Knihy

Nový román Miroslavy Varáčkovej s komiksami

Nový román Miroslavy Varáčkovej s komiksami Počet fotiek v galérii: 1

Vydavateľstvo SLOVART a autorka literatúry pre mladých Miroslava Varáčková si tentoraz pre čitateľov pripravili špecialitu – román Grafitové dievča, ktorý dopĺňajú komiksové strany od ilustrátorky Ivany Jancíkovej. 

Hlavná hrdinka románu kráča v ústrety bezútešnej budúcnosti - doštudovať s odretými ušami, nájsť si najpodradnejšiu prácu v meste a dúfať, že ju už nechytia policajti. Táňa to v živote nemá ľahké. Doma ju čaká len matka alkoholička, ktorá jej nedokáže dať ani pár drobných na jedlo, nieto ešte na niečo iné, bez čoho si žiadna sedemnásťročná baba nedokáže predstaviť svoj život. Miroslava Varáčková opäť vytvorila nezabudnuteľnú hrdinku, ktorá sa v krutej slovenskej realite nebojí postaviť predurčenému osudu, chytiť život do vlastných rúk a pokúsiť sa vybudovať si svetlejšiu budúcnosť. Ponorte sa do trpko-sladkého románu, o ktorom budete premýšľať ešte dlho po dočítaní.

O autorke

MIROSLAVA VARÁČKOVÁ má doma troch chlapov a psa. Keď ich ráno vypraví do práce a do školy, odpláva ku klávesnici počítača a do sveta fantázie. Každá jej nová kniha je totiž cestou, na ktorú sa so svojimi hrdinkami vypraví. Grafitové dievča (SLOVART 2017) je Mirkina dvanásta kniha. Medzi jej najznámejšie a čitateľmi najobľúbenejšie patria dystopie Adaptácia (SLOVART 2015) a Prežila som svet (2011) a knihy pre dospievajúce dievčatá Len to nikomu nepovedz (SLOVART 2015), Nepobozkaná (2014), Láska z ulice (2014) a Tri kroky do pekla (2013).

Reakcie čitateľov na román Grafitové dievča

 

Chuťovka na piatoček ;) dlho som neprečítala knihu na jedno posedenie. Neočakávala som od slovenskej knihy veľa a možno aj práve preto ma PRÍJEMNE prekvapila. :) – Natalililina, goodreads.com

Wau! Veľmi silný príbeh, ktorý chytí za srdce nejedného čitateľa. – Michaela, goodreads.com

Na 180 stranách Mirka napísala úžasný príbeh, ktorý ma jednoducho dostal! – Kika, goodreads.com

Novinku príde autorka predstaviť v stredu 26. apríla 2017 o 18:00 do kníhkupectva Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. 

Podobné články

Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej...

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...