Knihy / Rozhovory

Veronika Savarijová: Tajomstvá novej knižky

Veronika Savarijová: Tajomstvá novej knižky Počet fotiek v galérii: 1

Košičanka s nádherným úsmevom žijúca v Prahe Veronika SAVARIJOVÁ prichádza po dvoch úspešných románoch s novou knihou! Volá sa Kráľovstvo smrteľníka a mnohých z vás prekvapí...

Po dlhšej prestávke si napísala novú knižku. Je taká iná než tie prechádzajúce, zvláštna...

Počas mojej spisovateľskej odmlky som sa snažila nezaháľať. (úsmev) Moje nové knižné dielo, Kráľovstvo smrteľníka, som písala 3 roky. Je to príbeh, ktoré má za sebou mnoho revízií a opráv a prešiel rukami viacerých kritikov aj priateľov, ktorí mi boli inšpiráciou aj sprievodcami. Príbeh je v mojej tvorbe výnimočný v tom, že sa nejedná o román pre ženy, ale o dielo s dobrodružným dejom, sci-fi a fantasy prvkami, šiframi, tajomstvami a samozrejme aj láskou. Kniha zároveň poukazuje na problémy súčasnej doby – či už ekologické, sociálne, ekonomické...

O čom román je a komu by si ho odporúčala?

Hrdinkou príbehu je študentka, ktorá sa ocitne v utopickom kráľovstve na neznámej planéte. Stáva sa súčasťou dokonalého spoločenstva, v ktorom neexistujú peniaze, zlo či nevraživosť, a kde vládnu prírodné zákony a nadprirodzené schopnosti jeho obyvateľov. Veľmi rýchlo však prichádza na to, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá, a dostáva sa do nebezpečných situácií plných zrád a tajomstiev, v ktorých musí bojovať o vlastný život. Hoci sa príbeh odohráva na inej planéte, problémy jej sveta sú blízke tej našej. Knihu by som odporučila všetkým mladým a dospelým, ktorí milujú dobrodružstvo a ktorí radi nachádzajú v príbehu hlbší zmysel, tajomstvá, šifry a viaceré línie deja.

Veronika, čo ti dáva písanie?

Je to pre mňa spôsob a možnosť vyjadriť svoje najhlbšie myšlienky, ale aj myšlienky iných ľudí, ktorí ma v živote ovplyvnili. Keď píšem, cítim, že som to naozaj ja a môžem tak zo seba dostať to najlepšie a v najširšej možnej miere.

Autorskú prestávku si si urobila aj zo súkromných dôvodov. Si čerstvá mamina, budeš čítať aj svojmu dieťatku?

Určite áno a veľmi sa na to teším. Krátke príbehy mu rozprávam už teraz, aj keď mi mnohí hovoria, že ich ešte nemôže vnímať. Ja však verím, že dôležitý nie je len obsah slov, ale aj pocit, ktorý pri nich máme.

Tvoje umelecké sklony sa nekončia pri písaní, si doma aj vo výtvarnom umení, čiže umelkyňa telom aj dušou. Vytváraš nádherné mandaly. Kde ich môžu ľudia nájsť, prípadne vidieť na ďalšej výstave?

Som veľká milovníčka tvorby a kreativity, a preto vďačná za každú umeleckú príležitosť, ktorá sa mi naskytne. Pokladám sa len za amatéra, no o to viac sa teším záujmu ľudí, ktorí ma žiadajú o mandalu, obraz, či iný ručný výrobok. Cez leto sme s kamarátkou vytvorili písanku - Písané mandaly s energiou zvierat, aby sa písané mandaly stali prístupnejšie pre tých, ktorí sa o ne zaujímajú. Sériu mojich originálnych písaných mandal si zatiaľ môžu jej priaznivci pozrieť na mojom webe či sociálnych sieťach. Výstavu plánujem budúci rok v Košiciach alebo v Prahe.

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...