomenovanie pre národné jedlo, preslávené asi ako naše bryndzové halušky. Je to vegetariánsky šalát so zeleninou, tofu, tempeh, vajíčkom a arašídovou omáčkou, ktorý sme si tu od prvej chvíle zamilovali. Názov GadoGado reprezentuje to, že príroda nám nieje ľahostajná, že pri výrobe našich produktov nemuselo zomrieť žiadne zvieratko a v neposlednom rade aj naše vegetariánstvo.

 

 

Koľko „prototypov“ ste vytvorili, kým ste si povedali, že práve toto je ten „top“, ktorý je určený na predaj?

Ako by to bolo včera keď si spomeniem na chvíle približne pred rokom, keď som deň za dňom obiehala malé obchodíky a továrne na Bali a len s mojimi kresbami vysvetľovala, čo asi by sme chceli nechať vyrobiť ako vzorku. Najväčším problémom bola výroba produktov z nepravej kože, keďže na Bali je “v móde” vyrábať a spracuvávať tie najluxusnejšie kúsky kože od krokodílov až po hadov. Do finále sa nakoniec prepracovali asi 3 výrobcovia a tým som zadala vyrobiť 3 základné produkty. Výber sa zúžil na dvoch a potom na jedného a s tým musím povedať, že úspešne spolupracujeme až dodnes a sme s ním nadmieru spokojní.

Sama si fashion designer pre GadoGado, kde berieš inšpiráciu?

Inšpiráciu hľadám na cestách. Inšpirujem sa počas cestovania a práve to sa potom snažím preniesť do našich produktov. Základom je vyrábať produkty, ktoré sú kvalitné, jednoduché, vkusné a minimalistické. Sama si vždy predstavím na sebe, čo by som si ja kúpila/nekúpila resp. čo rada nosím.

Čo je podľa teba najťažšie na podnikaní zo zahraničia?

Nemať pod kontrolou posledné finálne kroky od balenia až po doručenia produktov k zákaznikovi. Tiež ma veľa krát mrzí, že sa doma konajú fashion eventy, kam by som rada šla a prezentovala GadoGado ako značku, pretože viem že nikto o tom nebude vedieť rozprávať s takým nadšením ako ja. Nikto, tým totiž nežije tak ako ja. Na druhej strane, mám zas pod kontrolou tú najdôležitejšiu časť, ktorou je výroba produktov a na finálne kroky mám doma super pomocníčku, takže každá minca má dve strany.

 

 

Odkiaľ máte najviac zákazníkov? O ktoré produkty je najväčší záujem?

Určite z Českej republiky a potom zo Slovenska. GadoGado.cz je registrované v ČR a preto aj web a administráciu máme robenú v češtine. Všeobecne si tiež myslím, že ženy v ČR sú viac otvorené nákupu cez internet ako ženy na Slovensku. Ženy spomínam schválne, pretože práve tie tvoria väčšinu našich zákazníkov. Najpredávanejšie produkty sú jednoznačne Crossbody kabelky, tie sa nám po uvedení novej farby na eshope vedia vypredať za pár dní. Ďalšími sú Obaly na doklady a Peňaženky na drobné mince, ktoré má každá žena v kabelke. Muži kupujú prevažne Obaly na počítače alebo Obaly na vizitky, aby sa mali čím pochlapiť na mítingoch a pred kolegami.

 

Ktorý produkt z vášho portfólia vlastníš ty sama? ☺

Až na pánsku kozmetickú tašku, obalu na vizitky/karty a veľkej shopper kabelky mám všetky a samozrejme vo viacerých farbách. Som maniačka na naše crossbody kabelky a pred pár dňami mi pribudla do zbierky aj žltá, takže ich mám momentálne päť. Obaly na moje jabĺčko mám tri a mením si ich podľa nálady a outfitu. Spoločníka na cestách mi robí kozmetická taška vo fialovej farbe a kabelku mám plnú cestovných doplnkov GadoGado. Takže som verná našej značke a reprezentujem všade kam sa pohnem.

 

O tebe 

Aké máš plány, kde sa chceš vidieť o pár rokov? Stále Bali?

Plány nemám a nikdy som nemala. Neplánujem rada dopredu a už vôbec nie čo bude za rok, dva alebo za päť. Žijem prítomnosťou a jediné čo viem je, že by som si do roka chcela dokončiť vysokú školu, predstaviť novú kolekciu GadoGado.cz a odšrtnúť si zopár krajín z môjho wish listu. Bali je môj súčasný domov a neviem si predstaviť krajšie miesto na život, ale tiež je tu “ale” a zvyšujúci sa počet turistov, ktorí mi spôsobujú vyrážku, takže aj to kde budeme žiť sa časom uvidí.

Máš nejaký idol vo Vašom živote?

Mám len symbol ženskosti a tým pre mňa navždy bude Marilyn Monroe.

Ostáva ti čas na nejaké hobby? ☺

Niekedy si ten čas hľadám tažšie, ale určite sa to dá. Mojim najväčším hobby je písanie, fotenie, beh, jóga, rada varím a tiež nepohŕdnem dobrou knihou.

Čo chystáš na leto/jeseň?

Osobne dokončiť úspešne program, ktorého som momentálne súčasťou a vďaka ktorému, som dostala možnosť preskúmať aj časť Indonézie s názvom Sumatra. Viac o tomto štipendijnom programe v článku u mňa na blogu TU. Cestovateľsky plánujem precestovať Jávu a potom letím na mesiac do Európy, kde ma už čakajú školské povinnosti a jedna krásna svadba mojej sestry na Cypre. Pracovne plánujeme novú kolekciu GadoGado, ktorá dúfam príjemne prekvapí a blogersky nekonečné množstvo nových vypublikovaných článkov o mojich zážitkoch na cestách.

Ako zvykneš tráviť Vianoce, prichádzaš na SK – sneh, rodina, tradície? Alebo v kľude absolvuješ i „provizórne exotické“ Vianoce?

Vianoce sú pre mňa vôňa domova, rodina, kamaráti, čaj s rumom na zjazdovke a Mrázik v telke. Minulý rok som urobila prvú výnimku a strávili sme s priateľom Vianoce na Bali a musím povedať, že takáto zmena po rokoch bola skvelá. Čo prinesie tento rok ešte sama neviem, letenky zatiaľ žiadne kúpené nemám.

TIP TOP 

podľa Julky Antožyovej

♥Jedlo ♥ GadoGado šalát, krémová tekvicová polievka a pirohy na sladko s domácim džemom od mojej babky.
♥ Kniha ♥ Malý princ a tiež si dobre závislačim na všetkých “Evitovkách”, ktoré kedy vyšli.
Kaviareň ♥ Košice: S an Domenico, Dobré bistro
Praha: Mamma Coffe na Karláku, Anonymous na Ipáku, Moment Cafe na Vinohradoch
Bali Canggu: Satu Satu Cafe, Hungry Bird, Coffe n Oven
Bali Seminyak: Revolver Cafe
Bali Ubud: Clear Cafe
Sumatra Padang: Coffee Toffee
 ♥ Kozmetika ♥ Soaphoria, Nivea krém v klasickom modrom plechovom obale, parfém Chanel Eau Tendre a v Ázii veľmi potrebná je určite kozmetika na opaľovanie. Ja používam od značky Balea a potom rôzne prírodné lokálne krémy a oleje.
♥ Film ♥ Mám rada ťažšie filmy založené na skutočnosti… Shawshank redemption, 12 years a slave, Pianist. Milujem seriál Priatelia a dialógy už ovládam naspamäť. Naopak na čo ma určite nanahovoríte sú scifi záležitosti.
Vychytávka ♥ Nikon D3200, Ipod Shuffle, EOS balzám na pery a moja power bank.
♥ Aplikácia ♥ Pocket, kam si schovávam články a vraciam sa k nim keď mám čas.

Odkazy kde Ťa môžu naši čitatelia nájsť?

Blog: http://lifeisbetterinbikinis.net/
FB stránka blogu: https://www.facebook.com/lifeisbetterinbikinisbyjuli/
Instagram: https://www.instagram.com/life_is_better_in_bikinis/
Projekt GadoGado.cz: https://www.gadogado.cz/cs/
FB stránka projektu GadoGado.cz: https://www.facebook.com/gadogado.cz/
Instagram: https://www.instagram.com/gadogado.cz/


Bon Voyage!
S láskou,
Juli :)

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...