Knihy

Vražda a medzinárodné sprisahanie. Nová Agatha Christie

Vražda a medzinárodné sprisahanie. Nová Agatha Christie Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: bux.sk

Anthony Cade pracuje ako sprievodca v Afrike, keď mu jedného dňa kamarát ponúkne, aby do Anglicka doručil pamäte grófa Stylptiča, bývalého premiéra balkánskeho štátu Hercoslovensko. A tiež pár milostných listov, ktoré napísala Virginia Revelová. O pamäte je veľký záujem a ani na mŕtvolu netreba dlho čakať... Je tu nová Agatha Christie, po prvý raz preložená do slovenčiny – Tajomstvo sídla Chimneys.

Keď sa Anthony Cade ochotne vzdá nezáživného miesta turistického sprievodcu v Južnej Afrike, aby namiesto dávneho priateľa dopravil do Anglicka dve zásielky – rukopis pamätí grófa Stylptiča a zväzok ľúbostných listov podpísaných istou Virginiou Revelovou – nemá ani potuchy, že sa vďaka tomu ocitne v centre medzinárodného sprisahania a vyšetrovania vraždy.

Po príchode do Londýna však čoskoro zistí, že o memoáre bývalého predsedu vlády nepokojmi zmietaného Hercoslovenska je až podozrivo veľký záujem a odovzdať ich pravému adresátovi nebude vôbec jednoduché. Anthony vyhľadá pisateľku záhadných listov, pôvabnú Virginiu Revelovú, no kým sa nazdá, pomáha jej odpratať mŕtvolu zavraždeného muža, ktorá sa nevedno ako ocitla v jej dome. A tak mu neostáva nič iné, iba začať pátrať na vlastnú päsť...

Tajomstvo sídla Chimneys je špionážne ladená detektívka z roku 1925, napísaná ľahkým, pútavým štýlom a hoci nepatrí k tomu najlepšiemu od Agathy Christie, pre skalným fanúšikov autorky to bude povinná jazda. Navyše ak ide o prvý preklad do slovenčiny.

Vražda istého Taliana a neskôr aj neznámeho grófa Stanislava z Hercoslovenska. Tajné chodby, ukradnuté diamanty, vydieranie, záhadné ľúbostné listy...a napokon veľmi nečakané rozuzlenie, ktoré vás priklincuje k stoličke. Určite zostanete prekvapení.

„Chimneys?“ zopakoval. „Zvláštne.“ „Prečo? Hovorí ti to niečo?“ „Tak sa volá jedno anglické panské sídlo, drahý James. Trávia tam víkendy členovia kráľovskej rodiny, rokujú v ňom diplomati.“ Preto som rád, že pôjdeš do Anglicka namiesto mňa. Ty sa vieš pohybovať v takom prostredí,“ lichotil mu Jimmy. Ja, neokrôchanec z kanadskej divočiny, by som tam bol ako slon v porceláne. Zato ty, ktorý si študoval v Etone a Harrowe…“

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články

Knihy

Prežila 3 koncentračné tábory a pri oslobodení mala 36 kíl

Zdroj: bux.sk

Toto je skutočný príbeh, ktorý prináša mnoho otázok, na ktoré asi nikto nikdy poriadne neodpovie...a...

Knihy

Zaslúži si ten chlap druhú šancu?! Romcom Sviatok osamelých

Zdroj: bux.sk

Tri ženy, tri rande a jedna prázdna stolička.