Knihy / Recenzie

O knihe: Divné hlášky z knihkupectví /recenzia/

O knihe: Divné hlášky z knihkupectví /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1

Dnes si v knižnom okienku posvietime na vtipnú knižočku, ktorá vás pobaví, občas aj prekvapí a údiv je tu tiež na mieste. Divné hlášky z knihkupectví ponúkajú reálne rozhovory a prehovory zákazníkov a predávajúcich v kníhkupectvách či v antikvariáte. Poďte sa s nami zabaviť!

Autor: Jen Campbell
Názov: Divné hlášky z knihkupectví
Počet strán: 120
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: CPRESS

 

O knihe

Pronikněte do světa knihkupecké džungle a podivínů, kteří do ní vstupují!
Když Jen Campbellová začala sepisovat svoje zkušenosti se zákazníky knihkupectví na svém blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských zákazníků dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musejí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, i jejich knihomilské zákazníky, kteří dokáží ocenit absurdní a literární humor.

Môj pohľad

Ako pravú knihomoľku ma táto kniha zaujala hneď na prvý pohľad. Veď kníhkupectvo je môj druhý domov a ak by sa dalo, pravdepodobne by som mala doma toľko kníh, koľko je v takom strednom kníhkupectve. Aj keď som nikdy v žiadnom kníhkupectve nepracovala, strávila som v nich veľa času, preto ma zaujímalo, aké divné hlášky sa v kníhkupectvách vyskytujú, hoci knižka nemapuje slovenský ani český trh.
Autorka knihy Jen Campbellová si ako kníhkupec začala zapisovať divné hlášky, s ktorými sa stretla počas svojej práce. Keďže ich (prekvapivo) neustále pribúdalo, založila si blog, kde zožali až taký úspech, že jej začali písať ľudia z celého sveta. Nakoniec tieto skúsenosti so zákazníkmi vyústili do stodvadsaťstranovej knižočky, ktorá teraz môže baviť aj slovenského a českého čitateľa.
Kniha je rozdelená na tri časti: Příbehy z Edinburského knihkupectví, Příbehy z Ripping Yarns a Divné hlášky z dalších knihkupectví. Rozsahovo najdlhšie sú príbehy z antikvariátu Ripping Yarns, ktorým je venovaná väčšia časť knihy. Možno sa teraz pýtate, čo je na čítaní nejakých hlášok z obchodov zaujímavé?! Ak nie ste knihomoľ, zrejme to nebude čítanie pre vás... na druhej strane, ak nie ste knihomoľ, nebudete čítať ani túto recenziu. :) Avšak každý, kto strávi v kníhkupectve nejaký ten čas, si túto knižku obľúbi. Príbehy, ktoré sú často také bizarné, že musia byť skutočné, vás budú baviť. Dá sa povedať, že ide o knižku vtipov pre knihomoľov a kníhkupcov, hoci v nej nie sú vyslovene vtipy. Pri čítaní budete otvárať ústa nad hlúposťou niektorých zákazníkov, nad tým, čoho všetkého sú ľudia schopní (kúpiť si knihy v antikvariáte a o týždeň ich priniesť späť do toho istého obchodu s tým, že im ich chcete odpredať, ale za vyššiu sumu, lebo už sú o týždeň STARŠIE!), ale niekedy si možno poviete aj áno, aj ja som to zažil.
Aby som to zhrnula, na vyše sto stranách vás čakajú hlášky a príbehy nabité humorom, sarkazmom a často aj iracionalitou, ale to je práve to najkrajšie na tejto knihe. Môžete ju prečítať na jeden šup za pár chvíľ, no môžete si ju dávkovať aj postupne, deň čo deň si prečítať pár hlášok na vylepšenie nálady. Kedykoľvek budete potrebovať vyčariť úsmev, otvorte knihu Jen Campbellovej. Obsahu niet čo vytknúť, jediné negatívum som postrehla v nie celkom šťastnom zalomení textu. Niekedy príbehy nie sú oddelené prázdnym riadkom, dokonca som na jednom mieste objavila aj zle usporiadané strany, ale to sú len detaily, ktoré by vás od čítania určite nemali odradiť. Mňa knižka veľmi pobavila a určite ju čas od času vezmem do rúk, aby som si v prípade potreby zlepšila deň knihomoľským humorom.

J. Š.

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...