O tebe - V biznise

Katarína Klinková: Naučila som sa nájsť zdravú rovnováhu medzi prácou a športom

Katarína Klinková: Naučila som sa nájsť zdravú rovnováhu medzi prácou a športom Počet fotiek v galérii: 1

Je jednou z mála žien, ktoré si zaľúbili technológie a predaj zároveň. Počuť vetičku „Predaj ma baví a fascinuje” nie je úplne bežné. Bola spoluzakladateľkou startupu Staffino, kde sa jej podarilo priniesť úplne neznámy produkt na trh a nájsť mu rôzne kanály využitia. Momentálne sa naplno venuje firme Culcharge, kde vedie predaj a distribúciu. Reprezentovala Slovensko ako zástupkyňa startupov v Silicon Valley počas WE4startups. Všimnúť ste si ju mohli aj ako finalistku súťaže Podnikateľka Slovenska alebo v časopise Forbes, v ktorom bola dva roky po sebe zaradená medzi 30 najtalentovanejších mladých ľudí Slovenska....prečítajte si na minútku s... Katarínou Klinkovou

Vaše meno sa (okrem iného) spája s dvomi značkami – Staffino a Culcharge. Čo je vám bližšie?

Každý projekt je iný, takže to nejde jednoznačne vyhodnotiť. V Staffine som bola pri zrode, Od času, kedy bola len testovacia beta verzia cez získavanie úplne prvých klientov až po korporácie. Dnes sa venujem úplne Culcharge. Culcharge je rozbehnutá firma, ktorá má za sebou veľké úspechy a treba ju ťahať ďalej do sveta. To sa nám, aj s jej zakladateľmi úspešne darí. Spolupracujeme s veľkými hráčmi ako je Westech, Amazon a mnohé iné. Energia v tíme je úžasná a to nás posúva rýchlo dopredu.

Dopredu ma ženie moja ambícia dotiahnuť svoje ciele dokonca. Som súťaživý typ a rada vyhrávam. Bola som tak vychovaná.

Čo všetko ponúkate svojím zákazníkom?  

My v Culcharge vyrábame hardware, čo je na Slovensku u tech startupov menej viditeľné. Všetky produkty majú úspech, čoho dôkazom su 2 úspešné crowdfunding kampane. Náš prvý produkt, Culcharge kábel - najkratšia nabíjačka na svete, je veľmi populárny dodnes. V štýlovom a sexi Powerbanku 3in1 nájdete až 1000 miliampérovú baterku. Je to najmenšia nabíjačka na svete s takouto silnou baterkou. Je to praktická vecička, mne už neraz zachránila život. Vďaka našej MFI licencii od Apple vieme zabezpečiť vysokú kvalitu. Klienti si Culcharge produkty radi brandujú a používajú ako merch alebo darčeky pre svojich zákazníkov. Okrem toho sme nedávno načreli aj do B2B segmentu. V portfóliu máme už aj nabíjacie stanice pre reštaurácie, hoteli, eventy a agentúry, ktoré si už našli miestečko napríklad u McDonald´s a skvelej vinárni The Taste a na mnohých ďalších eventoch.

Ktorý produkt z vášho portfólia vlastníte vy sama?

Všetky naše produkty používam denne. Powerbank 3in1 Culcharge mi už neraz zachránill život, keď som si nemala ako zavolať taxík alebo napísať smsku, že budem meškať. Dokonca sa mi raz vybil telefón po ceste na stretko a bez navigácie som nevedela trafiť ku klientovi. Zapojila som si do telefónu Culcharge Powerbank 3in1 a vybavené. Podľa prieskumov sa až 90 % ľudí cíti pod stresom, keď sa im vybije telefón. Vďaka nášmu produktu tento stres prežívať nemusia.

Koľko prototypov ste vytvorili, kým ste si povedali, že práve toto je ten „top“, ktorý je určený na predaj?

Od papierového modelu ich bolo viac ako 14. Úsmevné je, že Powerbank ako prvý vznikol v lietadle na ceste na konferenciu. Chalani chytili múzu a prvý prototyp nakreslili na sickbag. Nemali žiaden zápisník po ruke tak sa rýchlo vynašli. Výrobu Culcharge Powerbank 3in1 si predobjednali ľudia z viac ako 100 krajín sveta. Bola to jedna z najúspešnejších crowdfunding kampaní na Slovensku.

Zúčastnili ste sa viacerých súťaží, ktoré hodnotia podnikateľov, či už začínajúcich, resp. už zabehnutých (StartupAwardsSK, Podnikateľka Slovenska), ako ste prežívali hodnotenie? Predsa len, postaviť sa pred porotu a obhájiť si svoj projekt, môže byť stresujúce. 

Hodnotenia nie sú pre mňa stresujúce, pretože sa snažím robiť dobrú prácu. Keď si to niekto všimne a nominuje ma do súťaže ako to bolo v Podnikateľke Slovenska, tak ma to poteší. Výsledky mojej práce sa však merajú na rastúcich KPIs.

Dvakrát ste sa umiestnili v ankete Forbes 30 pod 3O najtalentovanejších ľudí na Slovensku, čo to pre vás znamená?

Tešila som sa. Bolo pre mňa cťou byť súčasťou zoznamu takých inšpiratívnych ľudí. Poznám na Slovensku aj mnohých ďaľších, ktorí by si zaslúžili byť spomenutí.

,

Výsledky mojej práce sa však merajú na rastúcich KPIs.

Máte nejaký idol vo vašom živote?

Prirodzene už od detstva sú to moji rodičia. V poslednej dobe aj môj priateľ. Neustále ma prekvapuje svojim spôsobom zmýšľania, veľa sa od neho učím.

Čo vás ženie vpred?

Dopredu ma ženie moja ambícia dotiahnuť svoje ciele dokonca. Som súťaživý typ a rada vyhrávam. Bola som tak vychovaná. Na Silvestra sme si ako deti zvykli písať ciele na ďalší rok a následne ich vyhodnocovali. Ostalo mi to dodnes. Zároveň ma motivuje dobrý pocit samej zo seba a radosť mojich blízkych.

Ostáva vám čas na nejaké hobby?

Naučila som sa nájsť zdravú rovnováhu medzi prácou a športom. Z dlhodobého hľadiska je veľmi dôležitá. Milujem tanec, trénujem ho niekoľkokrát do týždňa. Okrem toho chodím hrať basket, tenis a behám po horách. Skvele mi to čistí hlavu a prináša nadhľad.

Naučila som sa nájsť zdravú rovnováhu medzi prácou a športom

Všimla som si, že veľa cestujete. Čo chystáte najbližsie?

Chystám sa tráviť leto na Slovensku. Pochádzam z Liptovskej Teplej a vždy sa tam rada vraciam, lebo príroda je tam nádherná. V lete ani nemám ambície chodiť niekam preč. Tento rok som už nacestovala toho až až. Neskôr na jeseň sa s priateľom chystáme navštíviť Island.

TIP TOP

♠ Kaviareň ♠ Štúrbaks v Žiline
♠ Kniha ♠ Jack Welsch - Straights from the gut
♠ Seriál ♠ Mr. Robot
♠ Vychytávka ♠ Culcharge

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...