Knihy / Rozhovory

Jej knihu má doma aj Roger Federer

Jej knihu má doma aj Roger Federer Počet fotiek v galérii: 1

Každý rok vydá dve-tri nové knihy, darí sa jej v zahraničí a jej romány majú doma aj svetoznámi ľudia. Jana BENKOVÁ nám prezradila viac.

Ako sa máš v tomto predvianočnom čase?

Tento rok veľmi netradične – mám sa naozaj predvianočne, krásne, no nie uponáhľane, naopak. Splnila som ten kopec pracovných záväzkov, ktoré som mala, naplánovala som si ďalší rok a zvoľnila pracovné tempo. Po prvý raz po mnohých rokoch si naplno a bez preplneného diára vychutnávam atmosféru príjemnej jesene i tohto jedinečného obdobia. Všetkým vám prajem takúto pohodu.

A aký bol pre teba uplynulý rok?

Nádherný! Podarili sa mi veci, ktoré som si naplánovala, a ešte aj o kúsok viac. Mám veľkú radosť, že mi mohli vyjsť na Slovensku ďalšie tri nové romány, i dva v Česku. Teší ma každý ohlas na ne od mojich čitateľov, s ktorými komunikujem na sociálnej sieti, a teším sa aj z toho, že som mohla venovať moju knihu aj mnohým známym osobnostiam, ktoré si vážim a zaujímajú ma ako človeka i novinárku – ako napríklad úspešnému rakúskemu politikovi novej generácie Sebastianovi Kurzovi, českému pánu prezidentovi Milošovi Zemanovi, ale aj Martine Hingis, ktorá končila tenisovú kariéru, či Rogerovi Federerovi, resp. jeho manželke Mirke, ktorá pochádza zo Slovenska. A, samozrejme, prvý výtlačok každej knihy, ktorá mi vyjde v Českej republike, putuje tradične Helenke Vondráčkovej a jej manželovi Martinovi Michalovi. Spevácka bohyňa a vynikajúci manažér, ktorí stáli pri krste mojej prvej českej knihy pred piatimi rokmi.

Knihy na budúci rok pred tvojich čitateľov dopísané?

Áno, obidve, finalizujeme ich a vyberáme už len ich titulky... (úsmev). Na jar mi vyjde nový príbeh novinárky Simony, ktorú si moji čitatelia obľúbili, s názvom Čip. No a v druhej polovici roka by to malo byť pokračovanie Agátovej aleje č. 25, ktoré si čitatelia odo mňa sami vyžiadali. Veľmi si prajem, aby sa im oba romány páčili. A s mojím českým vydavateľom sme z mojich románov vybrali ďalšie dva na preklad – prvý z nich vyjde na jar a bude to román Nájdem ťa, Oliver.

Rozbiehajú sa vianočné trhy, takže si asi stíhaš vychutnávať ich atmosféru...

Jasné! Tie najkrajšie som doteraz zažila v Prahe alebo vo Viedni, ale navštevujem aj iné mestá a zvyčajne tam neobídem stánky s horúcou čokoládou a medovníkmi. Všetkým vám želám príjemný predvianočný čas!
(red)

Podobné články

Knihy / Rozhovory

Lina Elys: som rada, že sa všetci môžeme stretnúť spoločne za jedným stolom.

Zdroj: Lina Elys

Lina Elys je pseudonym autorky z Trnavy, ktorá žije so svojimi dvomi deťmi a partnerom. Písaniu príb...

Knihy / Rozhovory

Soňa Duchoňova: Každý má slobodu slova a smie vyjadriť svoj názor podľa chuti

Zdroj foto: autorka

Deň naviac je debut dvadsaťdva ročnej mladej autorky, ktorá momentálne študuje na univerzite, no ak ...