Tip redakcie

Ako dať dole zaseknutý prsteň?

Ako dať dole zaseknutý prsteň? Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: shutterstock

Stalo sa vám už niekedy, že ste mali na prste zaseknutý váš obľúbený zlatý prsteň, ktorý ste nevedeli dať dole? Nie ste sami. Je to spôsobené najmä opuchmi prstov. Prinášame vám preto 4 overené metódy, ako prsteň bezpečne dostať z prsta.

 

X:\BAJKA\SEO\Linkbuilding\SK\Ako dat dole prsteň\Linkbuilding_Ako_dat_dole_zaseknuty_prsten_04-2024_A.jpg

1, Jemné točenie s prsteňom

V prípade zaseknutého prsteňa môžete ako prvú použiť metódu jemného otáčania a ťahu. Je to najjednoduchší spôsob a nebudete potrebovať nič len vaše ruky. Chyťte prsteň a jemne s ním otáčajte a zároveň ho ťahajte dole z  prsta. Smer otáčania vôbec nie je podstatný. Dôležité je robiť to jemne, pomaly a s citom. Ak by ste prsteň ťahali nasilu, môžete zhoršiť opuch a prsteň už tak ľahko z prsta nedostanete. Túto metódu odporúčame len v prípade, že je váš prst opuchnutý len veľmi málo.

 

2, Studená voda robí divy

V prípade, že prsteň sa zasekol kvôli opuchu, ponorte prst pod čo najstudenšiu tečúcu vodu. Ak máte ľad, namočte ruku do misky s ľadom a studenou vodou. Počkajte pár minút. Studená voda by mala stiahnuť opuch a znížiť prekrvenie prsta. Prsteň sa zároveň po mokrom povrchu ľahšie kĺže. Ak je to potrebné, opakujte namáčanie niekoľko krát. Stále však platí, že by ste nemali používať silu, ale prsteň sťahovať veľmi jemne.

 

X:\BAJKA\SEO\Linkbuilding\SK\Ako dat dole prsteň\Linkbuilding_Ako_dat_dole_zaseknuty_prsten_04-2024_B.jpg

 

3, Použitie maziva

Veľmi účinná metóda je použitie maziva. V prípade malého opuchu naneste na celý obvod prsta do tesnej blízkosti prsteňa mydlo, vazelínu, olej alebo akýkoľvek kozmetický krém na tvár či ruky. Ideálne je, ak sa mazivo dostane aspoň čiastočne aj pod prsteň. Následne jemne potočte a potiahnite prsteň. Vďaka mazivu vám to pôjde omnoho jednoduchšie. Ak sú vaše prsty výrazne opuchnuté, znížte najskôr opuch studenou vodou a až potom naneste na prst mazivo.

Tip: Keď sa vám podarí prsteň stiahnuť, nezabudnite ho dôkladne očistiť od zvyškov použitého maziva.

 

4, Pomôžte si zubnou niťou

Voda ani mazivá nepomáhajú? Skúste použiť, ideálne, voskovanú zubnú niť. Alternatívou môže byť však akákoľvek, dostatočne silná nitka, ktorú máte poruke. Zvládnete tak z prsta stiahnuť aj naozaj tesný prsteň. Zasuňte koniec nite pod prsteň. Niť pevne obtočte okolo prsta tak, že začnete pri prsteni a pokračujete k špičke prsta. Obtočenie musí byť dostatočne pevné, no nesmie bolieť. Týmto spôsobom dočasne zmenšíte priemer prsta a umožníte prsteňu pohyb. Potom jemne ťahajte koniec nitky, ktorý ste zasunuli pod prsteň. Ten sa bude postupne posúvať dole z prsta. V prípade výrazného opuchu, kombinujte túto metódu so studenou vodou znižujúcou opuch.

 

Dôležité!

Zaseknutý prsteň môže byť nepríjemnou skúsenosťou. Dôležité je zachovať pokoj a nesnažiť sa prsteň stiahnuť násilím. V prípade, že ani jedna z uvedených metód nezabrala a prsteň je príliš tesný, spôsobuje bolesť alebo znecitlivenie, prípadne prst modrie, obráťte sa na odborníka. Pomôcť vám vie klenotník, a v prípade závažných a bolestivých stavov aj lekár, ktorý bezpečne odstráni prsteň z ruky. 

Podobné články

Tip redakcie

Aké sú obľúbené jesenné recepty?

Zdroj obrázka: Maya Kruchancova / stock.adobe.com

Jeseň je obdobím, kedy sa príroda začína spomaľovať a domovy sa napĺňajú vôňami korenia, pečených do...

Tip redakcie

Ľudia, ktorí pracujú v kanceláriách sú zahltení technológiami a uvítali by zníženie mentálnej záťaže

Zdroj:  www.hihonor.com/sk/

HONOR poukazuje na psychickú záťaž, ktorú kladie na zamestnancov používanie viacerých zariadení nara...