Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom. Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príbehov sa venuje už od mladosti. Avšak na knižný trh vstúpila až v lete 2020 so svojím debutovým knižným dielom Noc, ktorá mi zmenila život. Autorka práve pracuje na novom knižnom príbehu.

Tento rok vám vyšli dve knihy Kým si pri mne a Právo na šťastie. Skúste nám ich v krátkosti predstaviť.

Kým príbeh knihy Kým si pri mne rozpráva o živote mladej ženy, ktorá bojuje zo zákernou chorobou pri knihe Právo na šťastie som sa snažila dať ťažšiu tému do úzadia a zamerala sa skôr na lásku medzi hlavnými hrdinami. Právo na šťastie je o slobodnej mamičke, ktorá sa snaží nájsť šťastie a lásku. Možno ju nájde pri novom sexy šéfovi. 

Ktorá kniha sa vám písala najľahšie a naopak, ktorá najťažšie?

Najľahšie asi bolo písanie môjho debutu Noc, ktorá mi zmenila život. Dodnes si pamätám, ako sme s kamarátkami riešili všetky veci ohľadom vydania, a sú to momenty, ktoré mi už žiadne písanie neprinesie. Najťažšie určite Kým si pri mne. Keď idete písať o ťažkej téme je náročné sa odosobniť, hlavne keď život hlavnej hrdinky teda priebeh jej ochorenia inšpirovaný skutočnými ženami, ktoré si prešli rakovinou prsníka.

Ako by ste opísali svoje knihy?

Moje knihy sú hlavne o láske, o silných ženách ale o mužoch, ktorí síce nie sú bez chyby ale majú srdce na správnom mieste.

Práve sa nachádzame vo Vianočnom období, ako toto obdobie prežívate?

Hlavne sa snažím nestresovať. Darčeky objednávam cez internet a nákupy ako potraviny sa chystám robiť až posledný týždeň. Lebo predsa tento čas nie je o strese, ale o pokoji a toho je čoraz menej.

Kde a s kým budete tráviť Štedrý večer?

Samozrejme s mojou rodinou a mojimi rodičmi. Tento rok bol pre nás zdravotne veľmi náročný tak som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Čo plánujete pre svojich čitateľov budúci rok?

Práve píšem príbeh, ktorý konečne nebude o ťažkých témach, ale ešte vôbec netuším kedy pôjde na knižný trh. Po dvoch knihách za jeden rok sa snažím teraz netlačiť na pílu a písanie si postupne dávkujem.  

Aké knihy by ste odporučili čitateľom si prečítať?

Určite knihy od slovenských autorov. Máme množstvo talentov na tejto pôde a bola by škoda si ich tvorbu neprečítať. Mňa tento rok veľmi prekvapil debut Tinky Domaničovej Tiene minulosti a Celý život od Michaly Ries.

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...

Knihy / Rozhovory

New adult román Iba sekunda od Košičanky J. Levinski - prvý draft bol fantasy

Zdroj foto: Anna a knihy

V októbri vyšiel J. Levinski debut - Iba sekunda - prvý diel trilógie “Iba”. Romantika zhokejového a...