Knihy

Oheň v duši

Oheň v duši Počet fotiek v galérii: 1

„Najnovšie dielo Jany Šulkovej sa od jej predošlých textov líši nielen originálnym príbehom a postavami, ale predovšetkým nenapodobiteľnou atmosférou napísaných slov. Komplikovanému vzťahu dvoch mladých ľudí tentoraz nehádže polená pod nohy osud, ale situácia, ktorú si protagonisti vytvorili. Reálne problémy, nepríjemnosti a formy správania dnešného sveta. Toto je príbeh o láske a o tom, ako veľa dokážeme zniesť, keď nepoznáme toho druhého.“ Ema Šašalová (blogerka)


„Moja nová kniha Oheň v duši je primárne určená mládeži a mladým dospelým, ale, samozrejme, môže si ju prečítať ktokoľvek, kto si chce pri čítaní oddýchnuť, prípadne sa vrátiť do sveta mladých. Oheň v duši je príbeh lásky so skrytou prekážkou, ktorú môžete postupne odhaľovať spolu s hlavnou hrdinkou. V tejto knihe som sa trochu viac zamerala na psychológiu postáv a na ponor do duše osoby skrývajúcej tajomstvo, ktoré komplikuje život nielen jej, ale aj blízkym tejto osoby. Zámerom bolo poukázať na to, že aj mladí ľudia sa môžu zmietať vo vážnych problémoch a nielen v tých povrchných, ktoré väčšina kníh pre mládež demonštruje, hoci i tie sú dôležitou súčasťou sveta mladých. Taktiež som opäť experimentovala s typom rozprávača – vyskúšala som si autorského rozprávača. Ten mi umožnil hlbšie sa ponoriť do oboch postáv súčasne, bez striedania pohľadov ako v mojej predošlej knihe Skús to znovu.“ (autorka)


Anotácia:

Veronika, mladé a ešte trochu naivné dievča, prichádza do mesta študovať, hľadať slobodu a dobrodružstvo. Osud jej však do cesty postaví sympatického Šimona, ktorý jej život a pohľad naň od základov zmení. Ich vzájomná láska sa stále stupňuje, no perspektívne vyzerajúci vzťah narúša čoraz viac situácií, ktoré si Veronika nevie vysvetliť. Vzťah medzi nimi je čoraz zložitejší a oni sa ocitajú v nepríjemnom kolotoči problémov.

Čo sa v skutočnosti deje so Šimonom?
A zvládne to ich vzťah?

Začítajte sa do úryvku z knihy:

„... je to ako žiť na vrchole sopky. Neustále sa trasiem, kedy vybuchne a mňa zaplaví horiaca láva, kedy mi do hlavy udrie obrovský balvan, kedy ma obarí para stúpajúca hore. Je to ťažké. Ubližuje mi to. Nevládzem s tým už bojovať. Boh mi je svedkom, ako veľmi som sa snažila, pretože ho neskutočne milujem, ale zabíja ma to. Každá nová usadenina z ďalšej a ďalšej erupcie mi mení srdce na kameň,“ hovorila pomaly pomedzi vzlyky.

 

Podobné články

Knihy

Tuláci v Paríži. Silný príbeh od držiteľky Pulitzerovej ceny

Zdroj: bux.sk

Tuláci v Paríži je príbeh o nezvyčajnom priateľstve malého osemročného chlapca Étienna a zvierat, kt...

Knihy

Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Temný vojvoda. Vášnivý, romantický a dobrodružný

Začítajte sa do očarujúceho príbehu plného lásky a horúcej vášne, ale i napínavých dobrodružstiev. M...