O tebe

Ronie: Pre mňa je láska najdôležitejšia emócia v živote

Ronie: Pre mňa je láska najdôležitejšia emócia v živote Počet fotiek v galérii: 1
Speváčka RONIE (vlastným menom Veronika Adamičková). Zdroj - Ronie

Speváčka RONIE, vlastným menom Veronika Adamičková, nedávno predstavila najsexi hit leta, ktoré sa pomaly, ale isto chýli ku koncu. Čo si pre svojich fanúšikov prichystala na jeseň?

Fanúšikovia si ťa môžu pamätať ešte z čias, keď si bola členkou formácie Forsomeone. Ako by si porovnala resp. opísala možnosť umeleckej slobody, ktorú ti dáva sólo kariéra s tým, keď spievaš ako členka skupiny?

Je to diametrálny rozdiel, ale v každom jednom nájdeš aj plusy aj mínusy. V skupine nie je všetko odkázané len na teba, rozkladajú sa povinnosti medzi všetky členky skupiny, ale taktiež sa nerozhoduješ sama, nemáš free hand ani v tvorbe, čiže to dosť okresáva tvoju predstavu, pretože sa tam zbehne viacero názorov. Ako vravím, má to aj svoje pre aj proti. No v každom prípade neľutujem moje rozhodnutie ísť sólovou cestou. So skupinou sme zažili krásne obdobie, ale cítila som, že sa musím pohnúť iným smerom.

Je v tvojom živote aj nejaký „variant B“ - ak nie hudba, čo by to bolo?

Popravde nemám plán „B“. Riadim sa plánom „A“ a verím v neho. Robím to, čo viem a robím to najlepšie ako viem. Poctivo a s láskou, verím, že všetko vyjde ako má a nebude potrebný nikdy plán B. :) Ak by ozaj niečo...išla by som robiť niekam do tepla do plážového baru, k moru, oceánu a nasávala by som "energy". A nechala by som sa unášať. Ale ako sa hovorí nejako bolo, nejako bude, no nie? :)

Pre mňa je láska najdôležitejšia emócia v živote a tvorí v mojom živote obrovskú časť, preto som aj logicky písala o nej. Nie všetko čo je na EP v mojich textoch som si sama zažila. Niečo áno, niečo je len inšpirované okolím. 

Okrem hudby je pre teba charakteristický aj pozitívny vzťah k móde. Ktorý aktuálny módny trend je tvojou najväčšou srdcovkou?

Teraz si idem trend “škaredej módy”. (smiech) Veľké tenisky vyzerajúce ako žehlička je najlepší príklad. Ale celkovo si idem teraz skôr taký XXL moodik. Nosím obrovské tričká, tepláky, vansky, nejaké tie retiazky a idem von. Chlapčisko..

Prezradila si, že na jeseň vydáš debutové EP Domino. Kedy presne by malo vyjsť?

Konkrétny dátum ešte sama neviem. S mojím tímom to doriešime v najbližších týždňoch. Je okolo toho celkom veľa práce, musíme zladiť ľudí, vymyslieť miesto krstu, čo bude vystihovať atmosféru a mňa. V pravý čas dátum vypustíme do sveta :)

Ako dlho si na ňom pracovala?

Dlho. Haha. V podstate to môžu byť aj dva roky. Mal to byť prvotne album. Mala som veľa rozrobených vecí za ten čas no každá bola iná, síce nie tematicky alebo hudobne, ale ja som tam bola iná. Za ten čas, čo som tvorila tieto veci, hľadala som svoj vlastný sound a samu seba. Nakoniec som to preriešila s manažérkou a rozhodli sme sa pre EP. Takže zo všetkých pesničiek, čo sa spravili sme vybrali tie najlepšie, tie, kde som cítila že som to naozaj ja a dokončili sa konkrétne len tie. Nielenže to bol dlhší proces, ale aj ja som detailista, tak preto z 15 pesničiek ide nakoniec von len 6.

Kde berieš inšpiráciu v hudbe?

Všade naokolo. Ja som toto EP poňala celé z pohľadu lásky, no z rôznych uhlov. Pre mňa je láska najdôležitejšia emócia v živote a tvorí v mojom živote obrovskú časť, preto som aj logicky písala o nej. Nie všetko čo je na EP v mojich textoch som si sama zažila. Niečo áno, niečo je len inšpirované okolím. Niekedy to prirovnávam k spisovateľom. Tiež nezažili všetko, o čom písali a predsa dokázali vystihnúť presnú emóciu, ktorú cítili iní ľudia a tým si ich získali. Mám to nejako podobne, som veľmi empatická a doslova cítim bolesť, šťastie a rôzne emócie, ktoré prežívajú ľudia keď mi rozprávajú príbehy, viem sa do nich vžiť akoby boli moje vlastné. A potom sa to už píše samé..

Vytúžený vzor, resp. idol na Slovensku, s ktorým by si chcela spolupracovať?

S Tinou, čo sa mi splnilo už pár rokov dozadu, keď si ma zavolala na svoje turné ako vokalistku a dnes sme kamošky. Normálne mi to teraz, keď to píšem nedáva ani zmysel. (smiech) Život je super. Každopádne s ňou by som chcela pesničku, ale pre ňu chcem pripraviť niečo výnimočné. Ak sa mi také niečo niekedy podarí určite ju prizvem do tejto veci. Ešte mi napadla Misha. S tou by som rada strihla track, to bola moja RnB ikona, keď som bola malá :)

Každý deň sa nám menia hranice. Dnes poviem, že by som si nikdy nevyholila kvôli klipu hlavu a o rok to možno spravím. Nikdy nehovorím nikdy. V umení sú hranice nekonečné :)

Akú hudbu počúvaš vo voľnom čase? A akú ozaj nemusíš – kedy prepínaš rádio?

Veľmi ťažko povedať, čo konkrétne počúvam. Ja počúvam veci od Ariany Grande, Billie Eilish cez Janis Joplin až po Jaromíra Nohavicu. Takže môj repertoár je naozaj dosť široký. A prepínam veci, ktoré sú buď opočúvané a už mi idú hore krkom, alebo nejaký štýl, ktorý ma moc neberie ako metal dajme tomu. Ale aj v tom si nájdem svoje -Slipknot bola jedna z mojich obľúbených skupín, keď som bola teenager. Takže ozaj neviem čo úplne neznášam

Čo by si odporučila začínajúcim talentom, ktorí túžia po hudobnej kariére?

 Nech to robia zo srdca a nech sa nenechajú ovplyvniť ničím okolo seba. Nech veria svojmu vnútornému hlasu, čo im hovorí, lebo to je to správne. A nech sa nesnažia nikomu podobať, lebo práve to, čo majú oni v sebe a to, čo je na nich iné, je to, čo ich spojí s ľuďmi. Nech rozprávajú svoj príbeh.

">

Ako sa "vyrovnávaš" s mediálnym ošiaľom?

Nepovedala by som, že je okolo mňa nejaký ošiaľ (smiech). Keď som bola mladšia to bolo horšie. Veľmi ma tešilo, že sa o mňa niekto zaujíma, ale miestami to narúšalo moje súkromie a nezvládala som, keď o mne napísali niečo nepekné. Dnes to beriem tak, ako to je. Stále ma teší, že je o mňa záujem - o mňa ako osobu a aj o moju hudbu. Je skvelé, že o tom chce niekto písať, to je skvelé, ale neovplyvňuje to mňa ako osobu. Beriem to tak, že teraz je to tak, ale rýchlo to môže aj pominúť. Netreba si na tom uletieť a ja chcem ostať nohami pevne na zemi :)

Všetky klipy, ktoré máš na konte sú premakané do poslednej bodky. Ako je to s ich tvorbou? Je niečo, čo by si určite nechcela?

Nepovedala by som, že úplne všetky. (smiech) Vždy je čo vylepšovať a vždy s odstupom času vidím chyby, ktoré som pri natáčaní nevidela. Vždy sa je čo učiť a aspoň nie je nuda. A čo by som určite nechcela? To je ťažko povedať. Každý deň sa nám menia hranice. Dnes poviem, že by som si nikdy nevyholila kvôli klipu hlavu a o rok to možno spravím. Nikdy nehovorím nikdy. V umení sú hranice nekonečné :)

 Foto: archív Ronnie

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...