Knihy / Rozhovory

Monika Wurm: Nesmieš ma milovať - Prekliaty tanzanit /rozhovor/

Monika Wurm: Nesmieš ma milovať - Prekliaty tanzanit /rozhovor/ Počet fotiek v galérii: 1

Je krásna, veľmi milá, má jedinečný rukopis a vychádza jej ďalšia kniha. V ostatných troch rokoch píše MONIKA WURM romány ako na bežiacom páse, lebo vie, že čitatelia ich milujú! V týchto dňoch bude aktuálna jej čerstvá novinka – pokračovanie jarného románu Nesmieš ma milovať – Farby lásky.

Vychádza ti nová kniha. Tvoj rukopis je jedinečný, pre mnohé čitateľky je to sviatok. Prezraďme im, navnaďme ich, o čom kniha bude.

Kniha, ktorá by sa mala objaviť v kníhkupectvách už o niekoľko týždňov, bude priamym pokračovaním predchádzajúcej Nesmieš ma milovať – Farby lásky. Novinka bude uvedená pod názvom Nesmieš ma milovať – Prekliaty tanzanit. Prečítate si pútavý príbeh konžskej otrokyne Ashanti a jej majiteľa Arthura i príbeh zo súčasnosti, ktorého hlavnými protagonistami budú korunný princ zo Saudskej Arábie a belgická gemologička Sandy de Vos. Nechajte sa vtiahnuť do deja knihy, ktorá vás pobúri i dojme nevinnosťou skutočnej lásky, ktorá aj napriek všetkým problémom odovzdá ľudstvu svoje posolstvo.

Aj ja mám svoj vzor. Je ním autorka, ktorá si ma v mojich začiatkoch vzala pod svoje ochranné krídla a ktorá mi do dnešného dňa pomáha. Je to výnimočná žena, obľúbená autorka a moja drahá priateľka Jana Benková. Samozrejme, že je tu aj celý rad iných autorov, ktorých zbožňujem.

Ide o druhú časť veľkého príbehu, aké si mala ohlasy na tú prvú?

Ohlasy na prvú knihu sa dajú zhrnúť do jedinej otázky: „Kedy bude pokračovanie?“

Dostane toto dielo aj tretie pokračovanie?

Príbeh sa v druhej knihe uzavrie, preto ďalšie pokračovanie neplánujem.

Si veľmi obľúbenou autorkou, doslova za pár rokov si sa rozpísala tak, že už máš na konte knihy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Na sociálnu sieť ti píše veľa ľudí, ktorý z názorov ťa najviac potešil? Čo si myslíš, prečo dievčatá i ženy tvoje knihy tak milujú?

Ďakujem za milý kompliment. Teším sa každej správe alebo komentáru od čitateľov, ktorí si nájdu čas napísať mi. V dnešnej uponáhľanej dobe to nepovažujem za samozrejmosť. Najviac ma dojali správy od mladých študentiek, ktoré sa rozhodli spracovať moje knihy pri vytváraní školského projektu, alebo keď sa mi niekto zdôverí, že som jeho vzorom.

Akých autorov obdivuješ ty sama? (nemusíš konkrétne, môžeš hoci aj popísať, čo ťa v knihách všeobecne upúta...)

Aj ja mám svoj vzor. Je ním autorka, ktorá si ma v mojich začiatkoch vzala pod svoje ochranné krídla a ktorá mi do dnešného dňa pomáha. Je to výnimočná žena, obľúbená autorka a moja drahá priateľka Jana Benková. Samozrejme, že je tu aj celý rad iných autorov, ktorých zbožňujem, za spomenutie rozhodne stoja Gabrielle Bernátová, Mária Corvus či Michaela Ella Hajduková. V poslednom čase si fantasticky rozumiem i s kolektívom autoriek, s ktorými sme sa spoločne podieľali na zbierke poviedok V zajatí vášne, ktorej výťažok bude použitý na charitatívne účely.

Čo momentálne čítaš?

Práve som sa zahryzla do napínavého románu autorky Márie Corvus s neskutočne originálnym názvom Hladné dlane.

Aké si mala leto? Kde si trávila dovolenku, ako si sa tam cítila a s kým? Žiješ v Rakúsku, bola si aj na Slovensku?

Časť dovolenky som strávila s manželom v Maďarsku pri nádhernom jazere Balaton. Druhá polovica dovolenky ma ešte len čaká a bude to Dubaj. Áno, na Slovensko cestujem pravidelne, aby som navštívila nielen rodinu a priateľov, ale aj kvôli stretnutiam s čitateľmi v podobe besied po celom Slovensku.

Máš v rámci cestovania nejaké vysnívané miesto, kam si sa zatiaľ nedostala, alebo si už našla miesto, kde sa cítiš krásne?

Mojím snom je navštíviť Japonsko, konkrétne mesto Kjóto a to počas jari, keď kvitnú čerešne.

Tento rok sa môžeme tešiť do konca roka dokonca ešte na jednu tvoju knihu, tak pre Onavie.sk prezraď ako prvým, čo to bude.

Moje domovské nakladateľstvo Brána by chcelo ku koncu roka potešiť čitateľov ešte jednou knihou z môjho pera. Ak sa všetko podarí, ako má, tak sa čitatelia môžu tešiť na voľné pokračovanie knihy Rockové tango. Názov je však zatiaľ tajomstvom.

Píšeš nádherné výpravné romány, v centre ktorých sú ľúbostné vzťahy. Čo pre teba znamená láska? 

Láska a všetky jej formy pre mňa znamenajú „A“ i „Z“ celého života.

Moje domovské nakladateľstvo Brána by chcelo ku koncu roka potešiť čitateľov ešte jednou knihou z môjho pera. Ak sa všetko podarí, ako má, tak sa čitatelia môžu tešiť na voľné pokračovanie knihy Rockové tango. Názov je však zatiaľ tajomstvom.

Aký typ muža ťa vie upútať, čo si na mužoch všímaš ako prvé? 

Na mužoch milujem tmavé oči, tie si všímam asi ako prvé. Ďalej reagujem na ich charizmu. Niektorí muži ju majú silne rozvinutú, iní menej.

Vieme o tebe, že si aj modelkou, aké máš v tomto smere tento rok zážitky, prípadne ďalšie plány?

Tento rok som sa naplno venovala len knihám a pri nich aj mienim zostať. Dostala som ponuku na nafotenie mojich tetovaní, ale odmietla som, pretože by šlo o photoshooting v spodnej bielizni v retro štýle. Ale uvidíme, čo prinesie budúcnosť. (úsmev)

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...