Knihy

Je skvelý, taký skvelý, až sa toho bojím... Utajená

Je skvelý, taký skvelý, až sa toho bojím... Utajená Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: bux.sk

Utajená je tak úžasne ľahko napísaná, že sa ponoríte do príbehu hneď na prvých stranách a budete to všetko zažívať s hlavnou hrdinkou a lídrom obľúbenej hudobnej skupiny Leom. Koncerty vo Viedni, či Prahe. Cestu do Mexika, aj do chladného Fínska. Vychutnáte si ich spoločné chvíle...a budete zatínať nechty do dlaní, keď sa objaví Robo... Jednoducho...Utajenú musíte mať!

Hlavná hrdinka – ktorej meno nespoznáme, ako sme si už u Lucie zvykli J - má prekladateľskú firmičku a je jej dobre. Teda pracovne...pretože v osobnom živote si vytrpela viac než dosť. Má jazvy na tvári a srdce rozbité na milión kúskov. Aj preto sa tak trochu skrýva, vyhýba sa akejkoľvek publicite a snaží sa nebyť na radare.

Svojej kamoške Nine z agentúry, ktorá organizuje rôzne akcie, prisľúbi pomoc. Vypadol im človek a vo Viedni potrebujú ubytovať, postarať sa o populárnu fínsku skupinu Long Story. Hoci ich naša hrdinka vôbec nepozná, nenechá priateľku v štichu a ide do Viedne. Spoznáva členov kapely, ich manažéra, ale najmä lídra Lea... Upútal ju, zaujal a ako sa neskôr ukáže, aj ona mu padla hneď do oka.

Čoskoro jej obráti zaužívané stereotypy hore nohami, vtiahne ju do víru svojho sveta plného pozlátka, slávy, fanúšičiek...a rodí sa medzi nimi vzťah. No ona sa snaží skrývať svoju minulosť...a netuší, že aj Leo má isté problémy, ktoré však časom vyplávajú na povrch.   Ich svety sa neustále rozdeľujú a spájajú, stretávajú sa znovu rozchádzajú. Zažívajú vzostupy a pády, čelia intrigám, pochybnostiam, špine zo sociálnych médií... Ako dlho dokážu tajiť svoj vzťah? Ako dlho dokáže byť ona UTAJENÁ a on balansovať na hranici dvoch rozdielnych svetov?

Pozrite si, čo o svojej knihe hovorí Lucia Sasková:

Utajená je absolútna oddychovka, do ktorej naskočíte hneď na prvých stranách. Spoznáte hlavnú hrdinku, cestujete s ňou do Viedne, kde mala pripraviť príchod akejsi slávnej skupiny, ktorú ona ani nepoznala...a zrazu ste v tom až po uši. Cestujete, v hlave vám znejú piesne skupiny Long Story, chodíte s nimi po koncertoch a pri niektorých osobných až intímnych skladbách vám behajú po chrbte zimomriavky. Zatínate päste, keď odkrývate jej bolestivú minulosť a vzťah, ktorý ju zrazil takmer na úplné dno. S napätím sledujete, ako sa s Leom postupne objavujú, duševne sa navzájom odhaľujú, hoci majú čo skrývať a obaja sú opatrní. „Život nie je rozprávka. Život je žáner, akým si ho spravíš,“ tvrdí hlavná hrdinka.

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

 

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články

Knihy

24 dní do Vianoc. Každý deň nová výzva a úloha

Zdroj: bux.sk

24 dní do Vianoc je ten typ knihy, pri ktorej máte radosť z čítania. Usmievate sa, je vám príjemne a...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...