Knihy / Rozhovory

Michaela Zamari: Séria bude dlhšia, než som si myslela!

Michaela Zamari: Séria bude dlhšia, než som si myslela! Počet fotiek v galérii: 1
Zdroj: M. Zamari

Autorku Michaelu Zamari už fanúšikom romanticko-erotickej beletrie netreba predstavovať. Tento mesiac jej vyšiel dobrodružno-romantický príbeh Priznanie a v júli sa dočkáme vydania románu Azaelov pád. Ten napísala aj s kolegyňami - Ivicou Ďuricovou, Bajou Dolce, Vladimírou Šebovou a Vandou Kys. My sme ju ale vyspovedali, či sa po tejto dobrodružnej odbočke plánuje vrátiť k obľúbenej sérii Šéf môjho šéfa.

Z romanticko-erotickej série Šéf môjho šéfa si vydala už štyri časti, z toho dve sú voľné pokračovania. Aké máš ďalšie plány s touto sériou?

Priznám sa, moje plány zrejme budú menšie, než ukáže budúcnosť. Pôvodne som plánovala napísať príbehy o troch pároch z partie, ktoré sú ústrednými postavami série, ale už pri tretej knihe sa mi to vymklo spod kontroly. Ani Miky, ktorý je hlavným hrdinom zatiaľ posledného dielu - Krízový plán, pôvodne nebol v pláne. No pri písaní knihy Osud nevyjednáva, kde sa mihol ako vedľajšia postava, som si uvedomila, že tento fešák má čo ponúknuť. A tam vznikla prvá odbočka, ktorú predstavuje práve Miky a hlavná ženská postava Deana. Nehovoriac o tom, že v epilógu moju ruku tiež viedla nová inšpirácia a zrejme bude ďalšia neplánovaná odbočka s postavami, ktoré môžu priniesť zaujímavý príbeh.Takže pravdepodobne aj táto séria bude dlhšia, než som si myslela.

Po prečítaní epilógu v Krízovom pláne sa črtá presne táto otázka. Nech neprezradíme, o koho ide, nebudeme menovať mená vedľajších postáv. Máš už aj pre túto dvojicu pripravený scenár, či inšpirácia prichádza postupne?

Inšpirácia prichádza postupne, no už mám v hlave oveľa komplexnejší scenár, než by som čakala. Táto dvojica sa zrodila až v epilógu a keby som v tom čase nemusela dokončiť knihu Krízový plán, teda pripraviť ju, odoslať do tlače a následne sa venovať jej propagácii, tak by som písala ďalej. Tak veľmi ma bavilo písať sériu a tentokrát najmä v polohe komédie, že som nechcela prestať. Ale o tom je život samovydavateľa. Nemôžem stále iba písať, pretože sa musím venovať aj všetkému ostatnému, čo súvisí s vydaním kníh.

Veľa čitateliek očakáva aj príbeh Nika a Kristy, alebo Gabi a Andreja. Splníš im to a môžu sa fanúšikovia série tešiť aj na knihy venované týmto dvojiciam?

Ak mám byť úprimná, možno tým niektorých sklamem, ale o Gabi a Andrejovi zatiaľ neuvažujem, hoci inšpirácie by bolo dosť. Ale nikdy nehovor nikdy, môže sa to ešte zmeniť. Zato príbeh Nika a Kristy raz určite napíšem, len musím počkať, aký bude mať záver. Teraz to vyzerá, akoby to bolo jasné, ale čitatelia netušia, čo skrývajú v súkromí, kým sú z nich vedľajšie postavy. Ešte pred rokom som však nemala dostatok inšpirácie, aby som vedela zaplniť aj ich príbeh a urobiť ho pútavým, keď o nich čitatelia z ostatných dielov vedia pomerne dosť, no ukázalo sa, že nevedia všetko. Ani ja som nevedela, kým mi to v hlave neprezradili. Znie to trochu ako psycho, ale ja to tak s postavami mám. Vyvíjajú sa v mojej mysli a až keď skončia na papieri, dajú mi "pokoj". :)

Máš aj predstavu o tom, koľko dielov by séria mohla mať?

Pred rokom by som povedala, že minimálne tri diely, respektíve príbehy dvoch párov. Dnes viem, že dokopy bude aspoň sedem dielov. Štyri už čitatelia poznajú. A pokojne sa stavím, že ich bude viac, lebo postupne sa vykryštalizujú ďalšie, o ktorých teraz netuším ani ja sama. Možno skončí až vtedy, keď seknem s písaním, lebo občas mám pocit, že táto séria bude sprevádzať celú moju autorskú kariéru.

Keď nás strašíš koncom, kde by si si vedela predstaviť samu seba, ak by si nepísala?

Aj keď ma zatiaľ písanie neživí, nevedela by som si predstaviť, že by prestalo byť mojou súčasťou. Alebo že by som zrazu skončila. Bolo by to, akoby spevák prestal spievať, hoci neprišiel o hlas, alebo huslista prestal hrať, pritom má zdravé ruky a dostatok inšpirácie. Pravdepodobne by som obmedzila písanie len vtedy, keby ma prestalo baviť, napĺňať. Ale ak by si ma nenašlo písanie, ako dieťa som chcela byť architektkou. Len mojím snom bolo stavať návrhy zo stavebnice lego, pretože kreslenie mi nikdy nešlo. Nakoľko si ale knihy vydávam sama, tak istým spôsobom som sa architektkou naozaj stala. Len namiesto budovy navrhujem komplet knihu, aby ulahodila čo najviac čitateľom.

Naposledy si vystavala pútavý príbeh Priznanie, ktorý sa už teraz teší pozitívnym ohlasom. Získala si ťa séria Rozhodnutie viac ako séria Šéf môjho šéfa?

Priznám sa, každá je svojím spôsobom iná a obe milujem. Každá je pre mňa únikom od tej druhej. Čo je ale fascinujúce aj pre mňa, v tejto chvíli vôbec neviem, či moje najbližšie riadky bude viesť jedna alebo druhá. A či ich nakoniec nepovedie nejaký úplne iný príbeh, ktorý mám rozpísaný...

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...