Knihy / Recenzie

O knihe: Yoga girl - Moja cesta /recenzia/

O knihe: Yoga girl - Moja cesta /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1

Dnešné knižné okienko bude patriť motivačnej knihe od Rachel Brathen, ktorá je známa po celom svete ako učiteľka jogy zdieľajúca svoj život pomocou účtu na Instagrame, kde má naozaj veľa sledovateľov. Premýšľala som, prečo je pre ľudí taká zaujímavá a po prečítaní jej knihy som to pochopila. Vlastne mi to bolo od prvej strany jasné ako facka...

Autor: Rachel Brathen
Názov: Yoga girl – Moja cesta
Preklad: Zuzana Angelovičová
Počet strán: 168
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Motýľ
 
O knihe

Rachel Brathen sa rozhodla podeliť o svoje inšpiratívne príspevky s ľuďmi z celého sveta. V knihe Yoga Girl – Moja cesta čitateľom po prvýkrát postupne odhaľuje svoj životný príbeh od nešťastného detstva a deštruktívneho dospievania v rodnom švédskom meste, cez dobrodružstvá v kostarickej džungli až po nádherný a bohémsky životný štýl, ktorý si pomocou jogy a meditácie vybudovala v Arube.

Môj pohľad

Po knihe som siahla z viacerých dôvodov. Prvý – je zaujímavá už na pohľad. Druhý – pred časom som začala cvičiť jogu. Tretí – chcela som si o joge niečo prečítať, no nie vyslovene príručku, ale aj príbeh človeka, ktorému joga zmenila život. To všetko a oveľa viac v knihe nájdete. Rachel píše o svojom živote, ktorý nebol vždy taký ako teraz. Aj ona si všeličím prešla, a tým všeličím mám na mysli neľahké veci, ktoré by som na človeka ako je ona (aspoň momentálne) nepovedala, preto som bola počas čítania viackrát naozaj prekvapená. Jej prerod je fascinujúci. Je to ako sledovať vývoj postavy v románe, ibaže Rachel je skutočná a jej život tiež. Kniha je rozdelená na niekoľko kapitol, pričom každá hovorí jej príbeh od detstva až po súčasnosť. Kapitoly sú doplnené motivačnými textami a sú delené ukážkami precvičovania jogy, pričom kde-tu sú strany osviežené receptami na zdravé pochúťky. Rozdelenie je teda skutočne vhodne zvolené a pre čitateľa pútavé. Nemôžem nespomenúť úžasné fotografie, ktorých je kniha plná. Pohľad na ne človeka nabije pozitívnou energiou.

Yoga girl nie je len spoveďou mladej ženy, ktorej joga a meditácia zmenili život. A nie je ani len inštruktážou, ako cvičiť. Táto knižka ponúka návod na zdravý a šťastný život, ktorý sa však neopiera o konkrétne diéty či cviky. Rachel vedie svojich čitateľov k tomu, aby sa mali radi takí, akí sú, aby robili všetko pre svoje šťastie, nie pre šťastie iných, aby uprednostnili lásku. Už po prečítaní prvých strán som bola ohúrená, koľká pravda sa skrýva v slovách Rachel. Takmer pri každej druhej vete som nemo prikyvovala, ako autorka dokázala vystihnúť život v dnešnom svete. Potom, čo som sa dočítala o jej živote, môj obdiv ešte viac vzrástol. To, ako sa Rachel zmenilo myslenie a tým pádom celý život, je priam neuveriteľné. Aj keď jogu necvičíte, knižku si môžete prečítať, pretože je plná úžasných myšlienok o živote, nápadov, inšpirácie a pozitívnej energie. Najmä tou je kniha úplne presiaknutá.

Túto knižku som prečítala na dovolenke, no určite sa k nej budem často vracať, pretože nepatrí k tým, ktoré si stačí prečítať raz. Ba práve naopak, je akousi príručkou šťastného života založeného na láske k sebe, ktorá, kedykoľvek ju otvoríte, vám ukáže cestu. Ide o motivačnú knihu, ktorá však motivuje len v tom najlepšom slova zmysle – úplne prirodzene. Dúfam, že sa od autorky ešte nejakej tej knižky dočkáme!

J. Š.

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...