Knihy / Recenzie

O knihe: Kukučka /recenzia/

O knihe: Kukučka /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1
Autor: Frankie Kozmon
Názov: Kukučka
Počet strán: 384
Roka vydania: 2018
Vydavateľstvo: Ikar 

 

O knihe:

Je tu slovenská detektívka Kukučka z pera Františka Kozmona. Po Potkanovi a Rosničke je tu tretia kniha so sympatickým kapitánom Markom Wolfom. Opäť sa stretávame aj s Luptákom, Sivákovou, policajnou hovorkyňou Denisou Krajčírovou, či so psom Fenrirom...

V Bratislave zavraždili ženu bohatého plastického chirurga. Jej muž je nezvestný a v honosnej vile pod Slavínom, kde objavili telo, zostali len dve adoptívne deti. Súrodenci svorne tvrdia, že nič nepočuli ani nevideli. Vyšetrovania sa ujíma kapitán Marek Wolf, ktorý postupne odkrýva rodinné tajomstvá vedúce k odhaleniu vraha. Keď sa však začne domnievať, že je na správnej stope, v prípade náhle začnú pribúdať obete…

Wolf sa popri práci musí vyrovnať aj s ďalšími problémami. Vzťahy na krajskom riaditeľstve sú napäté. Môže za to nový riaditeľ oddelenia, ktorý vo funkcii nahradil Karola Luptáka. Ten bojuje s osobnými démonmi a so zdanlivo neobjasniteľným prípadom, ktorý ho núti pochybovať o vlastných schopnostiach.

 

Môj pohľad:

Milovník  detektívok si príde na svoje. Nežartujem.

Kukučka je už tretím príbehom, ktorý opisuje život policajného detektíva Wolfa. Tentokrát si autor vzal na mušku hneď viacnásobnú vraždu a podozriví? Tých je hneď niekoľko a vďaka tomu dej osloví aj náročného čitateľa. Nielenže je písaný pútavo a napínavo, ale rýchlo ho prenesie aj do diania príbehu. Podčiarkujú to takmer reálne popisy jednotlivých udalostí a prostredia, v ktorom sa vraždy a ich vyšetrovanie deje.

Zo začiatku môžete mať pocit, že sa v postupne plynúcom príbehu strácate. Jednotlivé kapitoly sú označované dátumami a sú písané „na preskačku“, ale čím viac sa príbeh rozuzluje, tým viac sa aj náročný čitateľ, napríklad ako ja, vtiahne do deja.

Tak ako predchádzajúce názvy detektívok i minuloročná novinka dostala názov zo zvieracej ríše. Dokonca sedí ako „r.ť na šerbel“. Tak schválne? Aké prívlastky má kukučka?

Už tretia detektívka z pera Františka Kozmona sa mi veľmi páčila. Myslím si, že osloví každého náročného čitateľa a to bez rozdielu, či čítal tie predchádzajúce. Navyše, v závere ma motivoval k tomu, že nedočkavo čakám na ďalšie pokračovanie príbehov Mareka Wolfa.

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...

Knihy / Recenzie

O knihe: Vesmír vám kryje chrbát /recenzia/

O knihe: Vesmír vám kryje chrbát /recenzia/

Gabrielle Bernsteinová je žena, ktorej bude patriť dnešné knižné okienko. Autorka knihy Vesmír vám k...