Knihy / Recenzie

O knihe: Mamou po 30 /recenzia/

O knihe: Mamou po 30 /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1

Dnes vám prinášame knihu o slastiach i strastiach rodičovstva. Každá sa deväť mesiacov pripravujeme na pôrod, ale kto nás pripraví na rodičovstvo? Hmm, nikto - samy sme hodení do vody. Spisovateľka Tami odkrýva vlastné skúsenosti, ktorými si prechádza takmer každá mama.

Autor: Tamara Rogožníková Gončarova
Názov: Mamou po 30
Počet strán:148
Vydavateľstvo: inspira publishing

 

O knihe

Unikátna multižánrová kniha pre všetky mamy a tatov (nielen) po tridsiatke. Kniha je určená vnímavým rodičom, ktorí hľadajú svoju cestu k šťastnému životu. Dojímavý polyfonický príbeh kamarátok, ktoré sa stali mamami po 30. Vzlety a pády, radosť a sklamanie. Všetko patrí k roli rodiča. Ochutnajte sladkú trpkosť zúfalstva a prázdnoty. Vychutnajte víťazstvo svetla a nádeje spolu s hlavnou protagonistkou a autorkou Tami. Pripravte si vreckovky, budete sa smiať aj plakať. Budete ju nenávidieť a milovať. Lebo ona ste vy…

Kniha Vás povzbudí, pohladí, upokojí, rozcíti a ukáže cestu von z kruhu. Pre každú ženu a muža, pre každého rodiča.

Môj názor

 Určite mi dá každý za pravdu, že byť rodičom (a špeciálne mamou) nie je vôbec ľahké a zároveň ani ťažké. Nezveličujem, ak poviem, že je to priam skvelé, občas síce desivé, ale v každom prípade je to ten najúžasnejší neopísateľný pocit. Ak si myslíte, že sa neviem rozhodnúť s definíciou, áno, priznávam sa, neviem. Buď to bude tým, že som po a) žena alebo po b) žena na materskej, príp. po c) žena, ktorou mávajú hormóny. Ak mám byť úprimná, všetky odpovede sú správne. A z môjho pohľadu je presne taká istá aj kniha Mamou po 30. Tami trafila klinček po hlavičke.

Tak, ako každé dieťa je špecifické, tak i my mamy, sme iné, ale jedno nás spája – deväť mesiacov nosíme pod srdcom potomka, ktorý sa (väčšinou) nepredvídane vypýta na svet za nie vždy príjemných a pohodových okolností. Ale to, čo príde potom – to zamáva aj s najväčším „tvrďákom“ – garantujem vám, že v tomto momente prichádza ten najúžasnejší pocit.
Napriek tomu, že sa kniha nemusí páčiť každému, vykresľuje príbeh o hľadaní samej seba - príbeh, ktorým prechádza minimálne 80 % žien na materskej dovolenke. Stredom vesmíru, v ktorom žijú nie sú ony, ale milé (malé) stvorenie, ktoré je dôkazom lásky (a niekedy je tých dôkazov i viac kusov).

Keďže nejde o štandardnú beletriu, ktorú prečítate na jeden dych, kniha na mňa občas pôsobila chaoticky - no buďme k sebe úprimné - práve o tom je život každej druhej mamy – aj môj, je o tom, že plány občas nevychádzajú.

Kniha je dôkazom túžby po sebarealizácii a nájdení harmónie v bežnom živote takmer každej mamy. Opisuje situácie, ktoré sú vám dôverne známe, vďaka ktorým pri čítaní dôkladne vypnete a môžete relaxovať a chvíľu nemyslieť na nič. 

Milé dámy (príp. i páni), ak siahnete po tejto knižke siahnete, určite neoľutujete, je dôkazom, že nie ste v tom samy. A čo je pozitívne aj keď možno nemáte „svoj dobrý deň“, knihou od Tami zistíte, že je nás väčšina a netreba sa vzdávať.

 /redakcia/ 

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...