Knihy / Rozhovory

New adult román Iba sekunda od Košičanky J. Levinski - prvý draft bol fantasy

New adult román Iba sekunda od Košičanky J. Levinski - prvý draft bol fantasy Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj foto: Anna a knihy

V októbri vyšiel J. Levinski debut - Iba sekunda - prvý diel trilógie “Iba”. Romantika z
hokejového a univerzitného prostredia bol pôvodne fantasy príbeh. Dnes v ňom nie je jediný
fantasy prvok.

Ako vznikol nápad na knihu?

Komplikovane a zároveň jednoducho. Ako deti sme sa s kamarátkami hrali hru na imaginárnu hokejovú akadémiu, kde sme každá mali svojich žiakov. Ako ôsmačka som o nich začala písať fantasy príbeh. A ako dospelá som ho celý prekopala a ponechala iba mená.

Wafley a Sirius. Nezvyčajné mená hlavných postáv. Kde ste na nich vzali inšpiráciu?

Ako tínedžerka som sa zaujímala o hviezdy a vesmír, takže Sirius dostal meno po hviezde. Nie po Siriusovi Blackovi z Harryho Pottera. :) A Wafley som si vymyslela. Aspoň mám istotu, že to meno nenájdem v ďalších piatich knihách.

Komu je kniha určená?

Ženám čítajúcim romantiku a obľubujúcim new adult žáner. A pre také, ktoré už majú dosť dokonalých hrdiniek a chcú si prečítať o žene s chybami, neistotami a bojujúcej so žiarlivosťou. Kniha nesadne každému. A je to úplne v poriadku.

Aká bola vaša cesta k vydaniu knihy?

Dlhá. Príbeh som najprv publikovala na platforme pre amatérskych spisovateľov, kde si našiel svoje verné čitateľky. Potom som ho poslala jednej editorke, ktorá mi ho zvozila. :) Tak som ho s jej pomocou prepísala a skúsila rozposlať vydavateľstvám. Prvé maily som odoslala koncom apríla a koncom augusta mi prišla kladná odpoveď. Kniha uzrela svetlo po takmer štrnástich mesiacoch od podpísania zmluvy.

 

Máte s hlavnou hrdinkou niečo spoločné?

Poriadkumilovnosť. A taktiež robím pole dance. Inak nič. Wafley je veľmi citlivá a musí sa naučiť zvládať svoje neistoty a žiarlivosť. Žiarlivostné scény idú v reálnom živote celkom mimo mňa. Wafley pije kávu, miluje kolotoče a psov. Ja ani jedno.

Aké knihy obľubujete čítať?

Pri knihách chcem hlavne oddychovať, čiže preferujem ľahké romantické čítanie. Mám rada aj fantasy. Zo svetovej literatúry sú moje obľúbené Colleen Hoover, Elle Kennedy a Sarah J. Maas. Zo slovenskej mám najradšej tvorbu Mišky Ries a Viki Dominovej. No výborné boli aj Nasleduj ma od Baji Dolce & Mišky Zamari, Iba desať dní od Mišky Brnkovej a Berlínske hviezdy od Mišky Ely Hajdukovej. Veľa Mišiek. :)

Iba sekunda je prvá časť trilógie. Ako ste na tom s pokračovaním?

Druhý diel je hotový, tretí chcem meniť. No vydanie je ešte veľmi otvorené. Musím porozmýšľať, akou cestou sa vyberiem.

Chystáte okrem tejto trilógie aj nejaké iné knihy?

 Áno, mám napísané ďalšie dve standalone knihy. Jedna je psychologicko-romantická dráma a druhá „klasická“ romantika pre ženy. Opäť však ešte uvidím, ako s ich vydaním. A momentálne si robím osnovu príbehu, ktorý už dlhšie dobiedza v mojej hlave. Máte nejaký spisovateľský sen? Mať vydanú knihu v jednom z dvoch “vysnívaných” vydavateľstiev. Ale radšej ich nepomenujem, lebo sa bojím, že k tomu nikdy nedôjde. No inak nie som náročná. Postačí mi malý kruh spokojných čitateliek, ktoré sa budú tešiť, čo napíšem najbližšie.

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...