Tip redakcie

Myslíte si, že CrossFit je len pre tvrdých chlapov? Opak je pravdou, CrossFit milujú aj ženy

Myslíte si, že CrossFit je len pre tvrdých chlapov? Opak je pravdou, CrossFit milujú aj ženy Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: CrossFit Senec

Keď sa povie CrossFit, mnohí si predstavia namakaných mužov s vymakaným telom a horou svalov. Opak je pravdou a tieto tréningy už dávno nie sú len mužskou doménouCrossFit je už dlhšie populárny šport, ktorý si obľúbili nielen muži, ale aj ženy rôzneho veku a dokonca aj rôznej úrovne kondície.

 

Vedeli ste, že medzi športovcami, ktorí sa venujú CrossFit-u, prevládajú ženy? Ako je to možné a čo ženy na tomto športe láka? Pevnejšia a štíhlejšia postava je len jedným z benefitov. Aké sú ďalšie? 

S CrossFitom prichádza sila

Aj my ženy potrebujeme silu. Nielen fyzicky náročnejšia práca, ale aj starostlivosť o deti, či domácnosť dajú poriadne zabrať. CrossFit je účinný spôsob, ako získať silu. Tým, že do svojho tréningu zahrnieme posilňovacie cviky ako sú drepy, mŕtve ťahy a tlaky, môžeme zvýšiť svalovú hmotu a hustotu kostí a získať silnejšie telo.

Zlepšenie kardiovaskulárnej kondície

CrossFit je skvelý pre zlepšenie kardiovaskulárnej kondície, ktorú človek potrebuje na vykonávanie bežných činností, napríklad aj chôdze. Vysoko-intenzívne tréningy a rôzne pohyby sú výzvou pre srdce a pľúca a vedú k lepšej vytrvalosti a celkovej kondícii.

 Technika je základ

Jedným z najdôležitejších aspektov CrossFitu je správna technika. CrossFit tréneri dbajú na to, aby sa každý cvičiaci naučil správnu techniku pre každý pohyb. Dôležité je to preto, aby sme predišli zraneniam a dosiahli maximálne výsledky. Tréneri sú kvalifikovaní, poskytujú spätnú väzbu a usmerňujú pri cvičení, ak je to potrebné. Senecký CrossFit-e ponúka aj osobné tréningy s trénerom, v rámci ktorých sa môžete podrobnejšie povenovať niektorému cviku, v ktorom potrebujete získať väčšiu istotu.

CrossFit je silná komunita

CrossFit tréningy sa väčšinou cvičia v skupine a okrem toho CrossFit udržiava aj podpornú komunituktorá je pre mnohých motivujúca a inšpiratívna. Častokrát si v nej nájdete veľa nových priateľov, či nadšencov pre svoj koníček. Aj to dokáže každého posúvať ďalej pri dosahovaní svojich športových cieľov.

CrossFit tréningy si prispôsobíte na mieru

Každý človek je jedinečná osobnosť a vyhovuje mu niečo iné.  CrossFit je veľmi flexibilný v tom, že tréningy sa prispôsobujú vždy na základe individuálnej kondície a cieľov. Cvičiaci majú možnosť všetko konzultovať s trénerom a ten ich usmerní tak, aby im tréning vyhovoval spĺňal ich potreby a ciele.

Tréning vs. oddych

Regenerácia je dôležitým aspektom každého športu, CrossFit-u nevynímajúc. My ženy často nevieme oddychovať a nejedna z nás je zvyknutá ísť na plné obrátky.  Čas na regeneráciu by mal mať v našich životoch vysokú prioritu. Dni odpočinku, správna výživa a dostatok spánku je kľúčový pri predchádzaní zraneniam a pre dosahovanie maximálnych výsledkov v športe.

Ak už sme vás presvedčili, že CrossFit je šport naozaj pre každého, nie je na čo čakať. Nájdite si najbližší gym vo vašom okolí a šup na tréning. Niektoré gymy, ako napríklad CrossFit v Senci, ponúkajú CrossFit tréningy na skúšku, za ktoré nič neplatíte, takže nemáte čo stratiť.

Keď sa už CrossFit-u nejaký čas venujete, tak sme vás snáď aspoň utvrdili v tom, že začať s ním bolo dobré rozhodnutie a motivovali sme vás, aby ste v ňom pokračovali aj naďalej.

Podobné články

Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedel...

Tip redakcie

Deň matiek v krásnom balení

Zdroj: vhcosmetics.sk

Misiou Sanctuary Spa je zdôrazňovať dôležitosť starostlivosti o seba. Matky pod tlakom každodenných ...