O tebe

Nicolette Labašková: Snívala som o svadbe v princeznovských šatách, ale ten moment vydaja ma vôbec nelákal

Nicolette Labašková: Snívala som o svadbe v princeznovských šatách, ale ten moment vydaja ma vôbec nelákal Počet fotiek v galérii: 5

Uvažujete nad svadbou za hranicami domoviny, ale neviete ako nato? Prinášame niekoľko tipov od čerstvej mladomanželky, ktorá sa v podstate ani nechcela vydávať a nakoniec mali so svojím manželom svadby dve, čítajte viac o svadbách Nicolette Labaškovej.

Čo pre vás znamená "svadba"? Prečo ste sa rozhodli zobrať sa, najmä v dnešnej dobe, keď to veľa ľudí označuje za zbytočnosť?

Pravdupovediac, vydávať som sa nikdy nechcela. Snívala som síce o svadbe v princeznovských šatách na pláži, ale ten moment vydaja ma vôbec nelákal. Potom, keď prišla žiadosť o ruku, som si povedala že a prečo nie, veď bude sranda a bude párty. Našťastie sme na tom obaja rovnako, že sme manželstvo nejak extra nepotrebovali a v zásade je to pre nás stále len papier (,ktorý už ani neviem kde máme :D) Každopádne ten pocit mať niekoho po svojom boku oficiálne je strašne fajn a je milé hovoriť si manžel a manželka, aj keď doteraz si na to nevieme zvyknúť a stále si hovoríme frajer/frajerka. Najlepšie na manželstve je, že v súlade so zákonom môžem míňať jeho výplatu :)))

Mali ste na svadbu stanovený rozpočet?

Rozpočty sú zbytočnosť, aj tak sa vždy navýšia. Mali sme skôr predpoklad, že koľko nás to bude stáť a povedali sme si, že buď to utiahneme alebo nie. V tom druhom prípade bol plán, že utečieme z republiky a nikdy sa nevrátime, haha :) Keďže sme svadbu plánovali len nejakých 4 – 5 mesiacov, nebol priestor ani na šetrenie, požičiavať sme si nechceli a povedali sme si, že risk je zisk. Nakoniec všetko dobre dopadlo.

V deň D sme si ešte užívali slniečko a pláž, pred západom slnka sme sa išli nachystať, poobliekať a prišlo pre nás auto, ktoré nás odviezlo na pláž, kde sa to malo konať. Keď som videla ako to nachystali, úplne som onemela. Bolo to nádherné. Kvetinová slavobrána, sviečky, lupene kvetov, miestni chlapci nám bubnovali ich tradičnú hudbu. Vtedy som si povedala, že sa mi splnil sen. Bolo to dojemné. Po obrade sme buchli nealkoholické šampanské, rozkrájali tortu a dokonca sme na pláži mali nachystanú večeru. Fakt zážitok na celý život :) 

Čo si si na prípravách najviac vychutnávala? A čo naopak najmenej?

Naše prípravy boli dosť rýchle, ale celkom som si ich užila. Dokonca som mala pocit, že som sa v tom našla a teraz by som už vedela zorganizovať čokoľvek. No najviac ma bavilo pravidelné vymieňanie si emailov s kamarátkou, ktorá nám tvorila výzdobu. To bolo super, vyberanie farieb, kvetov, dekorácií, celkom mi to chýba :) Asi nebola vec, čo by som si na prípravách vychutnávala najmenej, no najviac mi vadilo, keď sa nám do toho niekto snažil strkať nos a dávať zaručené rady, čo sa patrí a čo sa nepatrí. Preventívne sme nikomu žiadne detaily nepovedali, dokonca ani miesto, kde sa to celé uskutoční a až do odoslania pozvánok naši hostia poznali iba dátum svadby.

Čo bolo pre teba v rámci príprav na svadbu najdôležitejšie?

Najdôležitejšie pre mňa bolo vyhnúť sa všetkým tradíciám, typickým básničkovým textom v pozvánkach, princeznovským šatám – aj keď som po nich ako malá veľmi túžila, tradičnému jedlu, klasickým koláčom, ľudovkám a urobiť z našej svadby jednu veľkú štýlovú rodinnú párty. Myslím, že nakoniec všetko vyšlo na jednotku.

Najskôr si nechcela žiadnu svadbu a nakoniec ste mali dve svadby, prečo?

Áno, svadbu som nikdy nechcela, ale keď už, tak poriadne a vo veľkom štýle :) A keď som aj niekedy o svadbe snívala, tak vždy to bola svadba, ktorý by sa odohrávala niekde na pláži, pri západe slnka a šume oceánu, taká romantická. Neskôr, keď to so svadbou na pláži začalo byť reálne, tak nám začalo byť ľúto, že by sme z toho vynechali rodinu a kamarátov. Preto sme prišli s nápadom mať svadby rovno dve.

Svadba v zahraničí

Podľa čoho ste vyberali destináciu?

Destinácia si vybrala nás :) Minulý rok bol pre nás šialený, zariaďovali sme byt a pripravovali sa na advokátske skúšky. Pomedzi to prišla žiadosť o ruku a pomedzi to všetko sme si povedali, že v zime si pôjdeme znova niekam oddýchnuť. Kúpili sme si letenku s príletom na Srí Lanku a odletom z Maldív. A potom nám v hlavách skrsla tá myšlienka :)

Ako to celé prebiehalo?

V prvom rade sme začali hľadať miesto. To znamená, že som poslala desiatky emailov so žiadosťou o cenovú ponuku. Niektoré cenové ponuky boli fakt šialené – rozumej niekoľko tisíc eur za hodinu zábavy, vtedy som začala strácať nádej :D Potom sa na nás usmialo šťastie a odpísal nám chlapík s bezkonkurenčnou podpultovou cenou a to sme si povedali, nech to už spravia akokoľvek, ideme do toho. V deň D sme si ešte užívali slniečko a pláž, pred západom slnka sme sa išli nachystať, poobliekať a prišlo pre nás auto, ktoré nás odviezlo na pláž, kde sa to malo konať. Keď som videla ako to nachystali, úplne som onemela. Bolo to nádherné. Kvetinová slavobrána, sviečky, lupene kvetov, miestni chlapci nám bubnovali ich tradičnú hudbu. Vtedy som si povedala, že sa mi splnil sen. Bolo to dojemné. Po obrade sme buchli nealkoholické šampanské, rozkrájali tortu a dokonca sme na pláži mali nachystanú večeru. Fakt zážitok na celý život :)

Aké papiere ste potrebovali?

Žiadne. Na Maldivách nemáme konzulát, preto tam sobáš nie je možné zorganizovať oficiálne. Teda o to jednoduchšie a menej komplikovanejšie. Je to len taká romantická symbolika, ale na druhej strane tak skutočná a emotívna :)

Pravdupovediac, vydávať som sa nikdy nechcela. Snívala som síce o svadbe v princeznovských šatách na pláži, ale ten moment vydaja ma vôbec nelákal. Potom, keď prišla žiadosť o ruku, som si povedala že a prečo nie, veď bude sranda a bude párty

Čo odporúčaš, ísť po vlastnej línii, či prostredníctvom agentúry?

Ak chcete ušetriť niekoľko tisíc eur a máte v sebe dušu dobrodruha, tak určite po vlastnej línii :) Nie je to nič komplikované a aj človek so základnými cestovateľskými znalosťami to zvládne.

Neľutuješ, že ste sa tak rozhodli?

Absolútne nie! Bolo to to najlepšie rozhodnutie! Uvedomila som si, že žijeme len raz a preto musíme využiť všetky šance, ktoré nám život prinesie :)

A čo šaty? Nepokrčili sa? :D

Pokrčili, a ešte ako :D Chúďatká šaty s nami najprv precestovali celú Srí Lanku krížom krážom a keď som ich na Maldivách vybalila, skoro som od tej hrôzy odpadla. Našťastie v hoteli mali žehličku, v čo som vlastne celý čas v kútiku duše dúfala :)

Sú potrební svedkovia?

Originál svedkov sme na Maldivách nepotrebovali, ale tejto svadby sa zúčastnili moji rodičia a sestra. 

Akú si mala svadobnú kyticu?

Nebola žiadna a pravdupovediac mi to ani nenapadlo riešiť. Na slovenskej svadbe som kyticu aj mala a aj tak som ju zabudla vo váze :D

Bola to svadba, po akej si túžila odmalička?

Úplne najviac, jednoducho som si splnila sen :)

Domáca svadba

Aký typ plánujúcej nevesty si bola?

Veľmi ležérny a strašne nad vecou :) Nič mi neponáhľalo, z ničoho som nestresovala a všetko bolo „v pohode“. Veď len napríklad DJ-a sme začali zháňať asi dva týždne pred svadbou a alkoholom sme sa zaoberali až vo štvrtok pred tou osudnou sobotou :D Namiesto riešenia kaderníčky a vizážistky som radšej piekla svadobné koláče.

Čo ocenili vaši hostia a čo chválili na slovenskej svadbe?

Hostia ocenili hlavne atmosféru celej svadby, ktorá sa niesla v znamení spontánnosti a uvoľnenosti. Nikoho sme do ničoho nenútili a každý sa bavil tak ako cítil. Žiadne nútené vláčiky a tancovanie v krúžku, chceli sme, aby ľudia boli prirodzení a zabavili sa podľa seba. Výborné ohlasy sme mali aj na koláčiky, na ktorých sme spolu s maminou, sestrou a babkou makali tri dni pred svadbou :)

A ktorý moment svadobného dňa bol pre teba úplne NAJ?

Úplne NAJ bol asi samotný akt uzavretia manželstva. Tie pohľady, úsmevy, držanie za ruku :) Absolútne netuším, čo pán starosta rozprával, celý čas som rozmýšľala nad tým, že my budeme fakt manželia :)))

Užila si svoj veľký deň? (prvý či druhý, ktorý viac?)

Najviac! Aj prvý aj druhý :) Ten prvý bol taký náš a len o nás dvoch. Ten druhý bol pre všetkých, ktorí sa rozhodli osláviť to spolu s nami a musím skonštatovať, že to bola najlepšia párty v mojom živote.

O tebe 

Aké máš hobby, ostáva ti popri práci naň čas?

Keby som tak rada neleňošila, určite by som mala čas aj na hobby. Každopádne, keď človek chce, čas si nájde. A tak keď chcem, idem si zabehať, zacvičiť, niečo dobre navarím, prečítam si časopis. Za svoje najväčšia hobby aj tak považujem cestovanie – nájsť letenku a potom vymýšľať trasu, to občas zaberie aj niekoľko mesiacov :)

Vysnívaná destinácia, kam by ste sa chceli ísť pozrieť?

Chcem vidieť celý svet, ale už ak by som si mala vybrať vysnívanú destináciu, tak vrcholom mojej cestovateľskej kariéry by boli všetky tie mini ostrovčeky v Tichom oceáne – Palau, Francúzska Polynézia, Mikronézia, Cookove ostrovy a tak :)

Tie pohľady, úsmevy, držanie za ruku :) Absolútne netuším, čo pán starosta rozprával, celý čas som rozmýšľala nad tým, že my budeme fakt manželia :)))

Počas svojich cestovateľských potuliek zješ a vyskúšaš čokoľvek, či si vyberavá? Si skôr gurmán alebo „hladoš“?  Máš nejaký obľúbený recept, ktorý si rada pripravuješ sama?

Ja som tak pol na pol. Keď som veľmi hladná, ľudia nech sa ku mne radšej neozývajú, ale na druhej strane viem oceniť výborné jedlo, ktoré ešte lepšie vyzerá na tanieri, oči mi jedia vždy a všade :) Na dovolenkách sa snažím vyberať si jedlo, ktoré keď aj nepoznám a idem ho vyskúšať, tak sa mi musí páčiť. A obľúbený recept asi nemám, rada varím len tak, že vezmem kuchársku knihu do ruky, nalistujem si stranu a varím :)

Máte nejaký idol vo svojom živote?

Idol nemám, radšej som sama sebou a robím veci tak ako sa páčia mne :)

TIP TOP 

♥ Jedlo ♥ Jedlo milujem vo všeobecnosti. Ani neviem, ktoré by som označila za svoje TOP. Talianska a ázijská kuchyňa sú naj. A mám rada aj naše tradičné slovenské jedlá. A rada chodím testovať hamburgery, no štandardne sa snažím jesť zdravo :)
♥ Kniha ♥ Poslednú dobu u mňa fičia samé kuchárske knižky. Stáva sa zo mňa gazdinka :D
♥ Kaviareň ♥ V Bratislave Enjoy Coffee a St. Germain, v Prešove Za siedmimi oknami a v Banskej Štiavnici Divná pani. A to tvrdím, že kávu nepijem :D
♥ Kozmetika ♥ Toaletná voda Gucci Rush, akákoľvek mascara od Miss Sporty – tie ma ešte nikdy nesklamali, a starý dobrý kokosový olej na telo (z Indie som si priniesla do zásoby). Na drahú kozmetiku si nepotrpím, aj tak nič nefunguje :)
♥ Film ♥ Tých je veľa. Veľmi rada pozerám filmy natočené podľa skutočných udalostí, potom horory, po ktorých si nadávam, že prečo som to zase pozerala a potom také tie babské klasiky – Diabol nosí Pradu, Jedz, modli sa a miluj, Let\\\\\'s dance atď atď.
♥ Vychytávka ♥ Tablet. Hlavne v čase, keď na mňa muž kričí, že už mám dať ten telefón preč z rúk. Vtedy prichádza čas na tablet :D
♥ Aplikácia ♥ been – je to mapa, v ktorej si označuješ štáty, ktoré si navštívila. Po vystúpení z lietadla sa ešte na letisku  predbiehame, kto si ten štát označí skôr

Podobné články

O tebe

Jana Jurčenko: Nebolo dňa, aby som módu neriešila

Zdroj: redakcia

Jana Jurčenko získala pred sviatkami Oscara za módu. Osobne si ho prevzala počas slávnostného galave...

O tebe

Cutman Matúš Dudo: Vždy ma lákalo pomáhať ľuďom

Zdroj: Matus Dudo

Boli ste už na nejakom profesionálnom fighterskom galavečeri? Ak áno, určite ste si všimli, že okrem...