Knihy

Najoceňovanejšia tínedžerská kniha posledného desaťročia

Najoceňovanejšia tínedžerská kniha posledného desaťročia Počet fotiek v galérii: 1

Čo privedie mladé dievča k tomu, aby si siahlo na život? Problémy s rodičmi? V škole? Depresia?

S neľahkou témou samovraždy sa v knihe Mŕtve dievča neklame dojemne popasoval americký spisovateľ Jay Asher. Pre slovenských čitateľov ju Vydavateľstvo SLOVART pripravilo na marec. 

Podľa úspešného tínedžerského románu, ktorého sa vo svete predalo už viac ako 2 milióny výtlačkov a bol na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times, bol natočený aj rovnomenný seriál Thirteen Reasons Why. Vysielať ho bude stanica Netflix od 31. marca 2017. Produkcie sa zhostila americká herečka a speváčka Selena Gomez.

O knihe

Clay Jensen objaví jedného dňa pred domom zvláštnu škatuľu s niekoľkými magnetofónovými páskami. Nahrala ich Hannah Bakerová – spolužiačka, do ktorej bol buchnutý. No Hannah pred dvoma týždňami spáchala samovraždu. Jej hlas na magnetofónových páskach mu prezradí, že existuje trinásť dôvodov, prečo sa rozhodla pre ten strašný čin. Clay je jedným z nich. A keď si nahrávky vypočuje, zistí prečo. Clay strávi noc s Hannahiným hlasom v ušiach, nasleduje jej slová po celom meste a postupne odkrýva najhlbšie tajomstvá a bolesť dospievajúceho dievčaťa.

Z recenzií blogerov

 

„Táto kniha ukrýva jeden z najlepších príbehov. Silný a krásny, ktorý vás jednoznačne chytí za srdce.“  Naty

„Budem na túto knihu ešte nejaký čas myslieť. Malo by to byť povinné čítanie.“ Timi

„Táto kniha ma zhltla, prežula a vypľula ako kôpku nešťastia. Donútila ma zamyslieť sa nad tým, že aj maličkosti, ktoré urobíme alebo povieme, môžu ovplyvniť nie len náš život, ale aj životy ostatných.“ AndRea

„Chcela by som, aby takýchto kníh vychádzalo viac: kníh, ktoré sú priamočiare, surové a čítajú sa jedným dychom, ich hrdinovia sa vám nesnažia zapáčiť.“ Luu

Podobné články

Knihy

ANJEL POMSTY: Robert Bryndza predstavuje ôsmy prípad - ERIKY FOSTEROVEJ

Zdroj: Grada

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Eriky Fosterovej a jej...

Knihy

Putovanie časom

Putovanie časom

Alexandra Brackenová je momentálne podľa New York Times najpredávanejšou autorkou a v pokračovaní sé...