Knihy / Recenzie

O knihe: Ten pravý, ktorého nechcem /recenzia/

O knihe: Ten pravý, ktorého nechcem /recenzia/ Počet fotiek v galérii: 1

Siedma kniha americkej autorky potvrdila, že jej romantické príbehy sú stále úspešné a žiaduce nielen medzi mladými čitateľmi, ale vo všetkých vekových kategóriách najmä ženského publika.

Autor: Alexandra Potterová
Preklad: Broňa Duhanová
Názov: Ten pravý, ktorého nechcem
Počet strán: 416
Vydavateľstvo: Noxi

 

O knihe

Ako viete, že je TEN PRAVÝ? Lietajú vám motýle v bruchu, keď naňho pomyslíte? Snívate, že sa zaňho vydáte? Alebo to proste viete?

Keď Lucy stretla Natea v Benátkach, hneď vedela, že je to ON. A tak lapená vo víre prvej lásky ho pobozkala pod Mostom Vzdychov pri západe slnka. Čo ich, podľa legendy, spojí naveky. Ale o desať rokov neskôr úplne stratia kontakt. Tak je to do doby, kým sa Lucy nepresťahuje do New Yorku a legenda ich nezvedie dokopy. Znovu. A znovu. A znovu. Ale čo ak Nate nie je ten pravý? Ako sa ho zbaví? Pretože navždy môže byť veľmi dlhá doba... Vtipná a čarovná romantická komédia o tom, že nájsť TOHO PRAVÉHO nemusí vždy znamenať – žili šťastne až do smrti.

Môj pohľad

Romantická beletria bola vždy moja srdcová záležitosť, a preto už keď som po knihe siahala, mala som veľké očakávania. A, našťastie, boli naplnené.

Kniha Ten pravý, ktorého nechcem vzbudí záujem takmer u každej ženy – veď ktorá by netúžila po tom pravom, po životnej láske. Možno je takých viacero a medzi ne patrí aj hlavná hrdinka Lucy, ktorá ju chce stratiť. Hm, ale poďme pekne od začiatku....

Zábavný príbeh jednej (ne)romantickej lásky sa začína v Taliansku, príbehom tínedžerskej dvojice – Angličanky Lucy a Američana Natea. Vtedy ešte študenti si sľúbili lásku podľa dávnej talianskej legendy za zvuku starobylých zvonov v šere zapadajúceho slnka. Netrvá to dlho, kým obaja odídu do svojej domoviny a po vzťahu na diaľku sa rozchádzajú. Lucy má zlomené srdce a nedokáže si nájsť stabilný vzťah, pretože neustále myslí na svojho vyvoleného Natea – a to celých desať rokov!
Potom, čo ju práca privedie do New Yorku, osud, legenda či vyššia moc jej Nata prinavrátia. Po krátkom čase užívania si vzájomnej prítomnosti, vrátane plnohodnotného, pre Lucy euforického sexu plného spomienok, si obaja uvedomia, že sa k sebe vôbec nehodia. Každý má iné potreby – od raňajšej kávy po trávenie voľného večera.

To, že legenda je takmer neprelomiteľná, zisťujú ihneď po svojom rozchode – zdolávajú množstvo nepredvídateľných náhod, neočakávaných stretnutí. Príbeh sa zamotáva, až keď sa na scéne objavuje Adam. Lucy je priam zúfalá, ako rozlúštiť tento milostný trojuholník a „vyššia moc legendy“ ju vyšle až nazad do Talianska.

Napriek tomu, že sa kniha nemusí páčiť každému, je zárukou vtipu a zábavy. Autorka vykresľuje nielen hlavných hrdinov, ale aj zaujímavé životné príbehy vedľajších postáv, vďaka ktorým pri čítaní dôkladne vypnete a môžete relaxovať a nemyslieť na nič. Mám chuť siahnuť po ďalšej „potterovke“.

Podobné články

Knihy / Recenzie

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

O knihe: Kráľova klietka /recenzia/

Dnes sa v knižnom okienku vrátime k dystopickej sérii o neobyčajnom dievčati a ešte neobyčajnejšom s...