Knihy / Recenzie

O knihe: Vesmír vám kryje chrbát /recenzia/

O knihe: Vesmír vám kryje chrbát /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1

Gabrielle Bernsteinová je žena, ktorej bude patriť dnešné knižné okienko. Autorka knihy Vesmír vám kryje chrbát je motivačnou rečníčkou, ktorá svoje posolstvá podáva ďalej aj prostredníctvom kníh. Ak ste zvedaví, aká je táto motivačná kniha, určite čítajte ďalej.

Autor: Gabrielle Bernsteinová
Názov: Vesmír vám kryje chrbát
Počet strán: 200
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Motýľ

 

O knihe

Premeňte strach na vieru! Gabrielle Bernsteinová vám vo svojej najnovšej knihe Vesmír vám kryje chrbát prezradí, ako na to. Je váš život prepletený strachom, ktorý vás núti kŕčovito držať pod kontrolou rôzne oblasti svojho života? Máte pocit, že sa vo všetkom musíte spoliehať len na seba? Ste už unavení z toho, že životné lekcie k vám prichádzajú tvrdo a nekompromisne? Gabby vám prezradí, ako sa viac priblížiť láske a začať veriť Vesmíru, že vám naozaj kryje chrbát... Teda, ak mu v tom vy sami nebránite...

Môj pohľad

Motivačná literatúra zažíva v súčasností veľký úspech. Všade jej je veľa a píšu ju mnohí. Gabrielle Bernsteinová však patrí k autorkám, ktoré toho majú na konte oveľa viac – prednášky, cvičenia, množstvo kníh, výstupy v televízii atď., preto by jej slová mali znieť dôveryhodnejšie. Ale... je tu to ale. Vesmír vám kryje chrbát je knižka, ktorú treba čítať s otvorenou mysľou, pretože ak ste zarytý skeptik, nielenže vás nebude baviť, ale pravdepodobne vás aj nahnevá, no môže sa stať, že aj svet nejedného „neveriaceho Tomáša“ obráti naruby a zmení mu život.
Knižka má niekoľko kapitol, ktoré vás sprevádzajú rozličnými situáciami. Každá vás má niečo naučiť, každá ponúka návod na cvičenia, modlitby či meditácie a každá je plná pozitívneho myslenia. Autorka patrí k tým ľuďom, ktorí kedysi padli až na dno, preto mnohé z tvrdení podkladá autentickými príbehmi z vlastného života, čo je pre text veľmi prínosné. Čitateľ je tak viac motivovaný nielen uveriť, že mu Vesmír kryje chrbát, ale si aj vyskúšať autorkine skvelé odporúčania. Gabby predstavuje myslenie a život založené na láske, pretože verí, že tá všetko vyrieši. Silu pozitívneho myslenia a viery prezentujú mnohí, autorka ju však dopĺňa aj aktivitou – poukazuje na to, čo môžete urobiť, aby ste žili život, po akom túžite. Kniha nehovorí neustále len o všetkom pozitívnom, učí nás prijímať aj to negatívne, pretože každá skúška vás má niekam posunúť.
„Svet je vaša škola a ľudia v ňom sú úlohy.“
Štýl písania je príjemný a ľahučký, povedala by som, že je kniha napísaná nenútene, čo nemožno povedať o každej motivačnej knižke. Určite ju odporúčam každému, kto potrebuje „nakopnúť“, kto chce v živote niečo zmeniť alebo si len prečítať niečo, čo ho pozitívne naladí. Myslím si, že si ju treba prečítať viackrát a pracovať s ňou, pretože len jedným „zhltnutím“ človek asi nič nevyrieši. Knihou Vesmír vám kryje chrbát určite nič nepokazíte ani ak ju darujete niekomu pod stromček. Ja osobne som zvedavá na ďalšie preklady kníh od Gabby!

J. Š.

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...