Lifestyle

Ako si užijete pohyb v lete? So správnym nápojom v ruke

Ako si užijete pohyb v lete? So správnym nápojom v ruke Počet fotiek v galérii: 1

Leto láka na dlhé prevádzky, opaľovanie sa, či šport pod holým nebom. V príjemnom teple a na čerstvom vzduchu sa ľahšie behá, hrá futbal, či precvičuje joga. Aj turisti zvládajú dlhšie trasy, keď svieti slnko. Pohyb a športovanie v letných teplotách však majú svoje pravidlá. Tým základným je poriadny pitný režim. Vďaka popíjaniu správne zvolených nápojov sa totiž vyhnete nebezpečnej dehydratácií či kŕčom a užijete si leto naplno.

Či už si chcete zacvičiť jogu v parku, alebo zahrať volejbal – na pohyb v lete sa musíte pripraviť. Dodržiavanie pravidiel pri letnom športe totiž platí pre všetkých, nielen pre športovcov či vysokohorských turistov.

Základom je veľa tekutín
Na pravidelný pitný režim by ste mali dbať počas celého roka. V letných mesiacoch to však platí dvojnásobné. „Náš organizmus sa vyrovnáva s vysokými teplotami tak, že sa potí. Úbytok vody z organizmu, ak nie je vyrovnaný optimálnym pitným režimom, znižuje výkonnosť človeka a pocit dobrej pohody. Nedostatok vody v tele sa prejavuje malátnosťou a únavou. Preto by sme mali zvýšiť príjem tekutín, aby sme predišli dehydratácii,“ hovorí doktorka Beáta Koréneková z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. „Nápoje, ktoré pijeme by mali mať určité optimálne vlastnosti. Najmä v lete nesmú byť príliš studené. Vlažné nápoje prechádzajú telom postupne a osviežia ho preto omnoho viac. Nakoľko pri potení cez pokožku odchádzajú z tela aj minerály, mali by sme siahnuť aj po minerálkach,“ vysvetľuje doktorka Koréneková. Vhodnou voľbou sú stredne mineralizované minerálne vody. Pri cvičení ich veľmi oceníte. „Minerály – najmä horčík – pomáha bojovať proti únave zo športu, zabraňuje kŕčom a pomáha k celkovej regenerácii svalov,“ dopĺňa odborník. Veľmi dobre sa vstrebáva do organizmu, ak je rozpustený práve vo vode.

TIP: Vyskúšajte minerálnu vodu Magnesia GO 0,75l v praktickej ergonomickej športovej fľaši. Je bohatá na prírodný horčík a zároveň má nízky obsah sodíka. Vďaka praktickému športovému uzáveru ju môžete mať stále po ruke a športovanie si užijete plnými dúškami.

Pozor na slnko
V lete musíte mať na pamäti aj čas, kedy si chcete ísť zakorčuľovať či zabehať. Odborníci odporúčajú športovať ráno alebo podvečer, keď vzduch nie je až tak horúci. V inom prípade vám hrozí prehriatie

alebo dokonca úpal. Ak sa aj rozhodnete pre športové aktivity počas dňa, pohybujte sa v tieni. Nezabudnite na pokrývku hlavy, čiapku či šatku a slnečné okuliare. Oblečte si vzdušné oblečenie jasných farieb a vopred sa natrite opaľovacím krémom.

Odporúčaná maloobchodná cena Magnesia GO 0,75l je 0,79 Eur.
Viac informácií nájdete na www.magnesia.sk.

Podobné články

Lifestyle

Kaliforňan: Bratislavské ikonické misky

Zdroj: Kalifornan

S myšlienkou otvoriť si vlastnú prevádzku v gastrobiznise sa Šimon Smrtič pohrával už dlho. Príprava...

Lifestyle

Celulitída je pekná otrava. Otravuje život aj štíhlym ženám

Zdroj: Sarah Sarkozy

Na prípravu našej postavičky do leta stále nie je neskoro. Ak vás trápi škaredá "pomarančová" pokožk...